آتش سوزی نوتردام

نوتردام پاریس در آتش سوخت ..

کل : 8

میانگین : 4.88

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۸ فروردین ۱۳۹۸

آتش سوزی نوتردام پاریس

آتش سوزی نوتردام تیتری است که از روز گذشته، موجب بهت و ناراحتی بسیاری از شهروندان و علاقمندان به تاریخ شده است! نوتردام پاریس کلیسایی قدیمی با قدمت چند صد ساله است که عصر دوشنبه 26 فروردین (15 آوریل) طعمه حریقی عظیم شد.

آتش سوزی نوتردام پاریس

آتش سوزی نوتردام از کجا شروع شد و به کجا رسید؟

طبق گفته ی سخنگوی کلیسا، آتش سوزی کلیسای نوتردام در ساعت 18:50 دقیقه به وقت محلی از بخش فوقانی ساختمان آغاز شد و با سرعت زیاد به برج مخروطی و سقف کلیسا رسید. در پی این آتش سوزی مهیب، پنجره ها و تمامی ساختارهای چوبی داخل کلیسا به آتش کشیده شدند و پس از آن زبانه های بی رحم آتش به سقف و مناره ی مخروطی رسید تا اندوه اهالی پاریس را بیشتر کند. ماموران آتش نشانی با فداکاری در تلاش بودند تا با مهار آتش سوزی این کلیسای مذهبی را حفظ کنند و مانع از نابودی آثار هنری داخل کلیسا شوند. آثاری که قدمتشان به بیش از چند صدسال می رسد..

آتش سوزی نوتردام  آتش سوزی نوتردام

هزاران نفر از توریست ها و مردمان فرانسوی، در خیابان های اطراف کلیسای نوتردام پاریس تجمع کرده کرده بودند و در سکوت، نظاره گر شعله های آتش بودند. برخی گاهی اشک می ریختند و برخی سرودهای روحانی زمزمه می کردند. برخی هم بهت زده در حاشیه رود سن ایستاده بودند و شاهد نابودی این کلیسای چند صدساله بودند. دود عظیمی از آتش سوزی به ارتفاع چندین متر آسمان را پوشانده بود.. تراژدی اسفناکی که مهارش ناممکن به نظر می رسید.

شرکت های معروف عطرسازی در جهان
ادامه مطلب

آتش سوزی نوتردام پاریس

آتش سوزی نوتردام پاریس

آتش سوزی نوتردام پاریس

پایان آتش سوزی نوتردام

در نهایت پس از ساعت ها تلاش بی وقفه برای مهار شعله های آتش، بخشی از ساختمان فرو ریخت و تبدیل به تلی از خاکستر شد. بر اساس آخرین خبرها از منابع آتش نشانی، دو برج نمادین کلیسای نوتردام و اسکلت و چهارچوب اصلی آن حفظ شده است و در کل تلاش های برای جلوگیری از فروریختن کامل بنا موفقیت آمیز بوده است. در جریان این آتش سوزی تنها یک مامور آتش نشانی به شدت مجروح شد که در بیمارستان به سر می برد. در این عملیات حدود 500 مامور آتش نشانی با تلاشی بی وقفه در حال مهار آتش بودند.

آتش سوزی نوتردام

علت آتش سوزی نوتردام چه بود؟

کارشناسان و مقام ها هنوز علت آتش سوزی نوتردام را بیان نکرده اند. اما می گویند این آتش سوزی می تواند ناشی از عملیات مرمت کلیسا باشد که در حال انجام بود و پس از ترک خوردن بدنه کلیسا شروع شد. دفتر دادستانی پاریس طی بیانیه ای اعلام کرده که تحقیقاتی در رابطه با علت تخریب کلیسا آغاز کرده است.

مرمت نوتردام پاریس

از کلیسای نوتردام پاریس چه می دانید؟

کلیسای نوتردام بنایی بی نظیر و معروف در قلب پاریس است که با زیبایی های بی حد و اندازه اش، سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. قدمت این کلیسای مسحور کننده به هشتصد سال پیش بر می گردد! کلیسایی که طی صدها سال همچون نماد فرانسه می درخشید! رقیب اصلی این بنا را شاید بتوان برج ایفل دانست که آن هم قدمتش بیش از صد سال است! ساخت کلیسای جامع نوتردام پاریس حدود 200 سال طول کشید و از بهترین نمونه هایی است که به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. کلیسایی بی نظیر که یکی از آثار بی نظیر ویکتور هوگو، داستان نویس فرانسوی به نام “گوژپشت نوتردام” از آن وام گرفته شده است.

جاده اقیانوس اطلس ، زیبا اما نفس گیر
ادامه مطلب

گلیسای نوتردام پاریس

جالب است بدانید که این کلیسا تنها در جریان انقلاب فرانسه آسیب جدی دید. حتی از دو جنگ جهانی هم جان سالم به در برد.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

همراه مجله سفرمی باشید تا از اخبار روز در حوزه گردشگری باخبر شوید. همچنین شما می توانید با گشت و گذار در وبلاگ سفرمی اطلاعات خود را در رابطه با شهر یا کشورهای مختلف تکمیل نموده و در صورت تمایل برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

 

نظرات کاربران