خلبانان عاشق پرواز بر فراز کدام فرودگاه ها هستند؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۵

خلبانان عاشق پرواز بر فراز کدام فرودگاه ها هستند؟

چه عاملی شرایط فرود را عالی می کند؟ چشم انداز زیبا، کارکنان خوش مشرب، بادهای مخالف هراس انگیز که به معنای خاموش ماندن خلبان خودکار است؛ بنابر پرس و جویی که از خلبان ها انجام داده­ ایم، متوجه شدیم که هریک از موارد فوق، راز رضایت شغلی برخی از خلبان ها بوده است.

Agatti-Airport-in-Lakshadweep-India

با سفرمی همراه باشید.

1- ناپل، ایتالیا (Naples, Italy)

“تماشای چشم انداز پیش روی، در لحظه فرود و نزدیک شدن به باند، نفس گیر است! نزدیک شدن به باند فرود از هر دو طرف مستلزم شیبی بیش از حد معمول است و من از این چالش لذت می برم. هنگام نزدیک شدن به باند 06 هم کمی انحراف نیاز است و وقتی با خط مرکزی باند فرود در یک خط قرار می گیرم، منظره ای دیگر در مقابل چشمانم می بینم. هنگام چرخش، از روی شیب عبور کردن و قدم به درون نورخورشید گذاشتن، امتیاز دیگری است که این باند فرود دارد!

البته اگر بخواهم کمی به وطن خودم نزدیکتر شوم، باید بگویم که باند مورد علاقه من، به واقع هیثرو لندن  (London Heathrow) است. چشم اندازهای این شهر در یک روز صاف، وقتی از سمت شمال به باندهای فرود 27L و 27R، فوق العاده هستند. همچنین کارکنان برج مراقبت این فرودگاه همتا ندارند و این دلیل دیگری است که عاشق پرواز به این فرودگاه هستم. آنها در کنترل و مدیریت ترافیک سنگین هوایی داخل و خارج این فرودگاه فوق العاده اند و مرا حیرت زده می کنند. “- کاپیتان سونیا بی ست، ایر لینگاس (Captain Sonya Bissett, Aer Lingus)

2- کرایست چرچ، نیوزیلند (Christchurch, New Zealand)

Christchurch, New Zealand

” من عاشق پرواز به کرایست چرچ هستم، چراکه بی نظیرترین مناظر را دارد: این پرواز، خوش منظره ترین پروازی است که می تواند وجود داشته باشد. کوه های آلپ پوشیده از برف و دره های پر از برف های ذوب شده به رنگ آبی نیلگون و مزارعی که همچون وصله دوزی های پوشیده از نقاط کوچک سفید رنگ گوسفندان است. پس از فرود همیشه با لبخند دوستانه اهالی نیوزیلند روبه رو می شویم و از شوخی و تفریح هنگام بازی راگبی یا کریکت لذت می بریم. “-کاپیتان مارک گودوین، کانتاس (Captain Mark Goodwin, Qantas)

3- لیدز بردفورد، بریتانیا (Leeds Bradford, UK)

lovely airport

” بازگشت به لیدز بردفورد پس از عبور از دشت های خشک اسپانیا همیشه لذت بخش است. از عرشه پرواز می توانم تپه های پیچ در پیچ زیبای یوکشایر (Yorkshire ) را ببینم. چیزی که همیشه مرا شگفت زده می کند، سبز بودن بی نظیر این منظره است.

همینطور عاشق رفتن به جبل طارق  (Gibraltar) هستم. به سرعت نزدیک شدن به صخره بزرگی که اطراف آن چشم اندازی از نفت کش های عظیم الجثه ای دارد که در ساحل لنگر انداخته اند، بسیار عالی و فرودی واقعا حماسی است اما متاسفانه – به دلیل مسائل ایمنی! فرصت عکس انداختن نیست. “- خلبان پائول فاکس، مونارک (Pilot paul fox, Monarch)

4- فونچال، مادیرا، پرتغال (Funchal, Madeira, Portugal)

“فونچال همیشه هیجان انگیز است. فرودگاه روی جزیره آتشفشانی خیره کننده مادیرا، که به شکل مجمع الجزایری از جزیره های کوچک، که از دل اقیانوس اطلس بیرون زده اند، قرار دارد. باند فرودگاه در یک طرف کوه ساخته شده که یک سر آن شیب بسیار تندی دارد و بیش از 60 متر به سمت دریا که آن طرف باند قرار دارد، پایین می رود. همچنین به دلیل اینکه به اندازه کافی برای ساخت طول باند فرود، خشکی وجود ندارد، نصف باند فرود روی پایه هایی که درون آب کار گذاشته اند، ساخته شده است. نزدیک شدن به فونچال دیدنی است: خلبان ها باید از تمام آموزش های عالی، قضاوت صحیح و مهارت های پرواز خود استفاده کنند تا بتوانند روی خطی منحنی به سمت باند فرود رفته و روی آن بنشینند. در ضمن هنگام فرود باید شرایط وزش باد را، که اطراف کوه چرخیده و به سرعت تغییر جهت داده و از زیر هواپیما عبور کرده و سرعت حرکت آن را به سمت فرودگاه کمی بیشتر می کند، کنترل نمایند. فقط برخی از خلبان های خاص اجازه پرواز به این فرودگاه را دارند.” – کاپیتان آلای ویلکاکس، خطوط هوایی بریتانیا (Captain Ally Wilcox, British Airways)

