happy businessman with heap of money

ثروتمندان چگونه فکر می کنند؟

کل : 7

میانگین : 3.57

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

money

همراه با سفرمی رازهای ثروتمندان جهان را بخوانید:

مانند تمام دانشجویان بی پول دانشگاه، استیو سیبولد (Steve Siebold) نیز رویای ثروتمند شدن را در سر می پرورانید. اما بر خلاف دیگران او تصمیم گرفت تا دست به کار شود و برای رسیدن به هدفش قدمی بردارد. او این چنین یاد آور می شود: “من در سال 1984 دانشجوی سال دوم کالج بودم؛ روزی در کلاس نشسته بودم و به صحبت های اساتید تجارت با دقت گوش می دادم؛ از خلال صحبت های استادم برداشت کردم فرصت های موفقیت در کسب و کار به قدری محدود هستند که ممکن است سال ها طول بکشد تا شما بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید.”

People Sitting At The Business Conference And Speaker At The Scr

اما استیو اصلا قصد نداشت تا چندین سال به انتظار نشیند پس برای اینکه بتواند در مورد روش های تجارت و کسب و کار اطلاعات بیشتری به دست آورد، تصمیم گرفت یک میلیونر را بیابد و از او درخواست مصاحبه کند تا راجع به رمز و رازهای موفقیت و ثروتمند شدنش سوال کند. فرد میلیونری که استیو از او درخواست مصاحبه کرده بود به نوبه ی خود فرد ثروتمند دیگری را به او معرفی کرد و این چرخه ادامه یافت تا سرانجام استیو موفق شد با 1200 میلیونر یا حتی میلیاردر صحبت کند و اطلاعات مهمی به دست آورد. به گفته خود استیو تجربه ی مطالعه ی افراد ثروتمند برای او به بهای 30 سال تمام شده است.

 

با توجه به اطلاعات گرانبهایی که استیو در طول بیش از سه دهه جمع آوری کرده بود، تصمیم گرفت یافته های خود را در کتابی با نام”ثروتمندان چگونه فکر می کنند” گرد آوری کند. بزرگترین دست آورد کتاب به نقل از خود او این است که: میلیونر شدن ربطی به پول ندارد بلکه جنبه روان شناختی دارد.

“How Rich People Think

از آنجا که علاقمند بودیم بدانیم چگونه ذهن می تواند مسیر میلیونر شدن را هموار سازد، صحبتی را با استیو سیبولد ترتیب دادیم.

از استیو پرسیدیم تو واقعا بر این باور هستی که هر کسی توانایی ثروتمند شدن را دارد؟

او پاسخ داد: اگر این را در نظر بگیریم که شما معلولیت ذهنی و یا مشکل خاصی نداشته باشید، باید گفت بیشتر مردم به طور متوسط این قابلیت را دارند که میلیونر شوند. او اضافه می کند: “بعد از سال ها نشست و برخاست کردن با افراد ثروتمند، این را دریافتم که آنها به هیچ وجه از بقیه مردم باهوش تر نیستند.” ثروتمندان تنها مردمی عادی هستند که بیشتر از دیگران به دنبال فرصت ها می دوند و با تمرکز فوق العاده روی شکاف هایی که در بازار ایجاد شده، راه هایی را می یابند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن این شکاف ها را پر کنند.

هتل 5 ستاره الیت ورلد وان
ادامه مطلب

160209-moneygrowth-stock

ما از استیو سوال کردیم: آیا این امر صحت ندارد که واقعا برخی از مردم به طور طبیعی و با روحیه ی کارآفرینی متولد می شوند؟ آیا این مهارت می تواند اکتسابی باشد و آموزش داده شود؟

استیو اینگونه پاسخ داد: مطمئنا، به نظر می رسد که برخی از مردم به شدت مستعد کارآفرینی هستند. یکی از افرادی که با آنها مصاحبه کردم از ابتدا یک شرکت 90 میلیون دلاری داشت و فقط باید به اداره کردن آن می پرداخت که این برایش مزیت بزرگی به شمار می رفت. اما نکته اینجاست که شما واقعا باید آنچه را می خواهید طلب کنید و به راستی که خواستن توانستن است.

rich-dude.0.0

مادری تنها را تصور کنید که از عهده صورت حساب هایش بر نمی آید و شغلی هم ندارد، او شدیدا محتاج است. اگر شما ارداه قوی داشته باشید می توانید مهارت های لازم را جهت تبدیل شدن به یک کارآفرین کسب کنید. این روشی است که خیلی از آمریکایی ها را ثروتمند کرده است.

money-makes-the-world-go-round

ما از استیو پرسیدیم: در کتاب خود عنوان کرده اید که افراد طبقه متوسط اغلب اوقات بر روی این تمرکز دارند که باید آنچه را دارند پس انداز کنند؛ در حالیکه افراد ثروتمند تمام حواس خود را بر روی کسب درآمد بیشتر می گذارند. پس انداز کردن از بدو تولد همواره در وجود ما ریشه دوانده است. پس آیا نباید همه افراد این شیوه را پیش گیرند؟

money saving

او در پاسخ اظهار داشت: البته که صرفه جویی و پس انداز امری بسیار مهم است؛ لکن اجازه بدهید با مثالی اصل مطلب را برای شما روشن کنم. فرض کنید که متوسط درآمد من در سال گذشته 38000 دلار بوده است، اگر من 38000 دلار داشته باشم و ده درصد آ ن را پس انداز کنم، در طول یک سال مبلغ 3800 دلار جمع می شود. با این حساب باید 300 سال سن داشته باشم تا بتوانم به بازنشستگی برسم و ثروتمند شوم. اما آنچه ثروتمندان بر آن تمرکز می کنند کسب در آمد بیشتر است تا پس انداز بیشتر. اگر شما 200 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید، پس انداز شما به 20 هزار دلار افزایش پیدا می کند که پیشرفت زیادی محسوب می شود.

