وحشت انگیزترین عجایب ایران؛ از کویر بی بازگشت تا جنگلی که جیغ می کشد...

وحشت انگیزترین عجایب ایران؛ از کویر بی بازگشت تا جنگلی که جیغ می کشد…

کل : 5

میانگین : 4.6

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۹ آبان ۱۳۹۶

سفرهای ماجراجویانه همیشه در زمره پر طرفدارترین اهداف گردشگری هستند. در این جهان پهناور هزاران مکان بکر و کشف نشده وجود دارند که کند و کاو آن به راستی دل و جرات می خواهد. اما اگر واقعا از آن دسته افراد شجاعی هستید که سرتان برای دردسر درد می کند، همین حالا زمان آن رسیده تا کوله بارتان را ببندید و به قصد ماجراجویی، راهیِ ناشناخته ترین و ترسناک ترین مناطق جهان شوید.

دره ستاره ها

البته برای این کار نیازی نیست که به مسافت های طولانی فکر کنید. اگر نگاهی ریزبینانه تر به اطرافتان بیاندازید، خواهید دید که بسیاری از این پدیده های منحصر به فرد بسیار نزدیک و در انتظارند تا به شما خوشامد بگویند.

در این مطلب سفرمی چند مورد از وحشت انگیزترین عجایب مرموز ایران را به شما معرفی می کند…

1. کویر وحشت، سمنان

آیا تا کنون درباره “ریگزار جن” چیزی شنیده اید؟ خب… درباره “مثلث برمودای ایران” چطور؟ یا مثلا: “کویر بی بازگشت“…

ریگزار جن

اکنون به شما می گوییم که کویر وحشت، ترسناک ترین، پر رمز و رازترین و در عین حال شگفت انگیزترین منطقه ایران شناخته شده است. این کویر منزلگاه حوادث غیرقابل پیش بینی و در اکثر مواقع ناخوشایند است که همچنان بدون توضیح باقی مانده اند. از باتلاق های سهمگین گرفته تا نمکزارهای کشنده ای که لقب قاتلان کویر را به خود گرفته اند و تاکنون بسیاری از موجودات زنده را به کام مرگ کشانده اند.

ریگزار جن 3800 کیلومتر مربع وسعت دارد و در جنوب غربی دشت کویر در جنوب استان سمنان واقع شده است. اگر در این کویر بی بازگشت گرفتار شوید در ساده ترین حالت ممکن از تشنگی تلف خواهید شد؛ زیرا هیچ چاه آب و یا چشمه ای در آن وجود ندارد.

ریگزار جن

از دیگر عواملی که باعث شده قرن های متمادی انسان ها از رفتن به این کویر خودداری کنند؛ وجود موانع طبیعی مانند باتلاق های نمک و تپه های ماسه ای مرتفع بوده است که اگر حس کنجکاویتان ناگهان گل کند و بخواهید بدون تجهیزات لازم به این منطقه سفر کنید، قطعا به زمره افرادی می پیوندید که در آن ناپدید شده اند.

اما چرا؟ قدیمی ها بر این باورند که کویر وحشت ایران، نفرین شده است و اگر کسی بخواهد از آن عبور کند، ارواح او را ناپدید می کنند و به “قلب ریگزار جن” می فرستند. اینگونه نقل است که حتی شترهای محلی هم وقتی به این منطقه می رسند، می ایستند و حرکت نمی کنند.

دلایل سفر ۱۰ هلدینگ گردشگری ایتالیا به ایران
ادامه مطلب

2. دره ستاره، جزیره قشم

دره ستاره

باز هم جزیره قشم با داستان ها و افسانه های شگفت انگیزش در میان لیست وحشت انگیزترین مناطق ایران قرار گرفت. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری قشم دره ستاره است که در پنج کیلومتری ساحل جنوبی قشم و بعد از روستای “برکه خلف” قرار گرفته است.

