حقایقی جالب درباره ایرلاین امارات

حقایقی جالب درباره ایرلاین امارات

کل : 0

میانگین : 0

در این مطلب سفرمی قصد دارد حقایقی جالب درباره ایرلاین امارات را برایتان فاش کند.

۱. در هواپیماهای امارات همه تجهیزات لازم برای دوش گرفتن تعبیه شده است.

البته با شنیدن این خبر، پیش از آنکه در مورد پرواز بعدیتان با هواپیمایی امارات بیش از اندازه هیجان زده شوید، باید بدانید که برای استفاده از امکانات لوکس این حمام لازم است هنگام رزرو بلیط فرست کلاس پرواز، چندین هزار دلار بیشتر بپردازید.

امارات

اگر قصد دارید این مبلغ را پرداخت کنید پس باخبر باشید باز هم هیچ تضمینی نیست که بتوانید در آسمان دوش بگیرید. زیرا تنها هواپیمای ایرباس A380 سوپر جامبو امارات چنین امکاناتی دارد. اکثر هواپیماهای فرست کلاس امارات از این مزیت بی بهره هستند.

۲. صدمین هواپیمای ایرباس A380 امارات در راه است.

حال که بحث ایرباس A380 به میان آمده است، بد نیست بدانید که این هواپیمایی مستقر در دبی آماده ی استقبال از صدمین هواپیمای ایرباس A380 سوپر جامبو می باشد. امارات بر اساس درآمد برنامه ریزی شده براساس مسافت هوایی طی شده توسط مسافر (مسافر-کیلومتر)، چهارمین ایرلاین جهان به شمار می رود و دارای بزرگترین ناوگان متشکل از هواپیمای ایرباس A380 در دنیاست.

ایرباس A380

هواپیمایی امارات ۴۲ فروند ایرباس A380 دیگر هم سفارش داده است و انتظار می رود این هواپیماهای غول پیکر ظرف چند سال آینده به ناوگان آن بپیوندند. در مجموع هواپیمای امارات دارای ۱۴۲ فروند ایرباس A380 است. شرکت هواپیمایی سنگاپور دومین اپراتور بزرگ ایرباس می باشد که دارای ۱۹ فروند هواپیما است (از این شمار ۱۴ فروند ایرباس A380 است) و در ناوگان ایرلاین آلمانی لوفت هانزا مورد استفاده قرار می گیرد.

۳. کابین خدمه ایرلاین امارات از ۱۵۰ کشور مختلف دنیا گزینش شده اند.

به طور متوسط در یک پرواز امارات، شما حداقل ۱۲ ملیت مختلف را در کابین خلبان می بینید که به ۹ تا ۱۸ زبان متفاوت صحبت می کنند. امارات کشوری است که اغلب جمعیت آن را مهاجرین تشکیل می دهند و یافتن افراد بومی در میان آنها کار دشواریست.

امارات

اکثریت خدمه کابین ۲۰۰۰۰ نفری امارات، اصلیت انگلیسی دارند؛ پس ارائه ۲۰ پرواز به طور متوسط بین انگلیس و دبی تعجبی ندارد. در این میان خدمه استرالیایی، مصری، هندی و فیلیپینی نیز به چشم می خورند.

۴. اولین پرواز امارات از دبی به مقصد کراچی در سال ۱۹۸۵ صورت گرفت.

باور کنید یا نه، امارات در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است و تنها ۳۰ سال از راه اندازی آن می گذارد. اولین سفر هوایی امارت با بوئینگ ۷۲۷ انجام گرفت که در ۲۵ اکتبر ۱۹۸۵ به مقصد کراچی پاکستان پرواز کرد.

پرواز EK600 تولد ایرلاین امارات و نقطه عطفی تاریخی در صنعت هواپیمایی بشمار می رود. هواپیمایی امارات در طی ۳۰ سال گذشته موفق به ارائه ی بیش از ۳۶۰۰ پرواز در هفته به ۱۴۰ شهر در ۸۰ کشور دنیا شده است.

۵. بزرگترین ناوگان هواپیماهای پهن پیکر در دنیا متعلق به امارات است.

هواپیمایی امارات یکی از معدود ایرلاین های دنیا است که ناوگان آن تنها متشکل از هواپیماهای پهن پیکر ی باشد. می توان گفت در ناوگان این شرکت تنها از دو نوع هواپیمای ایرباس A380 و بوئینگ ۷۷۷ استفاده می شود. امارات بزرگترین اپراتور این دو نوع هواپیما در جهان به شمار می رود.

امارات در مجموع ۲۳۴ فروند هواپیما دارد. هر ۹۸۲۴۴ صندلی موجود در هواپیماهای امارات از چیدمان و امکاناتی یکسان برخوردار هستند. همچنین، امارات تنها ایرلاینی است که هر صندلی آن دارای مانیتور شخصی می باشد. در این صورت، شما قبل از پرواز قطعا می دانید چه خدماتی دریافت خواهید کرد.

