گردشگری پزشکی

برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲ مرداد ۱۳۹۷

با برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا آشنا شوید

یکی از صنایعی که باعث توسعه اقتصادی کشورهای مختلف می شود گردشگری است. صنعت گردشگری، سومین صنعت بزرگ در دنیا پس از نفت و خودروسازی می باشد. این صنعت باعث ایجاد شغل می شود و نقش قابل توجهی در درآمدزایی یک جامعه و کاهش فقر دارد و همچنین می تواند عدالت اجتماعی و رفاه را در جامعه گسترش دهد. صنعت گردشگری دارای شاخه های مختلفی است و یکی از شاخه های آن که ماهیت رقابتی دارد، گردشگری پزشکی است.

مکان های گردشگری پزشکی

 

گردشگری پزشکی

با گذشت زمان گردشگری شاخه های اختصاصی قابل توجهی از جمله گردشگری فرهنگی، ورزشی، مذهبی و پزشکی پیدا می کند. این شاخه ها بر اساس هدف گردشگر از سفر خود تقسیم بندی شده اند. اگر گردشگری با هدف استفاده از خدمات سلامت به شهر یا کشور دیگری سفر کند، به آن گردشگر پزشکی می گویند. گردشگر پزشکی به کشورهای پیشرفته دنیا سفر می کند تا بتواند از خدمات پزشکی با قیمت پایین و با کیفیتی مناسب استفاده نماید. خدماتی که در گردشگری پزشکی ممکن است در اختیار شما قرار گیرند از خدمات پایه و ساده دندانپزشکی آغاز شده و تا عمل های پیشرفته ای مثل عمل قلب، پیوند اعضا و جراحی های زیبایی ادامه دارد. این شاخه گردشگری پیوسته در حال رشد و توسعه است.

گردشگری پزشکی

تا پایان مطلب همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و همچنین رزرو هتل باشید تا با برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا آشنا شوید.

برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا

تایلند برای جراحی پلاستیک

یکی از برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا تایلند می باشد که بخاطر جراح های پلاستیک، مشهور شده است. این کشور یکی از مقرون به صرفه ترین مقصدهای گردشگری پزشکی است. کشور تایلند به داشتن استاندارهای بالای بیمارستان و مکان های درمانی معروف است. هزینه های پزشکی در اکثر موارد در مقایسه با آمریکا و بریتانیا 40 تا 60 درصد کمتر است. طبق آمارهای به دست آمده 80 درصد از گردشگران پزشکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا برای انجام جراحی های پلاستیک به این کشور سفر می کنند. کشور تایلند به خاطر جراحی پلاستیک، طب سنتی تایلندی، دندانپزشکی و جراحی های زیبایی شهرت یافته است.

آیا می دانید خلبانان چه رازهایی را از شما پنهان می کنند؟
ادامه مطلب

تایلند برای جراحی پلاستیک

مالزی برای درماتولوژی

یکی دیگر از برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا مالزی است که به خاطر درماتولوژی یا پوست پزشکی شهرت یافته است. این کشور سالانه میزبان چندها هزار گردشگر پزشکی می باشد. گردشگران پزشکی از کشورهایی مثل کشورهای آسیایی، خاورمیانه، استرالیا و بریتانیا برای درماتولوژی و درمان پوست به این کشور سفر می کنند.  این کشور نیز به دلیل ارائه خدمات پزشکی مثل لقاح آزمایشگاهی، درمان سرطان، جراحی عمومی و پزشکی زنان شهرت یافته است. بر اساس گزارش های ارائه شده در سال 2013 حدوداً 700 هزار گردشگر پزشکی برای دریافت خدمات پزشکی عالی به این کشور سفر کرده اند.

مالزی برای درماتولوژی

آلمان برای سرطان شناسی

یکی از مکان های گردشگری پزشکی دنیا که در زمینه سرطان شناسی پیشرو است و دارای مراکز درمانی پیشرفته و متخصصان سرطان مختلف است، آلمان می باشد. بیمارانی که در کشور خود به امکانات تخصصی برای درمان سرطان دسترسی ندارند به این کشور سفر می کنند. در شهرهای مختلف این کشور بیمارستان های تخصصی سرطان وجود دارد.

آلمان برای سرطان شناسی

کاستاریکا ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی

کاستاریکا به دلیل وجود محیطی آرام و طبیعتی زیبا که ترکیبی از جنگل های بارانی و سواحل بکر است شهرت یافته است. در این کشور بیمارستان های مختلف زیادی با مجوز JCI و کلینیک های خصوصی وجود دارد. جاذبه های گردشگری پزشکی این کشور شامل جراحی زیبایی، ارتوپدی، پزشکی زنان و دندانپزشکی است. سیستم پزشکی این کشور در مقایسه با آمریکا دارای جایگاه بالاتری است و هزینه خدمات پزشکی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورها کمتر است. جالب است بدانید که 90 درصد از گردشگران پزشکی کاستاریکا، گردشگران آمریکایی و کانادایی هستند.

توصیه‌هایی درباره ی خوابیدن در هواپیما
ادامه مطلب

کاستاریکا ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی

در این بخش از سفرمی نیز با یکی از برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا که در کشور ایران قرار گرفته اند آشنا خواهیم شد.

آب گرم در فردوس استان خراسان جنوبی

این آب گرم از 200 سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته است. آب این چشمه آب معدنی می باشد که بدون کربنات است و همچنین در آن آهن وجود دارد. اغلب از آب این چشمه برای درمان بیماری هایی از جمله روماتیسم، درد عصبی و مفصلی و اتساع عروق استفاده می شود. برای استفاده از این آب گرم بناهای مختلفی احداث شده است. امروزه این آب گرم دارای امکاناتی مثل حمام های مردانه و زنانه و وان های خصوصی، سوئیت برای اقامت گردشگران، رستوران، زمین بازی و پارکینگ است. از آنجا که این چشمه در جاده ای ترانزیتی قرار دارد سالانه تعداد زیادی از گردشگران پزشکی به این منطقه سفر می کنند و یکی از برترین مکان های گردشگری پزشکی دنیا در کشور ایران می باشد.

آب گرم در فردوس استان خراسان جنوبی

همراه وبلاگ سفرمی باشید و اطلاعات خود را در زمینه های گردشگری تکمیل نمایید و همچنین انتخابی آگاهانه برای گردشگری پزشکی داشته باشید.

نظرات کاربران