حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

کل : 2

میانگین : 3

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۶

در این مطلب حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش برای شما گردآوری شده است. با سفرمی همراه باشید…

1. ایرلاین ترکیش 118 کشور مختلف را پوشش می دهد.

از فوریه سال 2015 ایرلاین ترکیش بیش از هر شرکت حمل و نقل دیگری برای 280 مقصد در 118 کشور مختلف دنیا سرویس دهی می کند. به عنوان مثال، غول ترکیه به سومالی و افغانستان پرواز می کند و یک شبکه پروازی گسترده در آفریقا دارد که همچنان در حال توسعه است.

ایرلاین ترکیه

پایگاه ایرلاین ترکیش در استانبول واقع شده و تقریبا به هر کشوری در دنیا پروازهای مستقیم ارائه می دهد. ایرلاین ترکیش از قبل اعلام کرده بود که قصد دارد مسیرهای بیشتری به قاره آفریقا اضافه کند و همچنین توانسته پرواز مستقیم از استانبول به استرالیا ارائه دهد که یکی از طولانی ترین پروازهای جهان است.

2. ایرلاین ترکیش، بهترین ایرلاین اروپا محسوب می شود.

ایرلاین ترکیش

در سال 1980 هواپیمایی ترکیش با چندین مسئله رو به رو شد. به طوری که سابقه بدی در سرویس دهی به مشتریان و تاخیر در ساعت پرواز پیدا کرد. اما با مدیریت جدید و به کارگیری یک استراتژی درست، ایرلاین تا حد زیادی پیشرفت کرد و وجهه معتبری به دست آورد. در سال 2015، شرکت هواپیمایی “skytrax” برای پنجمین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین اروپا معرفی شد و قبل از لوفت هانزا، همان غول آلمانی قرار گرفت.

3. اولین جت ایرلاین ترکیش یک مک دانل داگلاس DC-9 بود.

مک دانل داگلاس

هواپیمای دو موتوره مک دانل داگلاس DC-9 اولین هواپیمای جت بود که در سال 1967 و آغاز عصری جدید، به ناوگان ترکیش پیوست. در سال 1971، 4 سال بعد از خرید اولین جت، 3 بوئینگ 707 به ناوگان هواپیمایی ترکیش اضافه شد و مسیرهای طولانی تر و سودآورتری در سراسر اروپا و آسیا ایجاد کرد. هواپیمایی ترکیش به تازگی سیصدمین بوئینگ 777-300 را به ناوگان خود ملحق کرده است.

همه چیز درباره ساعت نجومی پراگ
ادامه مطلب

4. لیونل مسی و کوبی برایانت، چهره های هواپیمایی ترکیش.

تبلیغات لیونل مس

در سال 2013، اسطوره بسکتبال کوبی برایانت و لیونل مسی در یک تبلیغ تجاری برای ایرلاین ترکیش نقش آفرینی کردند.

5. ایرلاین ترکیش یکی از طولانی ترین پروازهای جهان را به سیدنی ارائه می دهد.

ایرلاین ترکیش

هواپیمایی ترکیه اعلام کرد که در سال 2016، قرار است طولانی ترین پرواز مستقیم جهان را از ترکیه به بزرگترین شهر استرالیا یعنی سیدنی سازماندهی کند. این اولین پروازی خواهد بود که اروپا و استرالیا را در امتداد یک خط مستقیم به یکدیگر متصل می کند. فاصله بین این دو کشور برابر با 14868 کیلومتر می باشد و اکنون در سال 2017  پرواز مستقیم استانبول به سیدنی برقرار است.

6. سرعت توسعه ایرلاین ترکیش در قاره آفریقا بی همتاست.

ایرلاین ترکیش

هیچ هواپیمایی در جهان به اندازه ترکیش نتوانسته است شبکه های پروازی خود را در آفریقا گسترش دهد. در پایان سال 2015، بزرگترین حامل ترکیه، چهل و پنجمین مقصد آفریقایی خود به شهر ساحلی دوربان در آفریقای جنوبی را اعلام کرد.

7. فرودگاه جدید استانبول، قرار است به بزرگترین فرودگاه جهان بدل شود.

آتاتورک

در حال حاضر فرودگاه آتاتورک، ششمین فرودگاه شلوغ دنیا و پس از لندن، پاریس و فرانکفورت چهارمین فرودگاه شلوغ در اروپا به شمار می رود. با گسترش ایرلاین ترکیش، تعداد مسافران هر ساله 10 درصد افزیش می یابند. ظرفیت فرودگاه فعلی در حال تکمیل شدن است و به خاطر موقعیت مکانی آن، فضای کمی برای توسعه دارد. یک فرودگاه جدید با 6 باند و توانایی اداره کردن 150 میلیون مسافر، هم اکنون در دست ساخت است.

فواره فلای گیزر رنگارنگترین آبفشان دنیا
ادامه مطلب

8. قبل از راه اندازی مسیر پروازی استانبول-سیدنی، طولانی ترین پرواز هواپیمایی ترکیش به لس آنجلس بود که 13 ساعت و 50 دقیقه به طول می انجامید.

ایرلاین ترکیش

هنگامی که این پرواز از فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول خارج می شود و در 13 ساعت و 50 دقیقه بعد در لس آنجلس به زمین می نشیند، بیشتر مسافران نمی دانند که در حقیقت آنها دومین پرواز طولانی ایرلاین ترکیش را تجربه کرده اند. این پرواز توسط یک بوئینگ 777-300 ER صورت می گیرد. همچنین، پرواز از استانبول به سانفرانسیسکو یا سائو پائولو ی برزیل 13 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد که تنها 20 دقیقه از لس آنجلس کمتر است.

9. ایرلاین ترکیش فعالیت خود را از سال 1933 آغاز کرد.

ایرلاین ترکیش

هواپیمایی ترکیش به طور رسمی در تاریخ 20 می 1933 به عنوان یک هواپیمایی دولتی تاسیس شد. ناوگان اولیه شامل 5 هواپیمای کوچک بود که تنها به اندازه 7 نفر ظرفیت داشت.

10. ترافیک فرودگاه آتاتورک طی 5 سال اخیر 2 برابر شده است.

ایرلاین ترکیش

در سال 2010 فرودگاه بین المللی آتاتورک 32 میلیون مسافر را اداره می کرد. از این رو، استانبول چهلمین قطب شلوغ مسافربری در سراسر جهان به شمار می رفت. 5 سال بعد، دروازه های پایتخت ترکیه پذیرای 61,3 میلیون مسافر بود که باعث شد فرودگاه آتاتورک در کنار امارات و دبی، به یکی از قطب های اصلی حمل و نقل هوایی تبدیل شود.

ایرلاین ترکیش

به محض اینکه فرودگاه جدید مگا در شمال استانبول افتتاح شود، فرودگاه آتاتورک (که اکنون فراتر از ظرفیت خود عمل می کند و بخاطر تاخیر و کنسلی پرواز مشهور است) تعطیل خواهد شد.

دیدنی های شهر سانتیاگو پایتخت شیلی
ادامه مطلب

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، به سفرمی مراجعه کنید.

نظرات کاربران