ساحل حَمَد؛ علامت میلیاردرها بر روی زمین

ساحل حَمَد؛ علامت میلیاردرها بر روی زمین

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۶

زمانی که صدها اتومبیل لوکس، کامیون های غول پیکر سفارشی، عمارت های آن چنانی و حتی جزایر خصوصی توانایی به رخ کشیدن ثروتتان را نداشته باشند؛ دیگر به چه کاری دست می زنید؟

بی ام و

با سفرمی همراه باشید…

شیخ حَمَد بن حمدان آل نهیان، تصمیم گرفت کمی ریخت و پاش کند و نامش را در بزرگترین حالت ممکن بر روی ساحلی در جزیره ی خصوصی اش (جزیره فوتیسی) حک کنند. حروف این نام به اندازی عمیق و عظیم حفر شده اند که نام لاتین (HAMAD) از فضا پیداست.

حمد

شیخ رنگین کمانی

حَمَد بن حمدان یک میلیاردر اماراتی و ملقب به شیخ رنگین کمانی است. بخاطر علاقه زیاد او به رنگ های موجود در رنگین کمان، وی را بدین نام می خوانند.

حمد

او مالک جزیره فوتیسی است که 50 کیلومتر مربع مساحت دارد و از شهر مرکزی ابوظبی هم بزرگتر است. او این جزیره را از پدر مرحومش، شیخ حمدان بن محمد آل نهیان (پسرعموی بنیانگذار امارات متحده عربی، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان) به ارث برده است.

پروژه حکاکی HAMAD

شیخ رنگین کمانی به شدت خواستار این بود که نام و علامتی از خود به جای گذارد و تصمیم گرفت که نام “HAMAD” را در جزیره اش منقوش کند. این طور که پیداست آبراهه هایی در میان حروف آن شکل گرفته اند. او هزاران کارگر از بنگلادش و پاکستان استخدام کرد تا این پروژه را تکمیل کنند. نام “HAMAD” به طول دو مایل و بلندای هزار متر در امتداد ساحل کشیده شده است.

حمد

فوتیسی در حال حاضر اقامتگاه و زمین گلف اختصاصی خود را دارد اما فعالیت های عظیم حَمَد، به طور حتم این جزیره را بر روی نقشه قرار می دهد.

حمد

برای اطمینان از اینکه حکاکی در اثر جزر و مد شسته نشود، حَمَد دستور داد تا حروف به اندازه ای عمیق حک شوند که آبراه هایی را تشکیل دهند تا آب را به خود جذب کند و زیر آن مدفون نشود. بسیاری از مردم در عجب مانده اند که چرا نام “HAMAD” به صورت لاتین نوشته شده و به خط عربی حک نشده است. با اینکه دلیلش نامعلوم است اما این طور به نظر می رسد که آل نهیان می خواهد تا حد امکان شهرت و آوازه اش را به گوش جهانیان برساند.

نمایشی از ثروت

این نمایش بحث برانگیز از ثروت بی کران، بزرگترین کلمه نوشته شده در جهان نیست، بلکه قطعا عظیم ترین نام حک شده بر روی کره زمین است که در زمره یکی از اعمال عجیب و غریب قرار می گیرد.

اگر شما به اندازه او ثروتمند بودید؛ برای به رخ کشیدن آن، چگونه علامتی از خود به جای می گذاشتید؟ ایده های جالب خود را با ما در میان بگذارید!

نظرات کاربران

  1. نداسادات says:

    امورخیریه بهترین راه برای جاودان شدن نام نیک هرانسانیه حتی اگه اعتقادی به خداهم تداشته باشه و صرفا ازروی انسانیت کارخیر کنه من بودم با ثروت زیاد صدها خانه برای مستاجران میساختم و اشتغال ایجاد میکردم

  2. کاظم غلامی says:

    نام زیبای علی (ع)