پول و ارز رایج در آلمان

پول و معافیت از تعرفه ی گمرکی در آلمان

کل : 3

میانگین : 2.33

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

ارز و پول

اطلاعات پول رایج

یورو – EUR علامت € = 100 سنت/ 4050 هزار تومان.

اسکناس ها به صورت 500، 200، 100، 50، 20، 10 و 5 یورویی هستند. سکه های 5، 2 و 1، و 50، 20، 10، 5، 2 و 1 سِنتی می باشند.

کارت های اعتباری

کارت های اعتباری در بیشتر مکان ها، از فروشگاه ها و پمپ بنزین ها گرفته تا رستوران و هتل های مجلل، پذیرفته می شوند. تمام کارت های اعتباری اصلی پذیرفته می شوند اما بهتر است که پول نقد نیز با خود داشته باشید. از چک به ندرت استفاده می شود.

دستگاه های خودپرداز

دستگاه های خودپرداز که به شبکه های بانکی بین المللی مرتبط هستند، در تمام شهرهای کوچک و بزرگ، همچنین فرودگاه ها، ایستگاه های اصلی قطار و دیگر نقاط وجود دارند. این دستگاه ها در قبال برداشت پول، حداقل کارمزد را دریافت می کنند.

چک های مسافرتی

در آلمان از چک های مسافرتی به عنوان پول نقد دیگر استفاده نمی شود.

ساعات کار بانک

به طور کلی از دوشنبه تا جمعه 13:00 – 08:30 و 16:00- 14:00، پنجشنبه ها 13:00- 08:30 و 17:30- 14:30 در شهرهای اصلی.

شعبه های مهم برای ناهار تعطیل نمی کنند.

دفاتر تبدیل ارز در فرودگاه ها و ایستگاه های اصلی راه آهن از 06:00 صبح تا 22:00 شب باز هستند.

محدودیت ارزی

در وارد و یا خارج کردن ارز داخلی و یا خارجی محدودیتی وجود ندارد. اما مقدار پول بیش از 10 هزار یورو باید توسط مسافران اعلام شود.

تبدیل ارز

تمام ارزهای خارجی باید در بانک ها، دفاتر تبدیل ارز، اداره های پست، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، بنادر و هتل های اصلی با نرخ های دولتی، تبدیل شوند.

راهنمای تبدیل ارز در خارج از کشور
ادامه مطلب

معافیت از حقوق گمرکی در آلمان

آلمان در اتحادیه اروپا قرار دارد. اگر از بریتانیا سفر می کنید، می توانید عطر، لوازم مراقبت از پوست، مواد آرایشی، لوازم مد، هدایا و سوغاتی که همه از مالیات معاف هستند، خریداری کنید. محدودیتی در خرید این کالاها وجود ندارد.

قوانین معافیت از حقوق گمرکی، در بوزینگن(Busingen) و جزیره هلیگولند(Heligoland) همانند مقاصد خارج از اتحادیه اروپا است.

اگر شما از اتحادیه اروپا سفر می کنید، در خصوص مقدار یا ارزش کالاهایی که می خواهید به منظور مصرف شخصی وارد کنید، محدودیتی وجود ندارد. کالاهای وارداتی برای اهداف تجاری، مشمول پرداخت هزینه گمرک می شوند.

  • کالاهای وارداتی مجاز:

* 800 نخ سیگار، 400 نخ سیگار کوچک، 200 سیگار برگ، 1 کیلوگرم تنباکو.

توجه: تا 31 دسامبر 2017، مسافرانی که از کشورهای بلغارستان(Bulgaria)، کرواسی(Croatia)، مجارستان(Hungary)، لتونی(Latvia)، لیتوانی(Lithuania) و رومانی(Romania) وارد آلمان می شوند، فقط می توانند تا 300 نخ سیگار وارد کنند.

اگر از یک کشور غیر اروپایی وارد آلمان می شوید، کالاهای زیر می توانند توسط مسافران بالای 17 سال، بدون اینکه هزینه گمرکی به آنها تعلق بگیرد وارد شوند:

* 200 نخ سیگار یا 100 سیگار کوچک، 50 نخ سیگار برگ یا 250 گرم تنباکو.

* کالاهای دیگر تا ارزش 430 پوند برای سفرهای هوایی و دریایی و تا 300 پوند هم برای دیگر مسافران (این ارزش در خصوص کودکان زیر 15 سال به 175 پوند می رسد) اجازه ورود دارند.

  • کالاهای وارداتی غیر مجاز:

اسلحه های گرم غیرمجاز و مهمات، وسایل آتش بازی تایید نشده، آثار چاپی خلاف قانون اساسی و عکس و فیلم که در آنها خشونت و یا سوء استفاده از کودکان به نمایش گذاشته می شود و همچنین غذاهایی که برای سلامتی مضر هستند، مواد مخدر، سگ های خطرناک، گونه های در حال انقراض و کالاهای تقلبی از واردات ممنوع محسوب می شوند.

نظرات کاربران