فیلم هایی که دیدنشان شما را مشتاق سفر خواهد کرد

کل : 3

میانگین : 4.33

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۵

اگر قصد سفر دارید و انتخاب مقصد برایتان سخت است و یا فقط می خواهید عصری را به دور از مشکلات روزمره‌ی زندگی به تماشای فیلم بنشینید، می توانید به تماشای فیلم هایی که در ادامه معرفی می کنیم بنشینید. لوکیشن هر کدام از این فیلم ها در شهرهای مختلف دنیا است و در حین تماشای فیلم از تماشای مناظر زیبا و تصاویر واقعی لذت خواهید برد و شاید هم بعد از تماشای فیلم تصمیم گرفتید که یک سفر به آنجا بروید.

Delhi in a Day 2011

Delhi in a Day

این فیلم با استفاده از چشم اندازهای هوایی فوق العاده زیبا از تمام شهر دهلی،  لحظه به لحظهء زندگی مردم را پیش روی مخاطبانش منعکس می کند.  تفاوت فرهنگی میان توریست بریتانیایی، جاسپر( با هنرنمایی لی ویلیامز) و خانواده ای که از او میزبانی می کنند، در برخی لحظات مضحک و گاهی هم ناراحت کننده است. این فیلم داستان خدمتکاران، خانواده و مهمان بریتانیایی خانواده را روایت می‌کند. صحنه هایی از رانندگی صبحگاهی جاسپر در خیابان های دهلی، دربردارندهء مناظری است که شما را مشتاق به سفر با اولین پرواز به این پایتخت زیبا می نماید. این صحنه ها شامل ویراژ دادن موتور سیکلت ها از میان ترافیک سنگین، فیل ها و فیل بان هایی که در کنار جاده ها در حال عبورند و بناهای جدید که در تمامی شهر دیده می شوند، می باشند. با وجود مناظر زیبا و تصاویری واقعی از این سفر حیرت انگیز، یکبار دیدن این فیلم کافی نخواهد بود.

Delhi in a Day

Amélie 2011

Amélie

حتی اگر این فیلم کلاسیک را پیشتر تماشا کرده‌اید، ارزش تماشای دوباره دیدن را دارد. این فیلم فوق العادهء فرانسوی داستان زندگی  روزمره آملی را در شهر پاریس، از نگاه پر فراز و نشیب او روایت می کند. آملی یکی از شناخته شده ترین فیلم های فرانسوی است که محبوبیتش را مدیون به تصویر کشیدن زندگی دختری ساده (با هنرنمایی آدری تاتو) که در جستجوی عشق است، می باشد. جذابیت این فیلم تا پایان با صحنه هایی همچون شوخی های سرخوشانهء آملی با فروشندهء بدجنس و عکس هایی که از سفرهایش برای پدرش می فرستد، حفظ می شود. صحنه های فیلم از آپارتمان فرانسوی آملی، بازارهای رو باز و کافه ای که آملی در آن کار می کند بدون شک باعث می شود هر یک از ما از رویای سفر به شهر پاریس را داشته باشیم.

مهاجرت به بلژیک و زندگی در آن
ادامه مطلب

Amélie

Into the Wild 2007

Into the Wild

یک جوان ایده آلیست که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده است، پس از فروختن ماشینش و بخشیدن تمام دارایی اش به خیریه، خانهء خود را در جستجوی خوشبختی واقعی ترک می کند.  کریستوفر مک کندلس (Emile Hirsch) بیشتر مناطق آمریکا را زیرپا می گذارد، به طور غیرقانونی با قایق از رودخانهء کلرادو می گذرد و سرانجام در پارک ملی دنالی ساکن می‌شود. تصاویر که در این فیلم خواهید دید مخصوصا طبیعت حیرت انگیز پارک ملی دنالی, هر بیننده‌ای را به حیرت وا می دارند. او پس از اینکه اتوبوسی رها شده و اوراقی را در دنالی پیدا می کند،  تصمیم می گیرد زمستان طولانی پیش رو را در آن بگذراند. تنها آرزوی او رسیدن به خوشبختی واقعی در انزوای کامل است.

Into the Wild

Into the Wild

Night Train to Lisbon 2013

Night Train to Lisbon

یک معلم سوییسی تنها،  در یک روز بارانی و در مسیر مدرسه، مانع از خودکشی دختری بر روی پل می شود.  پس از ناپدید شدن دختر، معلم سوئیسی (Jeremy Irons) غرق داستان کودتای سال ۱۹۲۶ برعلیه دیکتاتور آنتونیو ده الیویرا سالازار می شود. این فیلم با به نمایش گذاشتن مناظر اعجاب آور لیسبون و با استفاده از فلاش بک هایی با زیرنویس اسپانیایی، داستان قهرمانانهء این کودتا را روایت می‌کند.

Night Train to Lisbon

The Way 2010

The Way

مردی جوان در مسیر سفر به  El Camino de Santiago فرانسه، در طوفان جان خود را از دست می دهد. پدر او با نا امیدی برای جمع کردن باقی مانده‌ی وسایلش راهی می شود و مسیر سفری که پسرش آن را نیمه کاره رها کرده بود ادامه می دهد. تام (Martin Sheen) که کوهنوردی بی تجربه است در طول این سفر اعجاب انگیز با افراد دیگری آشنا می شود و تلاش می کند تا به شناخت بیشتری از خودش و پسرش برسد.