دره ستاره

این دره مانند عمارتی ویران شده است و دارای شکاف ها و تورفتگی های بسیاری می باشد. داستان های وهم انگیزی که درباره این دره دهن به دهن گشته باعث شده که حتی بومیان، با تاریک شدن هوا از نزدیکی این محل عبور نکنند. آنها اعتقاد دارند که شب ها ارواح و اجنه در این دره پرسه می زنند.

دره ستاره

اگر خوب به اشکال موجود در این دره دقت کنید، فرورفتگی ناشی از برخورد یا انفجار یک ستاره را می بینید. دره ستارگان به یکی از مکان های مورد علاقه دوستداران پدیده های آسمانی تبدیل شده که شب ها با شجاعت تمام بر فراز بام این دره می ایستند و اجرام آسمانی را نگاه می کنند.

3. جنگلی که جیغ می کشد، مشهد

در حوالی مشهد و در ابتدای روستای “سربرج” از توابع طرقبه، جنگلی رمزآلود به چشم می خورد. این جنگل بخاطر تراکم زیاد پوشش گیاهی و درختان با تاریک شدن هوا دلهره آور می شود؛ اما این تنها دلیل ترسناک بودن آن نیست. اهالی روستا ادعا می کنند که شب ها صداهای وحشت انگیزی، مثل صدای ناله و جیغ از میان درختان آن به گوش می رسد.

جنگل جیغ

البته برخی دیگر از ساکنان شجاع منطقه معتقدند که عامل اصلی این صداهای عجیب و غریب ملخ هایی هستند که شب ها در لا به لای درختان پناه می گیرند. برخی دیگر می گویند پدیده های آب و هوایی هستند که باعث خلق چنین صداهای خوفناکی می شوند و لرزه بر اندام ساکنین روستا می اندازند.

اکنون که در حال قانع کردن خودتان با دلایل ارائه شده هستید و قصد دارید که هر چه سریع تر سفری ماجراجویانه به اعماق این جنگل داشته باشید، باید به شما بگوییم که این صدای جیغ تنها چند سالی است که از قعر جنگل به گوش می رسد و قبلا چنین نبوده است.

بهترین هتل های باتومی؛ گرجستان
ادامه مطلب

جنگل جیغ

حال پیش از آنکه بند کفشتان را ببندید و به مقصد این جنگل رهسپار شوید، اگر هنوز هم ادعای شجاعت دارید، کمی صبر کنید! نکته دیگری هست که باید از آن مطلع باشید! در دل این جنگل اسرار آمیز رودخانه ای جریان دارد که سالی یکبار در فصلی معین خشک می شد؛ اما از سال 1390 و همزمان با شنیده شدن صدای جیغ، دیگر آب رودخانه خشک نمی شود و در تمام فصول سال جریان دارد… این یکی از تعجب برانگیزترین عواملی است که نظر روستاییان را به خود جلب کرده و وحشت به قلب گردشگران کنجکاو انداخته است.

4. قبرستان جن ها، سیستان و بلوچستان

گورستان جن ها

اگر به علوم ماورالطبیعه علاقه دارید و به دنبال اوج وحشت و هیجان می گردید، به شما پیشنهاد می کنیم سری به قبرستان جن ها، در روستای تیس شهر چابهار بزنید! این گورستان مملو از سنگ قبرهای غول پیکر و عظیم الجثه است. این قبرها به اندازه ای عجیب و غریب و ترسناک هستند که اصلا به نظر نمی رسد متعلق به آدمیزاد باشند.

گورستان جن

حالا نگاهی به روستای باستانی تیس بیاندازیم. در ابتدا باید بگوییم که قدمت روستای تیس به 2300 سال پیش می رسد؛ روستایی قدیمی که بومیان آن داستان ها و روایات عجیبی درباره اش تعریف می کنند. آنها باور دارند که روزگاری جن ها در روستای تیس زندگی می کرده اند و “گورستان جن” که در میان آنها به نام “جن سنط” شناخته می شود، برهانی بر این ادعا محسوب می شود.

