فستیوال روشنایی ژاپن

فستیوال روشنایی ژاپن

کل : 18

میانگین : 4.17

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۸

همیشه فستیوال ها دلیل مهمی برای جذب توریست ها هستند. چرا که معمولا هر فستیوالی مخصوص به همان کشور و شهر است و سالانه یک بار برگزار می شود. فستیوال ها به خوبی می توانند فرهنگ و آداب رسوم مردم را نمایش دهند. همین طور فرصت خوبی برای گردشگران فراهم می کند تا از تماشای این مراسم لذت ببرند. ژاپن فستیوال های متنوعی دارد. فستیوال سنتی گیون ماتسوری، فستیوال، اومیزوتوری، هانامی، اوبون و فستیوال روشنایی از جمله فستیوال های معروف ژاپن هستند. در بین فستیوال های زمستانی نیز، فستیوال روشنایی ژاپن پرطرفدارترین است. همان طور که از نام این فستیوال مشخص است؛ سراسر ژاپن غرق در نور می شود. نورپردازی در همه نقاط ژاپن انجام می شود و هر منطقه نورپردازی مخصوص به خود را به بهترین شکل انجام می دهد. فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن چه زمانی برگزار می شود؟

زمان برگزاری فستیوال روشنایی در نقاط مختلف ژاپن با هم متفاوت است اما در توکیو از اوایل ماه نوامبر تا اواخر ماه فوریه سال جدید، می توانید به تماشای چراغانی های شگفت انگیز در سطح شهر بروید. در شهر کووانا نیز از 23 مهر امسال، این جشنواره شروع شده و تا 12 فروردین سال 99 ادامه دارد. البته از آنجایی که فصل پاییز و زمستان حجم سفرها کاهش می یابد، زمانی خوبی سفری ارزان است. در این روزها می توانید بلیط هواپیما خارجی را به نسبتا ارزان تر تهیه کنید. این موضوع در مورد نرخ رزرو هتل نیز صدق می کند.

فستیوال روشنایی ژاپن در کدام بخش ها برگزار می شود؟

باغ گیاه شناسی یبیشو

یکی از زیباترین تزئینات فستیوال روشنایی ژاپن را در باغ گیاه شناس یبیشو که در توکیو قرار دارد خواهید دید. بیش از 100 هزار چراغ بر روی درختان آویزان شده و مکانی رمانتیک به وجود آورده است. اگر می خواهید از فردی خواستگاری کنید حتما به این مکان بروید و زمانی که معشوقتان هیجان زده شده، از وی خواستگاری کنید. شک نکنید که جواب بله خواهید شنید! زمان برگزاری فستیوال روشنایی در باغ یبیشو از 3 نوامبر تا 28 فوریه است.

باغ گیاه شناسی یبیشو

فستیوال روشنایی در روپونگی هیلز

از همان ابتدای خیابان کیاکیزاکا، درختانی را می بینید که نور خیره کننده ای دارند و صحنه ای هیجان انگیز ایجاد کرده اند. در این خیابان بیش از 400 متر را، با 700.000 چراغ، روشن کرده اند. فستیوال روشنایی روپونگی هیلز معمولا از 7 نوامبر تا 25 دسامبر برگزار می شود.

فستیوال روشنایی در روپونگی هیلز

فستیوال روشنایی مارونوچی

در این مکان قطعا شگفت زده خواهید شد چراکه طولانی ترین فستیوال روشنایی ژاپن در این جا برگزار می شود. مارونوچی هفدهمین سالی است که برگزار کننده فستیوال روشنایی است و هر سال، کیفیت برگزاری جشنواره را بالاتر می برد. بیش از یک میلیون چراغ، 200 درخت را مزین کرده اند و خیابان را تا طول یک کیلومتر، چراغانی کرده اند. می توانید با مترو به ایستگاه مارونوچی بروید و بعد از یک پیاده روی کوتاه، به محل برگزاری فستیوال برسید. این فستیوال معمولا هر سال از 8 نوامبر تا 17 فوریه برگزار است.

