سفر به اردن - گردشگری اردن

آشنایی با فرهنگ و شهرهای کشور اردن

کل : 10

میانگین : 4.1

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کشور اردن هم از کشورهای عربی است که همچنان با حکومت پادشاهی اداره می شود. این کشور، جمعیتی حدود 10 میلیون نفر دارد و پادشاه آن، در حال حاضر، ملک عبدالله دوم است. اردنی ها با واحد پول دینار، تجارت می کنند. پایتخت کشور اردن، شهر امان است. کشور اردن از سمت شمال با کشور سوریه، از سمت غرب با کرانه باختری، از جنوب و شرق، با عربستان سعودی و از شمال شرق، با فلسطین همسایه است.

اردن جزو مقاصد خوب گردشگری است. با وجود هوای گرم فرصت خوبی برای سفر در زمستان ها را فراهم کرده است. این کشور چند شهر توریستی دارد. برای سفر با تور اردن باید ویزا دریافت کنید. تورهای اردن معمولا در شهر اَمان برگزار می شود. برنامه تورها به این صورت است که بلیط هواپیما به مقصد امان یعنی پایتخت اردن گرفته می شود. سپس از آنجا برای بازدید شهر تاریخی پترا و دیگر جاذبه ها می روند.

سفر به کشور اردن

از آن جایی که اردن هم از آن دسته کشورهای عربی ثروتمند است، دیدنی های بسیاری در این کشور برای توریست ها ایجاد شده است. کشور اردن به دلیل این که کشوری توریستی است، متقاضیان زیادی برای سفر به این منطقه دارد. ویزای توریستی اردن، یکی از ویزاهای پر طرفدار در ایران است که معمولا بین یک تا دو هفته، مدت زمان ویزای توریستی برای اولین سفر توسط سفارت اردن به متقاضی داده می شود.

سفر به کشور اردن

شهر تاریخی پترا

شگفت انگیزترین دیدنی در کشور اردن، بی شک، شهر تاریخی پترا است. اگر اهل ماجراجویی هستید، به این منطقه خارق العاده سفر کنید. در دل کنده کاری های خیره کننده این شهر، شواهدی از وجود جن ها و فرازمینی ها وجود دارد. پدیده هایی در شهر پترا وجود دارد که از قدرت آدمی به دور است از این رو، شهر تاریخی پترا، یکی از عجایب هفتگانه دنیا است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. هنوز هم سوالات زیادی درباره این شهر تاریخی وجود دارد که بی پاسخ مانده است. در شهر تاریخی پترا، موسیقی زنده در روزهای خاصی برگزار می شود که تماشای آن ها را به هیچ عنوان نباید از دست داد.

سفر در سبد خانوار ایرانی
ادامه مطلب

شهر تاریخی پترا

شهر مادَبا، شهر بادیه نشینان اردنی

شهر مادَبا در اردن، یکی از شهرهای هنری و سنتی اردن است. هنر موزاییک چینی که با قطعات موزاییک کنار هم قرار می گیرند، در این شهر، به صورت گسترده انجام می گیرد. صنایع دستی فوق العاده زیبای شهر مادَبا، از دیدنی های کشور اردن است.

شهر_مادَبا،_شهر_بادیه_نشینان_اردنی

غذاهای اردنی

با این که رستوران های گران قیمتی در سطح شهرهای اردنی وجود دارد اما غذاهای اصیل اردنی که در کوچه خیابان های اردن به فروش می رسد، طعمی ماندگار دارد. لیموناد نعنایی اردن، در لیست خوراکی های محبوب این کشور است.

غذاهای اردنی

منطقه حفاظت شده دانا

قدمت دهکده هایی که در این منطقه وجود دارند به قرن 15هم میلادی باز می گردند. این منطقه که هنوز اصالت و فرهنگ اردنی در آن حفظ شده است از مهمترین دیدنی های کشور اردن است. چشم انداز روستایی ساده با طبیعتی بکر و دست نخورده دانا، برای عکاسان، سوژه ای بی نظیر است.

شهر عقبه اردن

اگر دلتان می خواهد به شهر ساحلی در این کشور سفر کنید باید به شهر عقبه بروید. عقبه تنها شهر ساحلی اردن است که جزو شهرهای قدیمی و تاریخی در جهان است. با تور گردشگری اردن، به قلعه عقبه که قلعه ای تاریخی در میان آثار تاریخی اردن است، سری بزنید. تاریخ ساخت این قلعه به قرن 14هم میلادی باز می گردد. در میان آثار تاریخی این شهر، هتل های مدرنی هم وجود دارند که چشم انداز آن، دریای سرخ است. می توانید در دریای شهر عقبه، از تفریحات دریایی هم لذت ببرید. سوار بر قایق های تفریحی شوید و در میان آب های تمیز و شفاف آن، چند ساعتی را سپری کنید. آموزش غواصی هم در سواحل عقبه توسط مربی های کاربلد، داده می شود که می توانید از این آموزش چند ساعته، تجربه ای شگفت انگیز برای خود بسازید.

چه رازی در پرچم کشورهای جهان نهفته است؟
ادامه مطلب

شهر عقبه اردن

شهر الکرک

شهر ال کرک در قسمت جنوبی شهر اردن است. این شهر، مسیحی نشین است و قلعه های قدیمی بسیاری دارد که از جنگ های صلیبی به جای مانده است.

شهر امان

شهر امان که عمان هم خوانده می شود، پایتخت این کشور زیبا است. شهر امان بزرگترین شهر اردن است که مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور را تشکیل داده است. در شهر امان، آمفی تئاتر بزرگ رومی ها را خواهید دید. این شهر، که بیشتر مردم آن، مسلمانان هستند، مساجد پر جنب و جوشی دارد.

شهر امان

نظرات کاربران