5- اینسبروک، اتریش  (Innsbruck, Austria)

اشتباهات رایج مسافران هواپیما
ادامه مطلب

maxresdefault (5)

” فرودگاه اینسبروک کرین بیتن (Innsbruck Kranebitten Airport )  در اتریش فرودگاه محبوب من است. چشم اندازهای کوه های آلپ، که بیشتر روزها از عرشه ی پرواز می توانیم ببینیم، بسیار عالی هستند.

ما هر سال برای فرود در این فرودگاه، آموزش های شبیه سازی شده ویژه ای می بینیم، چراکه فرود روی این باند بسیار سخت است. کوه هایی که فرودگاه را محصور کرده اند؛ احتمال بارش برف سنگین؛ بادهای قدرتمندی که در مسیر کوهستانی “برنر پس” (Brenner Pass) می گذرند و موجب لرزش شدید در هواپیما می شوند؛ و همچنین باند فرود نسبتا کوتاه. اما تمام این خطرات، پرواز به آنجا را حتی جذاب تر هم می کند!” – خلبان راب کویمان، مونارک (Pilot Rob Kooyman, Monarch)

6- جرزی، بریتانیا (Jersey, UK)

imgexec-611

“فرودگاه بریتانیایی محبوب من، جرزی است. این فرودگاه از نظر فنی جالب است: باند فرود آن، برای یک هواپیمای  جت متوسط که نیازمند برنامه و محاسبه مسافت فرود دقیقی است، نسبتا کوتاه است. وقتی درها باز است، هوا تقریبا همیشه گرم تر از سرزمین اصلی بریتانیاست و انگار فریاد می زند” وقت تعطیلات است.”

اما یک کم دورتر از اینجا، فرودگاه مورد علاقه فعلی من، آتن است. ما معمولا به دلیل وزش بادهای غالب محلی، روی باند شمالی 03L می نشینیم. همیشه صبح خیلی زود به آنجا می رسیم و در مسیر می توانیم طلوع خورشید را ببینیم. پس از فرود معمولا میزبان یونانی محلی مان استاوروس (Stavros) را می بینیم که با تازه ترین ماجراهایش – اغلب هم با جزئیات زیاد- همه ما را می خنداند.”-دی بی، اپراتور حمل و نقل (DB, European Freight operator)

7- هیثرو لندن، بریتانیا (London Heathrow, UK)

Heathrow-Airport-Expansion

“من عاشق فرود در هیثرو لندن هستم. افسران اول که سمت راست کابین می نشینند، معمولا هنگام فرود بهترین چشم انداز را دارند. من عاشق تماشای تیمز و لنگرگاه قدیمی هستم که زمانی به خاطر وجود “جنگلی از دکل”، معروف بود. جایی که یادآور تاریخچه فوق العاده دریانوردی لندن است و اندیشیدن به آنها از عرشه پرواز وسیله نقلیه ای مدرن مانند 747، تا حدی خوشایند است.

کیپ تاون هم تماشایی است. پس از یک سفر در کل شب برفراز اروپا و از یک طرف آفریقا رفتن به طرف دیگر، هیچ چیز به اندازه دیدن کوه  (Table Mountain) که از پس سپیده دم نمایان می شود، عالی نیست. دیدن یکی از زیباترین تقاطع های خشکی و دریا از آسمان، یکی از دلایل واضح تبدیل شدن این شهر به یکی از محبوب ترین مقاصد خدمه و مسافران پرواز است.