فستیوال روشنایی مارونوچی

باغ ستارگان در مرکز شهر توکیو

به مرکز شهر توکیو که برویم، چراغ هایی را می بینید که با رنگ آبی، مرکز شهر را همچون باغی از ستارگان کرده اند. به همین دلیل به جشنواره روشنایی در قلب توکیو، “باغ ستارگان” نیز می گویند. این جشنواره معمولا از 13 نوامبر تا 25 دسامبر برگزار می شود.

باغ ستارگان

نماد شهر توکیو، برج توکیو است که در این فستیوال مهم، اتفاقات مهمی در آن رخ می دهد. در بخش رصدخانه برج، توسط پروژکتورهای قدرتمند این رصدخانه، نور سفید خیره کننده ای در آسمان تابیده می شود که باعث سفید شدن آسمان می شود. از این رو به آسمان این شب، آسمان شب سفید می گویند. چراغانی های اطراف برج هم به راستی تماشایی است. معمولا از 2 نوامبر تا 3 فوریه این جشنواره در برج توکیو برگزار می شود.

برج توکیو

فستیوال روشنایی زمستانی در کارِتا شیدوم

همان طور که گفتیم همه شهرهای ژاپن این فستیوال زیبا را برگزار می کنند. در این میان، کارتا شیدوم هم جزو مکان هایی است که فستیوال روشنایی رومانتیکی دارد. این فستیوال بیشتر موضوعاتی در قالب فیلم های دیزنی دارد. مثلا سال گذشته شخصیت های دیو و دلبر با چراغ های رنگارنگ به نمایش گذاشته شد و امسال، شخصیت “فروزن” و “تنگلد” برگزار می شود. موسیقی ای که در زمینه نورپردازی پخش می شود، شما را به دل نمایش های دیزنی می برد و شما لحظه ای سن و سال خود را فراموش خواهید کرد. اگر می خواهید با کودکان خود به یکی از این مکان ها برای فستیوال روشنایی ژاپن بروید، بهتر است کارتا شیدوم را انتخاب کنید تا کودکان شما هم در این مکان رویایی در بین شخصیت های محبوب خود زندگی کنند و لذت ببرند. زمان برگزاری این فستیوال در کارتا شیدوم معمولا از 15 نوامبر تا 14 فوریه است.

فستیوال روشنایی زمستانی در کارِتا شیدوم

فستیوال روشنایی در خیابان شیبویا

این خیابان به غار آبی شهرت دارد چرا که 600.000 چراغ آبی رنگ، درختان بر هم گره خورده را مزین کرده اند و تونلی به طول 800 متر ساخته اند. وقتی داخل این غار آبی قدم می زنید، بی شک احساس می کنید به سرزمین عجایب سفر کرده اید. زمان برگزاری معمولا 30 نوامبر تا 31 دسامبر است.

فستیوال روشنایی در خیابان شیبویا

فستیوال روشنایی در اودایبا توکیو

حال بهتر است به جزیره ای مصنوعی در توکیو سری بزنیم و از فستیوال روشنایی خیره کننده آن صحبت کنیم. این جزیره مصنوعی به علت دارا بودن مراکز خرید و سرگرمی هایش، همیشه مورد استقبال مردم قرار می گیرد اما در زمان برگزاری فستیوال روشنایی، این استقبال چندین برابر می شود. شما می توانید از 1 نوامبر تا 31 ژانویه از این فستیوال دیدن کنید.

فستیوال روشنایی در اودایبا توکیو

مکان های بسیار دیگری نیز هستند که فستیوال روشنایی در آن برگزار می شود اما ما در اینجا به چند مکان مهم اشاره کردیم که هر سال، زیباترین نمایش ها را با چراغ های LED برگزار می کنند. پیش از سفر به ژاپن، از زمان دقیق برگزاری فستیوال روشنایی اطمینان حاصل کنید چرا که هر سال زمان های برگزاری چند روزی جابجا می شود و یا برخی از روزهای سال، تعطیل می باشند. جشنواره های روشنایی در سراسر ژاپن معمولا رایگان است و برای تماشای آن هیچ هزینه ای نباید بپردازید.

فستیوال ها و جشن های مشهور آلمان
ادامه مطلب

نظرات کاربران

  1. واقعا میشه یه شب رویایی رو گذروند اینجاها😍کاش یه روز اینقدر پولدار شم که بتونم برم اینجور جاها، به خصوص فستیوال برف و یخ هاربین تو شب