گورستان جن

اگر به قبرها دقیق تر نگاه کنید، قطعا پرسش های زیادی به ذهنتان خطور می کند. این قبرها بر روی سطحی صخره ای و کنار هم حفر شده اند. فکر کردن به این شیوه ی حفاری پاسخی جز دنیای از ما بهتران به همراه ندارد. بومیان منطقه معتقدند که با تاریک شدن هوا جن ها بر سر مزار مردگان خود می آیند و عزاداری می کنند و اگر کسی شبانه گذرش به این قبرستان بیفتد، مورد نفرین آنها قرار می گیرد و چند روز بعد با عذابی سخت می میرد.

پیش از سفر به تایوان خودتان را آماده کنید!
ادامه مطلب

5. غار قاتل، کرمانشاه

دلایل وحشت انگیز بودن غار “پَراو” زیاد دور از ذهن و ماورایی نیست و می توان گفت بیشتر عوامل طبیعی در آن دخیل هستند.

این غار در 12 کیلومتری شمال شرقی استان کرمانشاه و در حوالی روستای چالابه قرار گرفته است. درون غار حفره ها و تنگناهای عمیقی به چشم می خورند که تماما سرشار از سکوت بی پایان و سیاهی محض هستند. البته گاهی اوقات صدای جانوران ترسناکی نظیر خفاش در دالان های تنگ آن شنیده می شود.

غار قاتل

غار پراو در ارتفاع 3050 متری میدان جنوبی قله کوه پروا واقع شده است و با عمق 751 متر و 26 حلقه چاه، یکی از عمیق ترین و صعب العبورترین غارهای جهان به شمار می ورد. عمیق ترین چاه موجود در غار 42 متر عمق دارد. دهانه ورودی آن نیز کاملا چاهی است و غارنوردان غیر حرفه ای نمی توانند به آن وارد شوند.

غار قاتل

در ابتدای کار با سرمای بیش از اندازه غار که ناشی از جریان آب حاصل از ذوب شدن یخچال های زیر زمینی می باشد، رو به رو خواهید شد. خودتان را برای رویارویایی با عوامل غیر قابل پیش بینی نظیر ریزش قسمت هایی از غار، گذرگاه های تنگ و مقابله با خرچنگ ها، تراورس های خطرناک و چاه های عمیق آماده کنید. تاکنون پنج نفر از هموطنان ما جانشان را در این غار از دست داده اند و اجساد برخی از آنها هرگز یافت نشده است.

شما چطور فکر می کنید؟ آیا به این مناطق سفر کرده اید؟ آیا فکر می کنید نظر بومیان و کارشناسان و داستان های نقل شده از آنها واقعیت دارند؟

نظرات خود را با سفرمی در میان بگذارید!

منبع: safarme.com

 

نظرات کاربران

 1. yaser.savarilia says:

  من دنبال مناطقی هستم که بکر و وحشتناک هستش و هر انسانی حراس داره واسه رفتن به آنجا….خیلی از جاها را رفتم…این چند قلمی هم که گفتید…مشهد و چابهارش رو رفتم و اصلا چنین چیزی که نوشته شده را مشاهده نکردم…هدفم صحرای سمنان و غار کرمانشاه هستش که حتما تا آخر همین سال به این دو منطقه سفر کرده و ماجراجویی خواهم کرد…بازم ممنون بابت اطلاع رسانی راجب چنین جاهای مخوف و ترسناک….

 2. فاطمه says:

  وااا من اصلا این چیزا نمی دونستم باحال بود

 3. ملیسا says:

  چه باحاله! ممنون بابت مطلب خوبتون!

 4. hashemijournalist@ says:

  ممنون…خیلی عالی بود

 5. کاظم غلامی says:

  ممنونم 😲😱