۶. طولانی ترین پرواز امارات ۱۷ ساعت و ۲۵ دقیقه به طول می انجامد.

در طول ۱۷ ساعت شما به راحتی می توانید از لندن به نیویورک پرواز کنید، در منهتن یک قهوه نوش جان کنید و دوباره به انگلستان بازگردید. یا اینکه از اوکلندِ نیوزلند تا دبی، سوار بر ایرباس A380، طولانی ترین پرواز دنیا را تجربه کنید.

امارات

اولین پرواز EK449 برای نخستین بار در دوم مارس ۲۰۱۶ صورت گرفت که در آن زمان طولانی ترین پرواز جهان محسوب می شد. در سال ۲۰۱۷ تنها پروازهای روزانه قطر از دوحه به اوکلند موفق به کسب چنین عنوانی شدند.

۷. فرودگاه دبی، سومین فرودگاه شلوغ دنیاست.

فرودگاه بین المللی دبی، پس از آتلانتا جکسون ویل و پکن سومین فرودگاه شلوغ دنیا محسوب می شود. در حالیکه جکسون ویل و پکن بیشتر درگیر ترافیک پروازهای داخلی هستند، شلوغی فرودگاه دبی کاملا ناشی از پروازهای بین المللی می باشد.

در سال ۲۰۱۶، فرودگاه دبی شاهد ۸۳.۶ میلیون مسافر بود؛ تقریبا جمعیتی دو برابر بیشتر از سال ۲۰۱۰. از این ۸۳ میلیون مسافر، ۵۶ میلیون نفر پرواز امارات را رزرو کرده بودند. این فرودگاه همچنین، قطب اصلی هواپیمای فلای دبی، خواهر امارات، محسوب می شود.

۸. امارات یکی از طرفداران فوتبال جهانی است.

امارات نه تنها شرکت هواپیمایی بسیار موفقی است، بلکه به عنوان یک نام تجاری معتبر در سراسر دنیا شناخته می شود که بیشتر بر حمایت از رویدادهای ورزشی و باشگاه های دنیا و به ویژه تیم های فوتبال تاکید دارد. امارات یکی از حامیان اصلی باشگاه های بزرگی مانند رئال مادرید، میلان، پاریس اند ژرمن و آرسنال لندن می باشد.

نام ورزشگاه آرسنال، امارات است. این ورزشگاه یکی از مدرن ترین استادیوم های فوتبال روی زمین است. امارات یکی از حامیان اصلی جام جهانی فوتبال بود و در سال ۲۰۱۴، زمانیکه ماریو گوتزه گل پیروزی آلمان در مقابل آرژانتین را به ثمر رساند، لوگوی امارات در صفحه تبلیغاتی پشت دروازه نمایان شد.

۹. هواپیمایی امارات توسط آژانس اسکای تراکس، ۴ مرتبه برنده عنوان “ایرلاین سال” شد.

هواپیمایی امارات از محبوبیت بسیاری برخوردار است و نام تجاری آن در سال ۲۰۱۶، ۷ میلیارد دلار قیمت گذاری شد. امارات توسط آژانس اسکای تراکس در سال های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ به عنوان ایرلاین سال انتخاب شد. این بزرگترین عنوان افتخاریست که می تواند نصیب یک ایرلاین شود.

هر ساله اسکای تراکس از بیش از ۲۰ میلیون مسافر در سراسر دنیا درخواست می کند تا نظرات خود را اعلام کنند و ۱۰۰ ایرلاین برتر را بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از مسافران انتخاب می نماید. امارات در سال ۲۰۱۷، به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی برتر دنیا بعد از قطر، سنگاپور و آنای ژاپن قرار گرفت.

۱۰. هواپیمایی امارات جزو هیچ اتحادیه ای نیست.

امارات تنها هواپیمایی بزرگ جهان است که عضو هیچ اتحادیه ای نیست. سه اتحادیه اصلی هواپیمایی، اتحادیه استار با اعضایی نظیر: لوفت هانزا، تای ایرویز؛ اتحادیه وان ورلد با بریتیش ایرویز یا قطر ایرویز و اسکای تیم با آئروفلوت یا هواپیمایی جنوبی چین همیشه سعی کرده اند تا این غول خاورمیانه را برای پیوستن به اتحادیه خود راضی کنند اما تلاش هایشان همچنان بی نتیجه مانده است.

امارات

هر چند که امارات با شرکت هایی نظیر کانتاس، آفریقای جنوبی و سریلانکا موافقت نامه هایی امضا کرده است اما مدیر عامل شرکت، جناب “تیم کلارک” به هیچ عنوان طرفدار این شبکه ها نیست و مایل است مثل همیشه مستقل عمل کند.

نظرات کاربران