Hotel-Insider-SECRETS0616

آلوده ترین وسایل هتل که نباید به آنها دست بزنید!

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در اکثر مسافرت هایتان ترجیح می دهید در هتل های لوکس اقامت کنید؟ در این صورت بهتر است مطلع باشید که لوکس بودن یا نبودن یک هتل دلیل بر پاکیزه بودن آن نیست. به هر حال، از آنجایی که هتل ها همه روزه پذیرای مسافران و افراد مختلف بسیاری هستند، همیشه احتمال آلودگی اتاق ها وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که وحشت کنید و قید اقامت در هتل را بزنید چراکه امری اجتناب ناپذیر است؛ بدین سبب در این مطلب سفرمی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد تا با راهکارهای معرفی شده بتوانید سفری ایمن و بهداشتی را با خیال راحت سپری کنید. با ما همراه باشید…

mount-errigal-hotel-room-family-01-1800x1032

10شیء در هتل که نباید به آنها دست زد

بنابر تحقیقات این طور تشخیص داده شده که اتاق یک هتل متوسط از یک خانه معمولی، مدرسه و یا حتی هواپیما کثیف تر است. نظافتچی های هتل معمولا با سرعت در اتاق ها چرخ زده و به ندرت اجناس موجود در اتاق مانند ظرف قالب های یخ را ضدعفونی می کنند.

w-deer-ice-bucket-118209

اگرچه در اتاق های هتل آنقدر وسایل وجود ندارد که شما را بترساند، اما اکنون خیال داریم کمی میکروب و احتمال بیماری به فهرست کالاهای بیماری زا در هتل بیفزاییم.

در تحقیقی با نام “بهداشت محیط هتل” مشخص شد مبلمان حمام و کنترل های از راه دور، بیش از هرچیزی در هتل، به باکتری آلوده هستند. از طرفی بنابر تحقیقات خبرگزاری ای بی سی (ABC)، “لیوان های نوشیدنی فاقد درپوش هتل، چنان کثیف هستند که خطری جدی برای سلامتی تان محسوب می شوند.”

عجیب ترین کویر دنیا کجاست؟ و چرا به دره مرگ معروف است؟
ادامه مطلب

Beach-Hotel-Deluxe-King-Room-Bathroom

اجازه ندهید اتاق به ظاهر تمیز، گولتان بزند؛ حتی اتاق های گران ترین و جذاب ترین هتل های دنیا، میکروب های پنهان دارند. فقط به دلیل اینکه رختخواب بسیار مرتب است، بدین معنا نیست که ملحفه ها تازه شسته و تمیز شده اند یا اگر فرش زیرپای تان بدون لکه است، بدین منظور نیست که تازه جارو شده است.

No 5 Maddox Street Hotel 4

برخی از وسایل اتاق که بیش از همه لمس می شوند، مانند: تلفن ها، پریزهای لامپ و قفسه های رختخواب- به باکتری ها و میکروب های مضر آلوده هستند. همیشه به یاد داشته باشید که اتاق تان را به خوبی بررسی کنید و با خود ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید و اشیاء آلوده به میکروب را ضدعفونی کنید.

باورتان بشود یا خیر، یکی از آلوده ترین اجناس اتاق هتل تان، کنترل از راه دور است. نظافتچی های هتل به سرعت اتاق ها را بررسی کرده و به ندرت تمام اجناس اتاق را ضدعفونی می کنند. حقیقت ترسناک این است که کنترل از راه دور به اندازه صندلی توالت، آلوده و پر از باکتری است.

lifebuzz-fcb862faa37a3d0ad7571c2fa2a59138-limit_2000

بنابر تحقیقی از 5 هتل زنجیره ای، مشخص شد که تلفن ها سرشار از باکتری هستند، چراکه افراد نه تنها آنها را بسیار لمس می کنند، بلکه نفس شان را هم به آنها می دهند و بدین ترتیب میکروب ها به راحتی پراکنده می شوند.

حقیقت مسلم این است که بیشتر نظافتچی ها، غالب اوقات تلفن ها را تمیز نمی کنند. اگر می خواهید از ابتلا به سرماخوردگی و یا آنفلوانزا پیشگیری کنید، همراه خود ضدعفونی کننده داشته و تلفن را قبل از استفاده ضدعفونی کنید.

سیاه چال لندن ترسناک ترین جاذبه انگلستان
ادامه مطلب

superior-room-telephone

قبل از دست زدن به مبلمان حمام، به ویژه سینک، مراقب باشید. بنابر تحقیقات بهداشت محیط هتل، کارشناسان پس از بررسی هتل های 3 ستاره، در مبلمان حمام، مخمر باکتری های کوکسی گرم-مثبت و کوکسی گرم-مثبت نوع 2 پیدا کرده اند.

vanity-sink-and-countertop-before-Im-Flying-South-featured-on-@Remodelaholic

هرکاری می توانید انجام دهید تا قبل از خوابیدن، مطمئن شوید که تشک و لحاف تان تمیز است. حتی بهتر از آن، به جای استفاده از لحاف هتل، لحاف خودتان را همراه داشته باشید. ساس ها دوست دارند در میان درز و شکاف های تشک ها، بالش ها و فنرهای تختخواب مخفی شوند؛ بنابراین اگر راهشان را به لحاف باز کردند، تعجب نکنید.

shopcourtyard-bed-bedding-set-cym-101-ws_xlrg

شیء دیگری در اتاق های هتل وجود دارد که معمولا نظافتچی ها از کنار آن بی توجه عبور می کنند. این شیء پر از آلودگی و میکروب است. اگر هنوز متوجه نشدید که از چه صحبت می کنیم، باید بگوییم دستگاه یخ ساز، شیء دیگری است که به ندرت تمیز می شود.

راهنمایی: اگر واقعا یخ لازم دارید، از پذیرش بخواهید برایتان چند کیسه پلاستیکی یخ بفرستد. بدین ترتیب از خوردن یخ های پر از باکتری های مضر پرهیز می کنید.

نظرات کاربران

  1. قشنگ و آموزنده بود

  2. Very Good
    Thx a lot about helpful information