چگونه مثل برمودا مسافرانش را ناپدید می کن

مثلث برمودا چگونه مسافران را ناپدید می کند؟

کل : 34

میانگین : 4.26

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۶

مثلث برمودا

در طول قرن های گذشته، بسیاری از هواپیماها و کشتی ها در ناحیه ی مثلث برمودا غیب شده اند یا دچار حوادثی شده اند که مسافران را به کام مرگ کشانده است. از این حیث مثلث برمودا که در اقیانوس اطلس قرار دارد، به راستی نحس ترین مکان روی زمین به شمار می رود.

مثلث برمودا

اما آیا این ناحیه واقعا منفور است یا دلایل دیگری بر این فجایع مرگبار دامن می زنند؟ با سفرمی همراه باشید تا نگاهی به مهم ترین این حوادث و علت رخ دادن آن ها بیاندازیم.

در بسیاری از موارد، حتی پس از عملیات جستوگرانه ی گسترده ای که صدها و هزاران مایل مربع در اعماق اقیانوس صورت گرفته، هیچ اثری از کشتی ها و هواپیماهای مفقود شده، پیدا نشده است.

مثلث برمودا

این قبیل حوادث همواره از دهه 1600 در حال روی دادن هستند و برخی از آنها در عصر حاضر نیز اتفاق افتاده اند. درحالی که نظریه ها و توضیحات مختلفی در این باره وجود دارد اما در بسیاری از موارد هیچ دلیل قانع کننده ای یافت نشده و علت اصلی این حوادث غیر قابل توضیح باقی مانده است.

مثلث برمودا

در یک فاجعه ی تکان دهنده در سال 1945، دسته ای کامل متشکل از 5 هواپیمای آموزشی که از پایگاه نیروی دریایی فلوریدا و تحت رهبری کاپیتان باتجربه ای به پرواز درآمده بودند، هرگز به پایگاه بازنگشتند. دلیل اینکه چه بلایی بر سر آنها آمده نامعلوم است. در واقع کشتی پرنده ی مارتین مارینر (Martin Mariner) که برای انجام عملیات جستجو به دنبال آنها فرستاده شده بود نیز ناپدید گشت.

حادثه ی دیگر به سال 1918 بازمی گردد. زمانی که یک کشتی باربری بزرگ و معروف همراه با 300 خدمه و بدون هیچ ردی در مثلث برمودا غیب شد و احتمالا این حادثه، رتبه ی بیشترین تعداد تلفات مثلث برمودا را از آن خود ساخته است.

همچنین بسیاری حوادث این چنینی دیگر وجود دارند. نظریه هایی اعم از: انفجار گاز متان در اعماق اقیانوس که سبب غرق شدگی کشتی ها می شود، مه الکترونیکی که هواپیماها را در خود غوطه ور کرده و به ناکجا آباد می کشاند، طوفان های شدیدی که هواپیماها را در خود می بلعند و چندین نظریه ی دیگر به منظور توجیه این اتفاقات هولناک ارائه شده اند.

بنابراین، آیا شما فکر می کنید که این حوادث در اثر پدیده های طبیعی مثلث برمودا روی داده اند؟ آیا ممکن است این فجایع در اقیانوس های دیگر هم به وقوع بپیوندند و در مورد مثل برمودا به سادگی برای جلب توجه اغراق شده است؟ با خودتان اندکی تفکر کنید.

در ادامه حوادثی را می خوانید که دانشمندان را به شدت گیج و مبهوت ساخته است. من آنها را به ترتیب زمانی مشخص مرتب کرده ام تا شما به راحتی بتوانید از نخستین اتفاقات مثلث برمودا تا آنهایی که در همین اواخر روی داده اند را مطالعه کنید.

1492- کریستف کلمب، نورهای عجیب در افق و اختلالات عجیب و غریبی را در قطب نمایش گزارش کرد.

1609- کشتی سی ونچور (sea venture) در حوالی انتهای شرقی جزیره ی برمودا غرق شد. فرمانده ناوگان، سر جورج سامرز (Sir George Somers) و خدمه اش خودشان را به ساحل رساندند و نخستین انسان هایی بودند که در این جزیره سکنی گزیدند.

پرواز در سال 2018 و فرود در سال 2017
ادامه مطلب

1812- تئودوسیا بر آلستون (Theodosia Burr Alston) دختر معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده ی آمریکا آرون بر (Aaron Burr) بود. ناپدید شدن او در مثلث برمودا حداقل برای یک مرتبه ذکر شده است. او یکی از مسافران کشتی پاتریوت (Patriot) بود که در تاریخ 30 دسامبر 1812 از چارلستون (Charleston)، جنوب کالیفرنیا به مقصد نیویورک عازم شده بود اما کسی درمورد سرنوشت این کشتی هیچ اخباری نگرفت.

1814- ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده ی آمریکا و خدمه آن در حالیکه حامل پیمان صلح برای پایان دادن به جنگ آمریکا و ایالت بربرهای شمال آفریقا بودند، در این منطقه ناپدید شدند.

