جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

آبشار کمردوغ کجاست؟

کل : 10

میانگین : 4.2

تاریخ انتشار: شنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۹

برای تماشای زیباترین آبشارهای جهان نیازی نیست که به کشورهای دیگر سفر کنید. کافی است به آبشار کمردوغ سری بزنید تا با نشانه کوچکی از قدرت لایتناهی خداوند، آشنا شوید. برای چه به دنبال بهشت باشیم وقتی در آبشار کمردوغ، بهشت را خواهیم دید. آبشار کمر دوغ یکی از جاذبه های طبیعی در استان کهگیلویه و بویر احمد است که متاسفانه هنوز هم بسیاری از ایرانی ها از وجود آن بی خبرند. آبشار کمردوغ در قلعه رئیسی که یکی از توابع شهرستان کهگیلویه و بویراحمد است قرار گرفته است. با این حال بسیاری از گردشگران داخلی هم، از وجود این آبشار زیبا، بی اطلاع هستند.

برای دیدن این آبشار می توانید با تهیه بلیط قطار یا اتوبوس به کهگیلویه و بویراحمد بروید اما راه ساده تر خرید بلیط هواپیما به مقصد یاسوج است. بعد از رسیدن به یاسوج در فاصله 80 کیلومتری دهدشت، در منطقه چاروسا روستای کمردوغ قرار دارد. همچنین این روستا در 15 کیلومتری شرق شهر قلعه رئیسی واقع شده است. این مسیر را باید با تاکسی یا وسیله شخصی بروید.

کمردوغ یعنی چه؟

کمر به معنای دیواری است که سخت و محکم باشد. آب کمردوغ هم به دلیل نمکی بودن، با وزش باد، به رنگ دوغ در می آید که به همین دلیل به این کوه محکم و صاف که از آن دوغ ریزش می کند، کمردوغ گفته اند.

کمردوغ یعنی چه؟

چرا به تماشای آبشار کمردوغ برویم؟

از طبیعت بکری که در تماشای کمردوغ وجود دارد نمی توان گذشت. علاوه بر آن آبشار کمردوغ هفتمین آبشار مرتفع ایران است که ارتفاعی بیش از 100 متر دارد. عرض این آبشار تقریبا 60 متر است و عظمت آن، چشم هر بیننده ای را مسحور می کند. به آبشار کمردوغ، عروس آبشارهای ایران می گویند. این مکان همیشه در تمامی فصول سال، دارای آب است و بازدیدکننده دارد.

شرکت های معروف عطرسازی در جهان
ادامه مطلب

یکی از مواردی که در آبشار کمردوغ مشاهده می کنید، شوری آن است که یک ویژگی خاص و منحصر به فرد در میان آب های این منطقه است. در مناطق کوهستانی کهگیلویه و بویر احمد، آب های شور، کمتر دیده می شود.

چرا_به_تماشای_آبشار_کمردوغ_برویم؟

تفریحاتی که در آبشار کمردوغ می توان انجام داد

پیاده روی از میان تنگه

در راه رسیدن به آبشار کمردوغ، نیاز است تا مدتی را با پای پیاده حرکت کنید. برای رسیدن به آبشار، از مسیر تنگه ای زیبا، باید عبور کنید و از طبیعت بکر آن لذت ببرید.

کوهنوردی

در مسیر آبشار، بسیاری از کوهنوردان را خواهید دید که با تجهیزات کاملی، به سمت کوه ها و صخره های اطراف آبشار می روند. کوهنوردان این منطقه، برای فتح قله های آن، همیشه اعلام حضور می کنند.

کوهنوردی

عکاسی از طبیعت بکر

دوربین به دست باشید و منتظر سوژه های جذاب برای عکاسی باشید. فقط کافی است از این طبیعت زیبا عکس برداری کنید و در صفحه مجازی خود قرار دهید. بی شک نقش مهمی در شناساندن این مکان ناشناخته ایفا خواهید کرد چرا که همه عاشق این طبیعت بکر و زیبا می شوند. علاوه بر عکاسی از آبشار کمردوغ، از پرستوهایی که در میان طاق های سنگی کنار آبشار لانه درست کرده اند، عکاسی کنید.

عکاسی از طبیعت بکر

آب بازی

در فصل تابستان، می توانید از تجمع آبی که از این آبشار ایجاد می شود، نهایت استفاده را انجام دهید و به یاد بچگی هایتان، آب بازی و آب تنی کنید. ارتفاع آب این حوضچه ها کم است و خطری برای شما ایجاد نمی کند.

نظرات کاربران