سفر به موناکو - گردشگری موناکو

موناکو کشور ثروتمندان جهان!

کل : 11

میانگین : 4.45

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

موناکو کجاست؟ اصلا نامش را شنیده اید؟ می دانید که این کشور دومین کشور کوچک جهان است؟ کشوری که به بهشت توریست ها و ثروتمندان شهرت دارد؟ کشور موناکو کشور شاهزاده نشین ها است که در قلب اروپا قرار گرفته است. این کشور کوچک، بعد از واتیکان، کوچکترین کشور دنیا است. برای رفتن به آن، باید به دریای مدیترانه رفت و در نزدیکی سواحل جنوبی فرانسه، موناکو را دید.

با وجود کوچک بودن، موناکو در فهرست قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال 2019 قرار دارد. مردم این کشور به بیش از 100 کشور می توانند بدون ویزا سفر کنند. ایرانی ها برای رفتن به این کشور نیاز به ویزای شینگن دارند. هزینه های سفر در موناکوو بالا است. بنابراین باید بودجه خود را به درستی مصرف کنید. مثلا می توانید با مراجعه به سایت سفرمی از بلیط هواپیما چارتر استفاده کنید. در موناکو هزینه های غذا بسیار بالا است. به همین دلیل بهتر است با تور موناکو همراه باشید تا برای هر وعده مجبور به پرداخت هزینه ای جدا نباشید.

اطلاعاتی درباره کشور موناکو

کشور موناکو، یک کشور اروپایی است و واحد پول آن، همچون کشورهای دیگر قاره اروپا، یورو است. مردم آن، فرانسوی زبان هستند. جمعیت این کشور، به 36 هزار نفر می رسد. شاید به نظر جمعیت و اندازه این کشور، از یکی از شهرهای داخلی ایران هم کمتر باشد اما فراموش نکنید که در موناکو قوانین مالیاتی آزاد و دیدنی هایی که دارد، در کنار مناظر شگفت انگیز و آب و هوای مطبوعش، این کشور را به بهشتی برای گردشگران ثروتمند، تبدیل کرده است.

ساحل شیشه ای کالیفرنیا
ادامه مطلب

اطلاعاتی درباره کشور موناکو

تاریخ کشور موناکو

جزیره موناکو از سال 1297 با حاکمیت خاندان گریمالدی اداره می شود. در سال 1956، یکی از شاهزاده های آن، به نام رنیه با گریس کلی که بازیگر مشهور هالیوودی بود، ازدواج کرد. “گریس کلی” در طی مراسمی در جشنواره فیلم کن، با شاهزاده موناکو “رنیه سوم” آشنا شد. از آن جایی که قرار بود با این شاهزاده ازدواج کند باید پیش از ازدواج قابلیت باروری او مشخص می شد و طی آزمایشات پزشکی، قدرت و سلامت باروری وی تایید شد و او، پس از ازدواج با شاهزاده موناکویی، سه فرزند با اصالت آمریکایی-موناکویی به دنیا آورد. کارولین، آلبرت دوم و استفانی، فرزندان آن ها هستند که هم اکنون، آلبرت دوم، حکومت این کشور را در دست دارد. آلبرت دوم از سال 2005 میلادی، به حکومت رسید.

تاریخ کشور موناکو

حمل و نقل در موناکو

از آن جایی که موناکو کشور کوچکی است تنها 5 خط اتوبوس دارد که یکی از این خط ها، مردم این کشور را به شهر نیس فرانسه و دیگری به منتون مرتبط می کند. راه های حمل و نقل در این کشور از طریق هوایی، آبی و راه آهن و جاده است.

حمل و نقل در موناکو

قصر شاهزاده موناکو

با این که این کشور دیدنی های بسیاری را در همان جای کوچکی که دارد، جای داده است اما قصر شاهزاده آن، با موقعیتی که دارد، بسیار جالب توجه است. این قصر که مشرف به دریا است در شبیه جزیره “لِ روچر” قرار گرفته و محل اقامت خاندان اشرافی گیرمالدی است. در این قصر می توانید چشم انداز پانورمایی از اطراف آن را مشاهده کنید. هنوز هم در این قصر، شاهزاده و خانواده اش اقامت دارند. زمانی که پرچم روی برج برافراشته نیست گردشگران می توانند از آن بازدید کنند اما اگر این پرچم روی برج قرار بگیرد، به معنی حضور شاهزاده در اتاق های سلطنتی آن است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین امارات
ادامه مطلب

قصر شاهزاده موناکو

جشنواره های موناکو

این کشور سالانه میزبان جشنواره های ویژه ای در زمینه های هنری است. ادبیات، موسیقی، هنرهای معاصر و جشنواره هایی همچون سیرک و تئاتر از متداول ترین جشن های این کشور است.

جشنواره های موناکو

مسابقه فرمول یک موناکو

یکی از معروفترین مسابقات این کشور، مسابقات فرمول یک است که هر سال در آخرین هفته ماه می، برگزار می شود. در این مسابقه که تنها مسابقه اتومبیلرانی در خیابان های شهر در جهان است از بلوار آلبرت 1 اتومبیلرانی شروع می شود و تا کاخ کازینو ادامه دارد. مسابقات اتومبیلرانی این کشور، یکی از محبوب ترین رویدادهای ورزشی جهان است. با این که خیابان های باریک موناکو مناسب این نوع مسابقات نیستند اما مسابقه به خاطر سنت دیرینه ای که دارد، ادامه دارد.

مسابقه فرمول یک موناکو

بندر موناکو و قایق های بادبانی اش

در پای صخره های آنجا بنشینید و بندر شلوغ آن را که از قایق های بادبانی پر شده است را نظاره کنید. این بندر که در سال های 1901 تا 1926 به شکل مربعی ساخته شده است، قایق های بادبانی بسیاری دارد که در این میان، قایق بادبانی خصوصی شاهزاده موناکو هم، دیدنی است. در این بندر، بیش از 1600 قایق بادبانی که از 66 کشور مختلف به این اسکله می آیند، حضور دارند. برای گردشگران تنها تماشای این قایق ها نیست که آن ها را به این بندر زیبا می کشاند. در این بندر مسابقات و جشنواره های آبی متعددی وجود دارد. از طرفی کافه ها و رستوران های اطراف آن همراه با قایق های اجاره ای، دلیل خوبی برای تماشای بندر موناکو است.

بیمه ی سفر و انواع آن
ادامه مطلب

بندر موناکو و قایق های بادبانی اش

باغ گل رز موناکو

با این که این کشور بیش از 20 دیدنی برتر دارد اما در میان آن ها، باغ گل رز موناکو، از آن جایی که عطر و بوی عشق شاهزاده به پرنسش را دارد، دیدنی تر است. این باغ در 18 ژوئن 1984 توسط راینر سوم به عنوان ادای احترام به همسرش پرنسس گریس ایجاد شد. در این باغ، گل های رز، نخلستان ها و باغ های زیتون و دریاچه کوچکی وجود دارد که توسط مجسمه های معاصر محصور شده اند.

 

نظرات کاربران

  1. تا اونجایی که من میدونمدوتا مسابقه فرمون یک خیابانی دیگه هم دو دنیا هست یکی تو سنگاپور و یکی توی باکو