1855- قایق جیمز بی چستر (James B. Chester) در حالیکه میان آبهای اقیانوس شناور بود، پیدا شد. اما خدمه ی آن به کلی ناپدید شده بودند و هیچ نشانه ای هم از تلاش و تقلا برای نجات در اطراف آن به چشم نمی خورد؛ قایق های نجات هنوز بر سر جایشان بودند.

  1. ماری سلست (Mary Celeste) که به عنوان یکی از کشتی های ارواح مثلث برمودا شناخته می شوند، حتی پیش از سفر پر رمز و رازش در سال 1872 چندین حادثه ی ناگوار را تجربه کرده بود؛ می توانید داستان کامل آن را بیابید و مطالعه کنید.

1881- الن آستین (Ellen Austin) در سفر دریایی خود ناگهان با یک کشتی دیگر روبرو شد که خالی و بدون سرنشین در میان آبها حرکت می کرد. الن آستین برخی از خدمه خود را به آن کشتی منتقل کرد و قصد داشت به نیویورک برسد. اما کشتی ناگهان ناپدید شد. بعدها دوباره نمایان شد؛ اما باز هم بدون سرنشین؛ و باز هم بدون هیچ ردی ناپدید شد.

1909- اس وی اسپری (S.V. Spray) یک قایق ماهیگیری متروکه بود که به عنوان رزمناوی اقیانوسی توسط جاشو اسلاکوم (Joshua Slocum) هدایت می شد. وی در سال 1909، از مرز لنگرگاه تاکستان عازم ونزوئلا شد. اما نه اسلاکوم و نه اسپری هرگز دوباره دیده نشدند.

1918- کشتی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا (سایلکوپ): ناپدید شدن این کشتی نیروی دریایی منجر شد بدترین حادثه ی ناگوار با بیشترین تعداد تلفات در تاریخ ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده به وقوع بپیوندد. این کشتی با 309 خدمه و بدون اینکه ردی بر جای بگذارد، درست زمانی بعد از 4 مارس 1918 و پس از ترک جزیره ی باربادوس (Barbados) ناپدید شد.

1921- کارول آ. دیرینگ (Carroll A. Deering): این یک قایق تجاری مجهز به شمار می رفت که برای حمل بار از آن استفاده می شد. در 31 ژانویه 1921، در حال بازگشت از مین ریو دو ژانیرو برزیل، در حوالی تپه های الماس واقع در کیپ هاتراس (Cape Hatteras) شمال کالیفرنیا، خراب شده بود. در حالیکه کشتی کاملا دست نخورده باقی مانده بود، تمامی خدمه ناپدید شده بودند و دیگر هیچ اطلاعاتی از آنها به دست نیامد.

1941- ناوگان پروتئوس (Proteus) و نرئوس (Nereus)، غیب شدند. همانطور که کشتی خواهر آنها “سایلکوپ” (Cyclops)، قبلا از همان مسیر گذر کرده و ناپدید شده بود.

چگونه با عوارض ناشی از پرواز زدگی مقابله کنیم ؟
ادامه مطلب

1945- پرواز 19: در پنجمین روز دسامبر سال 1945، خلبانان در حال تمرین با هواپیمای TBM اونجر بمب افکن TBM) Avenger bomber) نیروی دریایی ایالات متحده ی آمریکا بر فراز اقیانوس اطلس بودند. پرواز آنها به گونه ای برنامه ریزی شده بود تا از شرق پایگاه دریایی فلوریدا به طول 120 مایل، سپس از شمال به طول 73 مایل پرواز کند و بعد از یک مسیر 120 مایلی به طرف پایگاه بازگردد. اما برخلاف تصور، آنها هرگز بازنگشتند. اگر بخواهیم بر رمز و راز این ماجرا بیافزاییم، باید خاطر نشان کنیم که دو هواپیمای مارتین مارینیر (Martin Mariner) به همراه 13 خدمه به منظور جستجوی مفقود شدگان فرستاده شدند. اما یکی از هواپیماها هرگز بازنگشت و هیچ ردی هم از آن بر جای نماند.

1947- هواپیمای C-54: ظاهرا این طور به نظر می رسد که یک رعد و برق ناگهانی هواپیمای C-54  را از هم پاشیده است. اما بهتر است اصل ماجرا را دنبال کنید.

1948- استار تایگر خانوداه ی سلطنتی تودور (Tudor Star Tiger): یک هواپیمای تودور که با نشان “IV” در منطقه ی مثلث برمودا و دقیقا قبل از فرود در ژانویه 1948 ناپدید شد.

1948- ناپدید شدن پرواز :DC-3  در روز بیست و هشتم دسامبر 1948، هواپیمای داگلاس DC-3 NC16002 در 50 مایلی فلوریدا و هنگامی که می خواست در میامی فرود آید، در مثل برمودا ناپدید شد.

1954- ناپدید شدن پرواز 441: یک سوپر هواپیمای نیروی دریایی، در سی ام اکتبر سال 1954 ناپدید شد.