بدترین هتل های دنیا در سال 2017
ادامه مطلب

The Way

Beyond the Edge 2013

Beyond the Edge

تنزینگ نورگی و ادموند هیلاری اولین افرادی بودند که موفق شدند در سال ۱۹۵۳ قدم به مرتفع ترین نقطه جهان یعنی کوه اورست بگذارند. این فیلم بازسازی دراماتیکی از این واقعه تاریخی است که با فیلم های واقعی از صعود کوهنوران، قطعات خبری و دیگر ابزارهای نمایشی،  زیبایی حیرت انگیزی پیدا کرده است. این واقعه تاریخی- سیاسی برای همیشه مسیر کوهنوردی و تاریخ را تغییر داد.

Beyond the Edge

Wildlike 2014

Wildlike

این فیلم با مناظری منحصر به‌فرد از کوه ها و حیات وحش پارک ملی دنالی (Denali ) لحظاتی فراموش نشدنی را برای بینندگانش رقم می زند. مکنزی( Ella Purnell) در تلاش است تا از عمویش که او را مورد آزار و اذیت قرار داده بگریزد و در این مسیر به رنه بارتلت (Bruce Greenwood) بر می خورد. مکنزی در نهایت رنه را در سفر طبیعت گردی در پارک ملی دنالی تعقیب می کند و درطول این سفر رنه نقش پدری دلسوز را برای مکنزی بازی می کند تا بتواند او را فریب دهد و از آلاسکا به سیاتل فرار کند.

Wildlike

Kon Tiki 2012

Kon Tiki

این فیلم داستان بازگو شده‌ی دراماتیکی ازسفر با قایق  Kon-Tiki  است، که بوسیله‌ی ثور هایردال نروژی و پنج نفر از خدمه‌اش در سال ۱۹۴۷ ساخته شد و از لحاظ تاریخی مستند می باشد. این قایق از چوب های بالسا و به سبک کشتی‌هایی ساخته شد که هایردال باور داشت پیش از کشف اتفاقی آمریکا توسط کریستف کلمب درسال ۱۴۹۲ درآمریکای جنوبی برای درنوردیدن مسیر ۴۳۰۰ مایلی به جزایر پلینزی استفاده می شد. چه این باور هایردال درست باشد، چه غلط، سفر ۱۰۱ روزه‌ی هایردال تاریخی شد (و باعث اقدامی مشابه در سال ۲۰۱۵ شد). در صحنه هایی از فیلم که ماجراجویان به زبان نروژی صحبت می کنند از زیرنویس استفاده شده است.

چرا باید تا زمانی که مجرد هستید سفر کنید!
ادامه مطلب

Kon Tiki

In Bruges 2008

In Bruges

In Bruges فیلمی کاملا جسورانه و دراماتیک است و  در طبقه بندی فیلم های جنایی جای می گیرد. این فیلم داستان دو مرد را روایت می کند: کن (Brendan Gleeson) که بزرگتر است و شخصیت پیچیده تری نیز دارد دوستدار” ساختمان های بلند و تاریخ و چیزهایی از این قبیل” است و ری (Colin Farrell) با اختلالات روانی پس از حادثه ای دست و پنجه نرم می کند که در خلال فلاش بک هایی به‌تدریج فاش می شود. در این فیلم روایاتی در ارتباط با عشق، خشونت، موادمخدر و توریسم پرداخته می شود و نتیجه‌ی پایانی را به عهده‌ی خود بیننده می گذارد. با وجود اینکه فیلم به زبان انگلیسی است اما استفاده از زیرنویس ها به درک بهتر لهجه‌ی غلیظ این دومرد کمک قابل توجهی می کند. این فیلم برای کودکان مناسب نیست، اما با این حال صحنه هایی از لحظات آرام و زیبا که در آن ها کن در سکوت غرق زیبایی ساختمان های سر به فلک کشیده و ابنیه تاریخی شهر بروژ می شود فراموش نشدنی است.

نظرات کاربران

  1. دقیقا وقتی قراره فیلمی بر اساس المان های شهری ساخته بهش باید این اثر و نتیجه رو بده . من جایی خوندم که کارگردان املی برای اینکه ساختمون ها و خیابون ها رو کاملا میشستن و نظافت خیلی زیادی میکردن که شهر انقدر گیرا و جذاب به نظر برسه

  2. خیلی خیلی پست خوبی بود . واقعا ارتباط خوبی بین سینما و سفر برقرار کردین.من بیشتر فیلم های این لیستتونو دیدم . واقعا فیلم املی شما رو عاشق شهر پاریس و اون همه ساختمون ها و خونه های زیبا با رنگ های گرم میکنه . یا فیلم in to… شما دوست دارین که مثل نقش اول فیلم بزنین به طبیعت و اون تجربه های بی نظیر و ببینید . عااااااالی بود