بهترین ایرلاین ها در سفرهای بیزینس کلاس
ادامه مطلب

Become rich

البته این امر درستی است اما…

افراد متوسط چطور می توانند به چنین جهش بزرگی دست پیدا کنند؟

استیو پاسخ داد: اینجاست که تفکر کارآفرینی وارد عمل می شود. شما  باید در ابتدا به دنبال کسب و کارهای کوچک و بازارهای کوچک بگردید. لازم نیست که حتما یک مک دونالد افتتاح کنید، اما ممکن است با چمن زنی یا تمیز کردن استخر و یا حتی فروش برخی چیزها در ای بی (eBay) کار خود را شروع کنید. به خاطر داشته باشید در این مرحله مسئله پول نیست بلکه طرز تفکر شماست. ثروتمندان به دنبال مشکلات می گردند تا با پشتکار، کسب مهارت، شور و استعدادشان به حل آنها بپردازند. تصور کنید که به باشگاه رفته اید و می خواهید برای تناسب اندام از کسی راهنمایی بگیرید. آیا از کسی که بدن ضعیف و نحیفی دارد نظر می خواهید یا بالعکس؟ شما هرگز در مورد تناسب اندام و سلامتی از شخصی که مناسب نیست مشورت نمی گیرید پس چطور در مورد کسب ثروت از فردی که ثروتمند نیست راهنمایی می خواهید؟

money

از استیو پرسیدیم: درکتاب شما بیش از 90 توصیه برای پول دار شدن بیان شده است. اگر بخواهد 3 مورد از برترین آنها را برای کسانی که واقعا می خواهند از امروز شروع کنند و به ثروت برسند، بیان کنید کدام موارد را پیشنهاد می کنید؟ پاسخ استیو جالب بود.

Michael-Kors-JEt-Set-6

برای شروع، در اطراف ثروتمندان باشید. خیلی آسان است… با ثروتمندان نشست و برخاست کنید. برخی ممکن است بگویند این زیاده روی است اما باید بگویم پیش از آن که ثروتمند شوم به محله ای نقل مکان کردم که استطاعت مالی آن را نداشتم. فقط می خواستم نزدیک به ثروتمندان باشم. نه اینکه با آنها معامله کنم. اما برای آموختن طرز فکر آنها روش دیگری را پیشنهاد نمی کنم. می توانید به مکان هایی که ثروتمندان جمع می شوند نظیر انجمن های خیریه، سمینارها و باشگاه های مخصوص آنها بروید و گوش بسپارید که چگونه در مورد پول و فرصت صحبت می کنند. طرز فکر آنها را با خود مقایسه کنید و تفکراتتان را اصلاح نمایید. این کاریست که می خواهم واقعا انجام دهید.

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما
ادامه مطلب

Cadillac-Escala-Concept-Front-Three-Quarter

دوم، از افرادی که می گویند ایده های کسب و کار شما به دلیل نداشتن آموزش، استعداد و پول انجام شدنی نیست، دوری گزینید. گوش دادن به این افراد و اعتقاد داشتن به آن ها شما را به سرعت از مسیر اهدافتان خارج خواهد کرد.

در نهایت، استعدادهایتان را بشناسید و روش استفاده از آنها را پیدا کنید. من یک بازیکن حرفه ای تنیس بودم و زمانی که شروع به تعلیم و آموزش تنیس کردم پول زیادی نصیبم نشد. میلیونرهایی که آن زمان در کنارشان بودم به من گفتند دقیقا شبیه یک کارآفرین در مورد استعداد هایی که دارم فکر کنم. موردی که بر آن تمرکز کردم اعتماد به نفس فکری ورزشکاران بود که ناشی از ورزش بود و این مطلب را ترویج دادم. میلیونرها معتقدند این مهارتی است که اکثر افراد از آن برخوردار نیستند.

o-RAINING-MONEY-facebook

خیلی خلاصه بخواهم بگویم طی یک دوره شش یا هفت ساله شروع به آموزش مهارت اعتماد به نفس فکری به فروشندگان شرکت های بزرگ کردم و این گونه بود که من به میلیونری خود ساخته تبدیل شدم.

private-jet-wallpaper-cars-2

اشتباه شماره یک افرادی که می خواهند پول دار شوند و به هدف خود نمی رسند، گوش دادن به اشخاص در سطح متوسطی است که خود پولی ندارند و راجع به پول مشورت می دهند.

 

نظرات کاربران

  1. فوق العادست من خودم یک نتورکر هستم و تو صیه میکنم هرکس برای یکبار هم که شده این کتاب رو بخونه

  2. عالی بود.
    درود بر شما.
    این کتاب آیا ترجمه شده و در بازار موجوده؟؟

  3. خیلی مفید بود به امید موفقیت های بیشتر .تشکر

  4. خیلی خوب وآموزنده بود اگه یه مقدار هم مطالبش زیاد میشدبسیار عالی بود.

  5. عالی بود مخصوصاً سه راه کار آخر برای شروع