استادیوم مرسدس بنز

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

کل : 0

میانگین : 0

استادیوم مرسدس بنز واقع در آتلانتا، جورجیا، اولین استادیوم ورزشی جهان در کسب گواهینامه ی پلاتینیوم برای رهبری در طراحی محیط زیست و انرژی می باشد.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، این استادیوم در دیدار دو تیم آتلانتا فالکونز و گرین بی پکرز افتتاح گردید. به طور تقریبی ساخت استادیوم مرسدس بنز بیش از ۱ میلیارد پوند هزینه دربر داشت.

در ادامه ی مطلب همراه با سفرمی به معرفی استادیوم مرسدس بنز می پردازیم.

با ما همراه باشید…

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

ساخت استادیوم مرسدس بنز از سال ۲۰۱۴ آغاز گردید و در سال 2017 افتتاح شد. این استادیوم دارای سیستم مدیریتی فوق پیشرفته برای ذخیره و بهره برداری از آب باران است. علاوه بر این مجهز به پنل های خورشیدی برای تامین انرژی 9 بازی لیگ فوتبال ملی، منزلگاه جدید تیم آتلانتا فالکون و تیم آتلانتا یونایتد لیگ برتر فوتبال آمریکا می باشد. مزایای سازگار بودن با محیط زیست استادیوم باعث شده در رتبه بندی شورای ساختمان سبز ایالات متحده ۸۸ امتیاز کسب نماید.

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

امکانات استادیوم مرسدس بنز از قبیل زیر می باشد:

ال سی دی ۳۶۰ درجه ای با ۵۸ فوت عرض و ۱۱۰۰ فوت طول در سرتاسر استادیوم

۲۴ رستوران

سقف متحرک

ظرفیت متغیر برای ورزش های مختلف

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

به نقل از آرتور بلانک، رئیس و مالک آتلانتا یونایتد و فالکونز، “ما قصد احداث استادیومی را داشتیم که نه تنها فراتر از انتظارات است، بلکه همچنین محدودیت های احتمالی در ارتباط با طراحی استادیوم، تجربه ی طرفداران و پایداری زیست محیطی را از میان بردارد. هدف ما دستیابی بر بالاترین امتیاز رهبری در طراحی زیست محیطی و انرژی است؛ چراکه این بهترین کاریست که می توانیم برای شهر و محیط زیستمان انجام دهیم.”

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

ویژگی ها و امکانات استادیوم مرسدس بنز

این استادیوم دارای دو میلیون فوت مربع مساحت می باشد. طراحی برجسته و سبک معماری بسیار خاص و متفاوت استادیوم مرسدس بنز موجب شده به سرعت شهرت پیدا کند.

یکی از مزایای این استادیوم، راهکار پایدار برای صرفه جویی در مصرف آب، برق، انرژی گرمایشی و سرمایشی است و همچنین برنامه های اجتماعی نقش عمده و حائز اهمیتی را در کاهش هزینه های عملیاتی ایفا می کنند.

از ویژگی های جالب توجه استادیوم مرسدس بنز، سقف بسیار خاص آن است که قابلیت باز و بسته شدن دارد. هنگامی که سقف باز است، طرفداران تیم می توانند از رستوران هایی که در بالا قرار دارند بازی را تماشا کنند. سقف این استادیوم ظرف ۸ ثانیه باز و بسته می شود و همانند لنز دوربین است. شفاف بودن سقف موجب می شود در هنگام بسته بودن، نور خورشید از آن عبور کند.

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

از دیگر ویژگی های شگفت انگیز استادیوم مرسدس بنز تغییر در تعداد ظرفیت تماشاگران برای ورزش های مختلف است. ظرفیت این استادیوم برای بازی های فوتبال آمریکایی ۷۱ هزار نفر، برای فوتبال ۷۵ هزار و برای بسکتبال تا ۸۳ هزار نفر می باشد.

مرسدس بنز، مدرن ترین استادیوم آمریکایی

دیوار شیشه ای که واقع در قسمت شرقی استادیوم است، این امکان را فراهم ساخته تا حضار در استادیوم قادر به تماشای منظره ی شهر نیز باشند.

مرسدس بنز اولین استادیوم ورزشی است که توانسته به علت استفاده از وسایل کم مصرف، سیستم مدیریتی ذخیره ی آب باران و زیرساخت های حفاظتی، کم تر از ۴۷ درصد استانداردهای پایه آب مصرف کند؛ لذا موفق به کسب تمام اعتبارات رهبری در طراحی زیست محیطی و انرژی شده است.

یک دقیقه به تماشای استادیوم مرسدس بنز بنشینید.

نظرات کاربران