1963- کشتی ملکه تفنگداران مارین (Marine Sulphur Queen): این کشتی که حامل گوگرد مذاب بود، در دوم فوریه 1963 از بیمونت (Beaumont) تگزاس، به همراه 39 خدمه، بادبان هایش را کشید و به حرکت درآمد. این کشتی در چهارم فوریه و در حوالی تنگه فلوریدا مفقود اعلام شد.

1968- عقرب ایالات متحده آمریکا (SSN-589): یک زیر دریایی هسته ای بود که توسط نیروی دریایی ایالات متحده ی آمریکا طراحی شده بود و در ماه می 1968 در مثلث برمودا ناپدید شد.

1971- استینگ 27 (Sting-27): یک جت فانتوم متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده، کاملا و بدون هیچ ردی از بین رفت. گزارشات رسمی بیانگر این هستند که استینگ 27 از چیز ناگواری تاثیر گرفته، اما جزئیات این داستان هرگز فاش نشده است.

1976- سیلویا ال. اوسا (The Sylvia L. Ossa) ، یک کشتی باربری حامل سنگ معدن بود که به همراه 37 خدمه در 140 مایلی برمودا ناپدید شد.

1988- کشتی اس اس پوئت (S.S Poet) که یک کشتی باربری محسوب می شود، از بندر فیلادلفیا به مقصد مصر حرکت کرد. تماس های معمول رادیویی باید معمولا دو روز بعد از حرکت به منظور اعلام موقعیت صورت می گرفتند؛ اما هیچ سیگنالی دریافت نشد. کشتی در دریا گم شده بود.

1991- خلبان یک جت گرومن (Grumman Cougar jet) به برج مراقب درخواست اجازه برای افزایش ارتفاع را مطرح کرد. همین طور که هواپیما در حال صعود بود، به تدریج از رادار محو شد و از میان رفت.

سفر به آلمان
ادامه مطلب

1999- کشتی بارکش جنسیس (cargo freighter Genesis) به یکی از کشتی های همسایه، سیگنالی رادیویی فرستاد که بیانگر مشکلی فنی بود. با وجود جستجوهای گسترده ای که توسط گارد ساحلی صورت گرفت، هیچ اثری از کشتی و خدمه ی آن دیده و شنیده نشده است.

2003- در 18 ماه ژوئن سال 2003، زوجی به نام فرانک و رومینا که تازه ازدواج کرده بودند، برای ماهیگیری با قایق جدید خود به راه افتادند. آنها ورودی ساحل بویتون در فلوریدا را ترک کردند اما هرگز بازنگشتند. گارد ساحلی ایالات متحده بالاخره پس از روزها تلاش و تقلا در بخش بزرگی از منطقه ی دریایی برای یافتن این زوج، عملیات جستجو و نجات را متوقف کرد.

2005 و 2007- در دو حادثه ی مجزا، دو هواپیمای پایپر (PA)، در مثلث برمودا ناپدید شدند. یکی از آنها در 20 ژوئن 2005 بین جزیره کوچک گنج در باهاما و فورت پیس فلوریدا غیب شد. سه نفر در این هواپیما حضور داشتند. حادثه ی دوم در 10 آوریل 2007، در نزدیک جزیره بری (Berry Island)، اتفاق افتاد. تنها خلبانان در این هواپیما حضور داشتند و هیچ مسافری نبود.

2008- یک هواپیمای بریتن-نورمن (A Britten-Norman Islander) در 15 دسامبر 2008 حوالی ساعت 3:30 بعد از ظهر همراه با 12 مسافر از سانتیگو به مقصد نیویورک پرواز کرد. 35 دقیقه پس از پرواز، هواپیما از رادار محو شد. یک عملیات جستجوی گسترده به منظور یافتن این هواپیما توسط گارد ساحلی ایالات متحده صورت گرفت. اما هیچ ردی از هواپیما گزارش نشد. آخرین موقعیت مکانی آن در 40 مایلی غرب جزیره ی کایکوس غربی (Caicos Island) گزارش شده است. تا کنون هیچ بقایایی از آن یافت نشده است.

2015- در نخسین روز اکتبر سال 2015، کشتی باری اس اس ال فارو (SS El Faro)، به یکی دیگر از غم انگیزترین قربانیان مثلث برمودا در سی سال گذشته تبدیل شد. کشتی کانتینر 790، از جک سان ویل (Jacksonville) مرز فلوریدا، به همراه 33 خدمه به مقصد پورتوریکو در حالیکه تعداد زیادی کانتینر، تریلر و وسایل نقلیه را حمل می کرد، عازم شد. صدها مایل دورتر طوفان گرمسیری شکل گرفت و کم کم به طوفان شدیدی تبدیل شد که در اطراف کشتی غرش می کرد. در این زمان تمام راه های ارتباطی با کشتی از بین رفت. در کمال ناباوری طوفان از همان راهی که آمده بود بازگشت. بعد از تلاش بی وقفه ی گروه نجات، پس از هفته ها کشتی در یک گودال به عمق 15000 فوت در اقیانوس اطلس یافت شد؛ اما هیچ رد و نشانی از خدمه دیده نشد.

نظرات کاربران