ساحل دیاز هم که نزدیک دماغه گوود هوپ است (Good Hope)، محبوب ترین ساحل من در دنیاست. این ساحل در انتهای یکسری پله که عبور از آنها چالش برانگیز است، می باشد و آب اینجا برای شنا کردن بسیار سرد و خشن است. اما بهترین مکان برای گذاشتن هدفون روی گوش تان، کمی آفتاب گرفتن و تماشای حرکت دو اقیانوس است. (دماغه گوود هوپ مرز میان اقیانوس اطلس و هند است.)”- خلبان مارک ون هونکر، خطوط هوایی بریتانیا  (Pilot Mark Vanhoenacker, British Airways)

8- نیویورک، ایالات متحده آمریکا  (New York, USA)

” نزدیک شدن به فرودگاه جی اف کی کانارسی (JFK’s ‘Canarsie)، مورد علاقه  ی من است. این فرودگاه پس از قرار گرفتن کمک ناوبری (VOR) در این پایگاه، این نام را به خود گرفته است. برای رسیدن به باند فرود 13L در کندی (Kennedy) باید از دل ابر عبور کرد و با استفاده از کمک ناوبری به شما کمک می شود تا در موقعیت قرار گرفته و بتوانید فرود را به صورت بصری تکمیل کنید. بیشتر مواقع هشدار بسیار کوتاه است و نزدیک شدن به این فرودگاه با یک هواپیمای بزرگ، وقتی اوضاع هوا بد است، چالش برانگیز و دلهره آور می شود. در هر حال این باند یکی از اندک مسیرهایی است که خلبان یک هواپیمای بزرگ تجاری فرصت خاموش کردن تمام سیستم های خودکار را دارد و می تواند هواپیما را به طور دستی هدایت کند و هنگام فرود منحنی وار روی باند، از لحاظ بصری، دید کافی داشته باشد و در ضمن بادی هم که زیر هواپیما می وزد، مشکل ساز نباشد.”- کاپیتان مایکل لندی، ایرلینگوس  (Captain Michael Landy, Aer Lingus)

9- جزیره همیلتون، وایت سان دِی ز، استرالیا (Hamilton Island, Whitsundays, Australia)

تاریخچه صنعت هواپیمایی ایران
ادامه مطلب

hamilton

“برای نزدیک شدن به همیلتون باید از سواحل جزیره زیبا و دورنماهای فیروزه ای رنگ اقیانوس بگذرید. قایق های بادبانی مرتب در نزدیکی ساحل اند و فرودگاه، کنار تفرجگاه ساحلی قرار دارد. محیط اطراف فرودگاه و همچنین رفتار خوب کارکنان، باعث می شود که به محض ورود به فرودگاه آنقدر احساس راحتی کنید که دوست نداشته باشید از آنجا بروید.” – کاپیتان ال کرافورد، کانتاس  (Captain Al Crawford, Qantas)

10- استاوانگر، نروژ (Stavanger, Norway)

” یکی از محبوب ترین مسیرهای من، باند فرود 18 فرودگاه استاوانگر سولا در نروژ (Stavanger Sola Airport in Norway) است. کم کردن ارتفاع روی خط ساحلی در یک روز صاف و آفتابی و سپس عبور از دریاچه ها وقتی به فرودگاه نزدیک می شوید، واقعا خیره کننده است.”- افسر اول هانا واگان، خطوط هوایی بریتانیا (First Officer Hannah Vaughan, British Airways )

11- جبل الطارق(Gibraltar)

wQm8IBT

” جبل طارق، به دلیل محدودیت های ناشی از وزش بادی که اطراف صخره می پیچد و فرود را بسیار پرتلاطم می کند، می تواند نسبتا چالش برانگیز باشد. اما آنچه را که من واقعا دوست دارم، این حقیقت است که این باند فرود بسیار قدیمی است. در جبل طارق هیچ نوع کمک برای فرود وجود ندارد، بنابراین باید با اصول اولیه کار را تکمیل کنید: فقط چوب و سکان.

هیچ نوع خلبان خودکاری وجود ندارد و باید به طور دستی دید خود را تنظیم کنید؛ فرود به روی باند شرقی فرودگاه و کم کردن ارتفاع خود در اطراف صخره و عبور از بندرگاه برای نشستن روی باند فرودی که بسیار کوتاه می باشد، عالی است. جاده اصلی به سمت جبل طارق از روی باند فرودگاه می گذرد، بنابراین آنها هنگام فرود هواپیما، عبور و مرور خودروها و عابران پیاده را متوقف می کنند.

آسان ترین مکان برای فرود، فارو در الگاروه  (Faro on the Algarve)  است. پرواز کاملا در یک مسیر مستقیم انجام می شود و نیاز چندانی به مکالمه رادیویی نیست. برج مراقبت ترافیک هوایی پرتغال خیلی خونسرد است: به محض اینکه قدم به فضای هوایی پرتغال می گذارید، همه جا خالی است و در خطی مستقیم به مسیر پایانی می روید. کارکنان زمینی این فرودگاه هم بسیار آرام هستند.”- خلبان تجاری ناشناس

12- پکن، چین  (Beijing, China)

beijing

“وقتی بیش از 20 سال گذشته شروع به پرواز به سمت پکن کردم، در آنجا تمام نظافتچی های هواپیما( تا 20 نفر) به صف ایستاده و منتظر ورود هواپیما می شدند. آنها که همگی شان یونیفورم های  یک دست به تن داشتند، در یک طرف ایستاده و به محض پارک هوپیما به ترتیب وارد هواپیما می شدند. استقبال از خدمه پرواز و مسافران با چنین احترامی، چیزی بود که مرا تحت تاثیر قرار داد و همیشه در خاطرم باقی ماند.

