خوشحالی

3 اصل مهم برای شاد بودن

کل : 4

میانگین : 3.75

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

چگونه احساس خوشحالی داشته باشیم؟

خوشحالی | وقتی هوای آفتابی است، خانواده و یا دوستانتان در کنارتان هستند و با هم به گردش رفته‌اید؛ در این شرایط شاد بودن کار چندان سختی نیست. اما متأسفانه هوا همیشه خوب نیست و دوستانتان هم نمی‌توانند همیشه برای شما وقت بگذراند؛ پس باید راه بهتری برای خوشحالی و شاد بودن پیدا کرد. در این مطلب به 3 اصل مهم برای خوشحالی و شاد بودن اشاره خواهیم کرد. هرچند این 3 اصل موارد ساده‌ای هستند، اما از قابلیت بالایی برخوردارند. هر زمان که بر این 3 اصل مسلط شدید دیگر برای شاد بودن نیازی به عواملی همچون آب‌وهوای خوب، حضور دوستان و یا غیره نخواهید داشت. با سفرمی همراه باشید.

خوشحالی

 

3 اصل مهم برای خوشحالی

  1. زندگی یک راز مبهم و پیچیده است.

زندگی هیچ‌گاه دقیقاً همانطور که انتظار دارید پیش نمی‌رود. برنامه‌‌ها گاهی به اشتباه انجام می‌شود و مسائل معمولاً همانطور که می‌خواهید انجام نمی‌شود.

معمولاً چرا اینگونه است؟

پس از وقوع هر اتفاق ناخوشایند، تقریباً این احساس به همه دست خواهد داد که: چرا من؟ چرا حالا؟

انسان‌ها زمان بسیار زیادی را صرف تمرکز بر روی این سوال بیهوده می‌کنند. هر چند ماهیت بشری اینگونه است که مسائلی را که در زندگی پیش رو دارند امتحان و درک کند؛

ولی چرا باید زمان زیادی صرف این کار بی‌حاصل شود؟!

به همین دلیل است که اولین اصل برای خوشحالی و شاد بودن، “پذیرش ماهیت متناقض زندگی” است.

زندگی چیزهای فوق‌العاده‌ای را به انسان می‌دهد و در عین حال چیز دیگری را از او می‌گیرد. زندگی هیچ‌گاه آنطور که به نظر می‌رسد نیست و همین مسئله موجب می‌شود درک آن به کار بسیار دشواری تبدیل شود. زندگی یک تناقض است، یک چیز ضد و نقیض، که اغلب به لحاظ منطقی غیرقابل پذیرش است. به همین خاطر است که هیچ‌وقت به پاسخ سوال‌های خود، که «چرا» دارند، دست نخواهیم یافت. به جای پرسیدن این سوال‌ها و اتلاف وقت با ارزش خود، باید خود را قانع کنیم که زندگی ماهیتی متناقض دارد و همچنین بپذیریم مسائلی هستند که فراتر از محدوده درکی ما قرار دارند. در نتیجه یافتن این تناقض تلاش بیهوده‌ای است.

قدمت جشن مهرگان در فرهنگ ایرانی
ادامه مطلب

خوشحالی

بس است دیگر هر چقدر به دنبال پرسش این سوال‌ها وقت خود را هدر داده‌اید. با تمام وجود این ماهیت زندگی را بپذیرید. به آن بخندید، آن را قبول داشته باشید و دیگر به دنبال پاسخ این پرسش‌های بیهوده نباشید.

این به آن معنی نیست که باید تمام احساسات خود را کنار بگذاریم. فقط نباید زیاد در احساسات منفی غرق شد. اگر اتفاق بدی رخ داد، مثلاً اگر خانه‌تان آتش گرفت، فریاد بزنید، گریه کنید و بپرسید چرا باید این اتفاق بیفتد. اما تنها پنج دقیقه از وقت خود را به این کارها اختصاص دهید. نباید در این احساسات غرق شوید و چشم باز کنید و ببینید که زمان زیادی را برای آن هدر داده‌اید. اتفاقات بد رخ می‌دهند و هیچ‌کس نمی‌داند چرا. پس با جریان زندگی همراه شده و خوشحالی و شادی را از سر بگیرید.

