موزه سلطنتی گرینویچ

موزه سلطنتی گرینویچ

کل : 7

میانگین : 4

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۸

یکی از 10 مکان بازدیدی برتر انگلستان، موزه سلطنتی گرینویچ است که جزو میراث جهانی یونسکو نیز محسوب می شود. این موزه شامل چند بخش مهم است. رصد خانه سلطنتی گرینویچ، موزه ملی نیروی دریایی، گالری هنری خانه ملکه و کشتی کاتی سارک از بخش های این موزه دیدنی است که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد.

رصدخانه سلطنتی گرینویچ

رصدخانه سلطنتی گرینویچ

رصدخانه سلطنتی گرینویچ از آن دسته دیدنی هایی است که شما را به وجد می آورد چرا که در کنار موزه دریایی قرار گرفته و از طرفی نقشه های ستاره شناسی و مسیریابی در آن قرار گرفته است. احتمالا شما با دیدن این صحنه به یاد سکانس هایی از فیلم هایی با موضوع کشتیرانی در گذشته بی افتید که در گذشته فقط و فقط با کمک علم ستاره ها، جهت یابی می کردند.

نکته جالب دیگری که در این رصدخانه متوجه می شوید، موقعیت رصدخانه است. خط نصف النهار مبدا دقیقا از همین موزه می گذرد و شما می توانید پا بر روی این خط فرضی بگذارید و سپس به سمت بزرگترین و قوی ترین تلسکوپ دنیا بروید و بریتانیا را تماشا کنید.

رصدخانه سلطنتی گرینویچ به پیشنهاد “سِر کریستوفر رِن” ساخته شد. در آن زمان مردم نیاز مبرمی به علم ستاره شناسی داشتند. در سال 1953 این رصدخانه به بخشی از موزه دریایی تبدیل شد چرا که آلودگی هوا و الودگی های نوری، کار رصدخانه را مختل کرده بود.

موزه ملی نیروی دریایی گرینویچ

موزه ملی نیروی دریایی گرینویچ

یکی دیگر از بزرگترین و جذاب ترین موزه های دریایی دنیا را در مجموعه موزه های گرینویچ می بینید. موزه ملی نیروی دریایی گرینویچ دستاوردهای دریایی قهرمانان بزرگ انگلیسی و دریاسالارهایی همچون هوریسیو نلسون را به نمایش گذاشته است. حتی لباس جنگی این قهرمان که در نبرد ترافالگار به تن داشت و زخمی شده بود، در این موزه جذاب نگهداری می شود.

کشتی تندرو کاتی سارک

کاتی سارک، تنها بازمانده عصر طلایی کشتیرانی، در این موزه نگهداری می شود. این کشتی در قرن نوزدهم، جزو کشتی های تندرویی بود که چای را از چین به بریتانیا می بردند. سوار این کشتی غول پیکر شوید و از تماشای آن لذت ببرید.

Queens_house_greenwich

خانه ملکه

این خانه، توسط “اینیگو جونز” در سال 1616 برای همسر جیمز اول طراحی و ساخته شد. این عمارت ویلایی که به خانه ملکه شهرت دارد، جزو اولین ساختمان هایی است که با معماری کلاسیک در بریتانیا ساخته شده است. نه تنها تماشای سبک معماری این خانه جالب توجه است بلکه درون این خانه، مجموعه آثار هنری استادان بزرگی همچون: هوگارث، ترنر، رینولدز، گینزبورو قرار گرفته که تماشای آن ها قطعا شگفت انگیز است. زمانی که چارلز دوم، در این بخش آتلیه ای به دو نقاش هلندی بخشید، طرح های گل لاله بر روی نرده های پله های مارپیچ آن طراحی شد. جالب است بدانید پلکان مارپیچی در این خانه، اولین پلکان مارپیچی ساخته شده در انگلیس است.

برای بازدید از این موزه باید عازم لندن شوید. ابتدا باید برای دریافت ویزا توریستی انگلستان اقدام کنید. برای دریافت این ویزا باید برنامه سفرتان از قبل آماده باشد. یعنی تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما و همین طور هتل اقامت تان باید مشخص باشد. بهتر است در سفر اول خود همه پیز را به آژانس های گردشگری بسپارید و با تور های مسافرتی سفر کنید.

نظرات کاربران