چرا باید تا زمانی که مجرد هستید سفر کنید!
ادامه مطلب

مقصد دیگری که در خاطرم باقی مانده، ماله در مالدیوز  (Malė in the Maldives ) بود که هنوز هم خارق العاده ترین مناظر آبسنگ های مرجانی متعلق به آنجاست و بعید می دانم که بتوان آنها را در نقطه دیگری از دنیا یافت.”- کاپیتان جف لیسک، خطوط هوایی بریتانیا  (Captain Geoff Leask, British Airways)

13- کیتیلا، فنلاند  (Kittilä, Finland)

1280px-Kittilä_airport

روستای زادگاه من کیتیلا، در شمال فنلاند، در طول ماه های زمستان، زمانی که نور روز به ندرت می تابد و اغلب مه یخ زده به آن حالت افسانه ای می دهد، مانند وقتی که نور لامپ ها به سمت بالا منعکس می شود و همه جا پر از برف است، بهترین مکان است. شما در این فرودگاه با کارکنان صمیمی ملاقات می کنید و مسافرانی را می بینید که به محض خارج شدن از هواپیما مانند کودکان شروع به برف بازی می کنند. در فصل زمستان حتی ممکن است پاپانوئل و گوزنش را ببینید.

از فرودگاه های دنیا، هنگ کنگ با جزایر کوچکش که از دل دریا بیرون زده اند و تپه های مرتفع سبز اطراف این ناحیه پرجمعیت، انتخاب من است. هیچ کس هرگز نمی تواند تصور کند که اطراف این شهر پر از آسمان خراش و میلیون ها سکنه، سرزمینی به این خلوتی وجود داشته باشد. حدس می زنم، به سختی بتوان مکانی با چشم اندازی بهتر از اینجا پیدا کرد.” – کاپیتان کامیل سومار، خطوط هوایی فین ایر  (Captain Camilla Sommar, Finnair)

14- ایلولیسات، گرینلند (Ilulissat, Greenland)

7850120946_f270b9cba3_b

” من اخیرا به ایلولیسات ، یک شهر ساحلی بسیار دوردست در شهر کواسیتسوپ (Qaasuitsup) غرب گرینلند، پرواز داشتم. این شهر جمعیتی فقط حدود 5000 نفر دارد و به علت اینکه در شمال مدار قطب شمال قرار دارد، یکی از آرام ترین مکان هایی است که تا به حال درآنجا بوده ام. نزدیک این فرودگاه، منطقه ایلولیسات آیسفیورد (Ilulissat Icefjord) که جزو آثار میراث جهانی یونسکوست، وجود دارد. این منطقه دارای توده های شناور عظیم و خیره کننده یخ  است که از یخچال های طبیعی نیمکره شمالی نشات می گیرند. حقیقتا نمی توان تحت تاثیر آرامش این مکان قرار نگرفت. ” – جانی نیکول، موسس و مدیر عامل استراتاجت   ( Jonny Nicol, Founder and CEO of Stratajet)

15- سانفرانسیسکو ، ایالات متحده آمریکا (San Francisco, USA)

“یک مسیر شگفت انگیز و دارای مناظر تماشایی و معروف پل گلدن گیت  (Golden Gate Bridge) و همچنین آلکاتراز (Alcatraz) است. درضمن سانفرانسیسکو شهری فوق العاده برای چند روز ماندن در آن است.

من معمولا به محض روشن شدن هوا، دوچرخه ای برداشته و به دور پل گلدن گیت، می چرخم و قبل از اینکه به سمت تپه های مارین هدلندز  (Marin Headlands) بروم در ساسالیتو (Sausalito) صبحانه می خورم. اواخر روز موقع برگشتن، از خلیج می گذرم و بسته به اینکه چقدر انرژی برایم مانده باشد، از معبر روی پل یا پشت آن رد می شوم.”- افسر اول ارشد ایان پالفرامان، خطوط هوایی بریتانیا  (Senior First Officer Ian Palframan, British Airways)

 

نظرات کاربران

  1. عالی،مرسی از گزارش و ممنون از تصاویر ارسالی.آدم وسوسه میشه که این فرودگاهها را ببینه و آرزو میکنم که یه روز بتونم به هرکدام از این فرودگاهها سفر کنم.

  2. همه چی خوبه اما نه واسه من که تو خرج روطانم موندم.. خدا بزرگه

  3. همه چی خوبه اما نه واسه منکه ارزوم خریدن خونه یا دادن بدهی هام هست. خدا بزرگه