آشنایی با سیستم نمایشگر اطلاعات پرواز فرودگاه

آشنایی با سیستم نمایشگر اطلاعات پرواز فرودگاه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۶ مهر ۱۳۹۶

در بدو ورود به فرودگاه به طور حتم با مانیتور بزرگی که اطلاعات مربوط به ساعت و کد پرواز مورد نظر شما را به نمایش می گذارد روبرو شده اید. اگر از آن دسته افرادی هستید که فرآیند خرید بلیط هواپیما را فراوان طی کرده و زیاد سفر می کنید، مشکلی نخواهید داشت. اما اگر برای اولین بار قصد سفر داشته باشید یا مدت زیادی از آخرین پرواز شما گذشته باشد ممکن است در اولین نگاه به این نمایشگر دچار سردرگرمی شوید.

صفحه اطلاعات پرواز

اطلاعات پرواز فرودگاه

در این مطلب سفرمی قصد دارد اطلاعاتی که بر روی این صفحه بزرگ به نمایش گذاشته می شود را به زبان ساده تر برای شما بازگو کند.

صفحه نمایشگر اطلاعات پرواز یک سیستم کامپیوتری است که در فرودگاه ها از آن برای نمایش اطلاعات پرواز به مسافران استفاده می شود. بر روی این صفحه کامپیوتری اطلاعات مربوط به زمان بلند شدن و فرود هواپیماها با ذکر کد پرواز مورد نظر شما نمایان است. این مانیتور اطلاعات پرواز معمولا در داخل یا اطراف ترمینال فرودگاه به چشم می خورد.

صفحه نمایشگر اطلاعات پرواز
یک نسخه مجازی از این صفحه نمایشگر (FIDS) در بیشتر وب سایت های فرودگاه ها و سیستم های تله تکست موجود است. در فرودگاه های بزرگ مجموعه های مختلفی از این مانیتورها به طور مجزا برای هر بخش و ترمینال یا حتی هر شرکت هواپیمایی مهم، قرار داده شده است.

صفحه نمایشگر اطلاعات پرواز

صفحه نمایشگر اطلاعات پرواز در هنگام سفر هوایی به مسافران و همچنین به افرادی که پس از پرواز برای بردن مسافران به فرودگاه می آیند کمک زیادی می کند.
هر خط در سیستم نمایشگر اطلاعات پرواز نشان دهنده یک شماره پرواز مختلف است که به دنبال آن گزینه های زیر می آیند:

سفر به آلمان
ادامه مطلب

* نام شرکت هواپیمایی، لوگو و “IATA” (International Air Transport Association) یا همان انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یا نماد هواپیمایی ایکائو (International Civil Aviation Organization) یا همان سازمان بین المللی هواپیمایی غیرنظامی
* شهر مبدا یا مقصد
* زمان پیش بینی شده ورود و خروج
* شماره گیت
* شماره پیشخوان پذیرش
* وضعیت پرواز؛ شامل: فرود، تاخیر یا در حال سوار کردن مسافران در اطلاعات پرواز

نمایشگر اطلاعات پرواز

در اینجا لیستی از کدهای مربوط به ایرلاین های مورد نظر شما که روی صفحه نمایشگر اطلاعات پرواز به نمایش گذاشته می شوند، برای شما آورده شده است:

1. آتا (I3)
2. آسمان (EP)
3. ایران ایر (IR)
4. ایرتور (B9)
5. تابان (HH)
6. زاگرس (ZV)
7. کاسپین (IV)
8. قشم ایر (QB)
9. نفت (NV)
10. ماهان (W5)
11. معراج (JI)
12. اطلس جت (KK)
13. کیش ایر (Y9)
14. اتریش (OS)
15. اوکراین (PS)
16. امارات (EK)
17. الاتحاد (EY)
18. ایر عربیا (G9)
19. عمان ایر (WY)
20. ایر فلوت (SU)
21. ایر فرانس (AF)
22. پگاسوس (PC)
23. ترکیش (TK)
24. کی ال ام (KL)
25. گلف ایر (GF)
26. لوفت هانزا (LH)
27. قطر (QTR)
28. آلیتالیا (AZ)

کلام آخر

با شناخت مناسب نسبت به اطلاعات پرواز فرودگاه که در صفحات نمایشگر دیده می شوند، مشکلات کمتری در فرودگاه و پیش از پرواز را تجربه کرده و به موقع در محل گیت پرواز حاضر خواهید بود. تنها به خاطر داشته باشید که در حین حضور در فرودگاه یا کشور مقصد، راه های پیشگیری از کرونا در سفر را فراموش نکنید.

نظرات کاربران