خوشحالی

 

  1. حس شوخ‌طبعی را در خود حفظ کنید.

جهان پر از انسان‌های جدی است. فقط کافیست سوار اتوبوس شوید تا تعدادی از این افراد را ببینید. به ندرت کسی را خواهید دید که لبخند بر صورت داشته باشد. طبیعی است با دیدن این چهره‌های جدی و بدون لبخند باورتان شود که زندگی یک جدال بی‌پایان است. پس لبخند بزنید و ببینید که دنیای پیرامون هم با این کار شما روشن‌تر خواهد شد. این یکی از اصول خوشحالی زندگی است که مثل سحر و جادو عمل می‌کند.

حس شوخ‌طبعی یکی از اصول برخورداری از یک زندگی شاد است. برای این کار باید بتوانید با مشاهده هر اتفاقی که در زندگی می‌افتد تا حدودی به این حس دست پیدا کنید. هر چیزی می‌تواند یک جنبه طنزگونه داشته باشد، فقط مسئله اینجاست که چطور به آن نگاه کنیم.

تمیز ترین فرودگاه های دنیا
ادامه مطلب

خوشحالی

چرا شوخ‌طبعی تا این حد اهمیت دارد؟

چون شوخ‌طبعی تغییر دهنده است. شوخ‌طبعی می‌تواند افراد، رویدادها و مسائل را به چیز دیگری تبدیل کند. با استفاده از حس شوخ‌ طبعی قادر خواهید بود یک موقعیت وحشتناک را به یک مسئله مثبت تبدیل کنید. همان لحظه‌ای که لبخند زده و به مسائل بلند بلند می‌خندید، احساس دیگری در خود پدید می‌آورید، احساسی از خوشحالی و شادی و نشاط.

خوشحالی

 

  1. همه چیز تغییر می‌کند.

هیچ‌چیز تا همیشه بدون تغییر باقی نمی‌ماند. ممکن است ماه پیش یک خودروی نو خریده باشید و اکنون خط و خشی بر روی آن افتاده باشد. نباید با تغییرات جنگید. همه ما به صورت ناخودآگاه سعی می‌کنیم با تغییرات مقابله کنیم. ما همیشه دوست داریم همه چیز طبق یک روال عادی و همیشگی پیش برود که این کار درستی نیست. چرا که بعضی از تغییرات خواسته و یا ناخواسته ایجاد می‌شود و مقابله با آن‌ها صرفاً انسان را از شادی محروم می‌کند.

خوشحالی

 

چگونه با تغییرات همراه شویم؟

به طبع درک تغییرات و همراهی با آن کار ساده‌ای نیست. اما می‌توان خود را برای تغییرات آماده کرد. به جای آنکه از آینده ترس داشته باشید، سعی کنید آن را تصور کنید. کمی به آینده خود فکر کنید. به این فکر کنید که اگر شغل خود را از دست بدهید، چه می‌شود.

خوشحالی

انسا‌ن موجودی است که می‌تواند با هر شرایطی کنار بیاید. وقتی انعطاف‌پذیر و خلاق باشید می‌توانید هر موقعیت بدی را به فرصتی برای زندگی بهتر تبدیل کنید. با پذیرش این نکته که زندگی ماهیت متناقض گونه‌ای دارد و مسائل همیشه قابل پیش‌بینی و قابل درک نیستند، می‌توانید تا حدودی از ترس از تغییر نجات یابید. پس همین حالا غم و غصه ی گذشته را کنار بگذارید و شاکر داشته هایتان شوید. همیشه این را با خود تکرار کنید که گذشته، گذشت و باز نخواهد گشت؛ از آینده هم کسی خبر ندارد؛ پس در زمان حال زندگی کنید و با داشته هایتان احساس خوشحالی و خوشبختی را تجربه کنید. خوشحالی و خوشبختی احساسی درونی است و جز خودتان هیچ کس و هیچ چیزی نمی تواند موجب خوشحالی تان گردد. اگر در زندگی از این 3 اصل خوشحالی پیروی کنید بلاشک روزهای شادی را سپری خواهید کرد.

حراجی بزرگ در جمعه سیاه !
ادامه مطلب

خوشحالی

نظرات کاربران