حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

کل : 0

میانگین : 0

در این مطلب حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش برای شما گردآوری شده است. با سفرمی همراه باشید…

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

۱. ایرلاین ترکیش ۱۱۸ کشور مختلف را پوشش می دهد.

از فوریه سال ۲۰۱۵ ایرلاین ترکیش بیش از هر شرکت حمل و نقل دیگری برای ۲۸۰ مقصد در ۱۱۸ کشور مختلف دنیا سرویس دهی می کند. به عنوان مثال، غول ترکیه به سومالی و افغانستان پرواز می کند و یک شبکه پروازی گسترده در آفریقا دارد که همچنان در حال توسعه است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

پایگاه ایرلاین ترکیش در استانبول واقع شده و تقریبا به هر کشوری در دنیا پروازهای مستقیم ارائه می دهد. ایرلاین ترکیش از قبل اعلام کرده بود که قصد دارد مسیرهای بیشتری به قاره آفریقا اضافه کند و همچنین توانسته پرواز مستقیم از استانبول به استرالیا ارائه دهد که یکی از طولانی ترین پروازهای جهان است.

۲. ایرلاین ترکیش، بهترین ایرلاین اروپا محسوب می شود.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

در سال ۱۹۸۰ هواپیمایی ترکیش با چندین مسئله رو به رو شد. به طوری که سابقه بدی در سرویس دهی به مشتریان و تاخیر در ساعت پرواز پیدا کرد. اما با مدیریت جدید و به کارگیری یک استراتژی درست، ایرلاین تا حد زیادی پیشرفت کرد و وجهه معتبری به دست آورد. در سال ۲۰۱۵، شرکت هواپیمایی “skytrax” برای پنجمین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین اروپا معرفی شد و قبل از لوفت هانزا، همان غول آلمانی قرار گرفت.

۳. اولین جت ایرلاین ترکیش یک مک دانل داگلاس DC-9 بود.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

هواپیمای دو موتوره مک دانل داگلاس DC-9 اولین هواپیمای جت بود که در سال ۱۹۶۷ و آغاز عصری جدید، به ناوگان ترکیش پیوست. در سال ۱۹۷۱، ۴ سال بعد از خرید اولین جت، ۳ بوئینگ ۷۰۷ به ناوگان هواپیمایی ترکیش اضافه شد و مسیرهای طولانی تر و سودآورتری در سراسر اروپا و آسیا ایجاد کرد. هواپیمایی ترکیش به تازگی سیصدمین بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ را به ناوگان خود ملحق کرده است.

۴. لیونل مسی و کوبی برایانت، چهره های هواپیمایی ترکیش.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

در سال ۲۰۱۳، اسطوره بسکتبال کوبی برایانت و لیونل مسی در یک تبلیغ تجاری برای ایرلاین ترکیش نقش آفرینی کردند.

۵. ایرلاین ترکیش یکی از طولانی ترین پروازهای جهان را به سیدنی ارائه می دهد.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

هواپیمایی ترکیه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶، قرار است طولانی ترین پرواز مستقیم جهان را از ترکیه به بزرگترین شهر استرالیا یعنی سیدنی سازماندهی کند. این اولین پروازی خواهد بود که اروپا و استرالیا را در امتداد یک خط مستقیم به یکدیگر متصل می کند. فاصله بین این دو کشور برابر با ۱۴۸۶۸ کیلومتر می باشد و اکنون در سال ۲۰۱۷  پرواز مستقیم استانبول به سیدنی برقرار است.

۶. سرعت توسعه ایرلاین ترکیش در قاره آفریقا بی همتاست.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

هیچ هواپیمایی در جهان به اندازه ترکیش نتوانسته است شبکه های پروازی خود را در آفریقا گسترش دهد. در پایان سال ۲۰۱۵، بزرگترین حامل ترکیه، چهل و پنجمین مقصد آفریقایی خود به شهر ساحلی دوربان در آفریقای جنوبی را اعلام کرد.

۷. فرودگاه جدید استانبول، قرار است به بزرگترین فرودگاه جهان بدل شود.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

در حال حاضر فرودگاه آتاتورک، ششمین فرودگاه شلوغ دنیا و پس از لندن، پاریس و فرانکفورت چهارمین فرودگاه شلوغ در اروپا به شمار می رود. با گسترش ایرلاین ترکیش، تعداد مسافران هر ساله ۱۰ درصد افزیش می یابند. ظرفیت فرودگاه فعلی در حال تکمیل شدن است و به خاطر موقعیت مکانی آن، فضای کمی برای توسعه دارد. یک فرودگاه جدید با ۶ باند و توانایی اداره کردن ۱۵۰ میلیون مسافر، هم اکنون در دست ساخت است.

۸. قبل از راه اندازی مسیر پروازی استانبول-سیدنی، طولانی ترین پرواز هواپیمایی ترکیش به لس آنجلس بود که ۱۳ ساعت و ۵۰ دقیقه به طول می انجامید.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

هنگامی که این پرواز از فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول خارج می شود و در ۱۳ ساعت و ۵۰ دقیقه بعد در لس آنجلس به زمین می نشیند، بیشتر مسافران نمی دانند که در حقیقت آنها دومین پرواز طولانی ایرلاین ترکیش را تجربه کرده اند. این پرواز توسط یک بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ ER صورت می گیرد. همچنین، پرواز از استانبول به سانفرانسیسکو یا سائو پائولو ی برزیل ۱۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد که تنها ۲۰ دقیقه از لس آنجلس کمتر است.

۹. ایرلاین ترکیش فعالیت خود را از سال ۱۹۳۳ آغاز کرد.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

هواپیمایی ترکیش به طور رسمی در تاریخ ۲۰ می ۱۹۳۳ به عنوان یک هواپیمایی دولتی تاسیس شد. ناوگان اولیه شامل ۵ هواپیمای کوچک بود که تنها به اندازه ۷ نفر ظرفیت داشت.

۱۰. ترافیک فرودگاه آتاتورک طی 5 سال اخیر 2 برابر شده است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

در سال ۲۰۱۰ فرودگاه بین المللی آتاتورک ۳۲ میلیون مسافر را اداره می کرد. از این رو، استانبول چهلمین قطب شلوغ مسافربری در سراسر جهان به شمار می رفت. ۵ سال بعد، دروازه های پایتخت ترکیه پذیرای ۶۱,۳ میلیون مسافر بود که باعث شد فرودگاه آتاتورک در کنار امارات و دبی، به یکی از قطب های اصلی حمل و نقل هوایی تبدیل شود.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش

به محض اینکه فرودگاه جدید مگا در شمال استانبول افتتاح شود، فرودگاه آتاتورک (که اکنون فراتر از ظرفیت خود عمل می کند و بخاطر تاخیر و کنسلی پرواز مشهور است) تعطیل خواهد شد.

نظرات کاربران