سقوط هواپیما

هنگام سقوط هواپیما چه باید کرد؟

کل : 15

میانگین : 3.47

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

سقوط هواپیما

امروزه با افزایش سفرهای هوایی، پرواز با هواپیما به اندازه ی گذشته جذابیت ندارد و حین پرواز تا رسیدن به مقصد سفر مجبوریم با مطالعه ی کتاب و یا گوش دادن به موزیک خودمان را سرگرم نماییم. از آنجایی که سفر با هواپیما یکی از امن ترین شیوه های حمل و نقل و سفر شناخته شده است، هیچ یک از ما در پرواز توجهی به دستور العمل های ایمنی، محل درب های خروج اضطراری و یا جلیقه های نجات نمی دهیم. چون می دانیم که احتمال کشته شدن در سوانح هوایی از میان 11 میلیون پرواز با هواپیما 1 می باشد. پس ترجیح می دهیم در هواپیما استراحت کنیم و به جای فکر کردن به سقوط هواپیما از لحظاتمان لذت ببریم.

اما با وجود اینکه می دانیم پرواز با هواپیما ایمن ترین شیوه ی سفر است، باز هم باید همیشه آماده ی مواجهه با سوانح هوایی احتمالی را داشته باشیم. بیایید با خودمان رو راست باشیم و صادقانه به این سوال پاسخ دهیم. دفعه ی آخری که به دستورالعمل های ایمنی هواپیما توجه کردید را به خاطر دارید؟ در این مطلب سفرمی به شما خواهد گفت که حین وقوع سانحه سقوط هواپیما چه اقدامات حیاتی ای باید انجام دهید تا از سقوط هواپیما نجات پیدا کنید. با ما همراه باشید.

سقوط هواپیما

اقداماتی که باید هنگام سقوط هواپیما انجام دهیم

دِیو اینچ، کاپیتان هواپیمای بوئینگ 787 (بسیاری از ایرلاین های بین المللی از این مدل هواپیما برای پرواز استفاده می کنند)، نکاتی حیاتی برای افزایش شانس زنده ماندن هنگام سقوط هواپیما در اختیارمان قرار داده است. این اقدامات بر اساس زیر می باشند:

  • هنگام سقوط هواپیما

ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که برای سقوط هواپیما آمادگی کامل را دارید را خیر. هنگامی که هواپیما در حال سقوط است، باید سرعت عمل به خرج دهید و هوشمندانه تصمیم بگیرید. کمربند ایمنی را شل کنید، گره ی روسریتان را باز کنید، اگر کفش هایتان پاشنه بلند است آن را از پا در آورید و در صورتی که عینک بر چشم دارید آن را بردارید.

خطرناک ترین خطوط هوایی دنیا را بهتر بشناسیم + معرفی 13 مورد
ادامه مطلب

هنگام سقوط هواپیما باید بدانید که نزدیک ترین درب خروج اضطراری هواپیما کجا است. ممکن است هواپیما در آب فرود آید و برق هواپیما قطع شود، یا داخل هواپیما پر از دود شود، در این شرایط دید کافی ندارید؛ پس باید از پیش تعداد صندلی تا درب خروج اضطراری هواپیما را شمرده باشید.

سقوط هواپیما

  • پس از سقوط هواپیما

تا  زمانی که مهمانداران اجازه دهند صندلی هواپیما را ترک نکنید و هیچ درب یا پنجره ای را باز نکنید. اگر کابین هواپیما پر از دود شده است با لباس یا یک پارچه جلوی دهان و بینی را بگیرید تا به نفس کشیدنتان کمک کند. در این شرایط تا جایی که می توانید روی زمین سینه خیز شوید.

اگر هواپیما سقوط کرد وقتتان را برای گرفتن عکس و فیلم هدر ندهید. به توصیه های مهمانداران گوش دهید، خونسردی تان را حفظ کنید، سرعت عمل به خرج دهید و برای خروج از هواپیما به یکدیگر کمک کنید.

  • سقوط در آب

تا زمانی که از درب خروج اضطراری هواپیما خارج نشده اید، جلیقه ی نجات را باد نکنید. اگر داخل هواپیما جلیقه ی نجات را باد کنید و درون هواپیما پر از آب شود، نمی توانید به زیر آب بروید و از هواپیما خارج شوید. اگر در چنین وضعیتی در هواپیما گیر افتادید باید جلیقه ی نجات را از تن خارج کنید تا بتوانید زیر آب شنا کنید و از هواپیما بیرون بروید. هنگامی که از هواپیما خارج شدید تا زمانی که امداد برسد می توانید شخصی که جلیقه ی نجات بر تن دارد را بگیرید تا زیر آب نروید. معمولا یک جلیقه ی نجات می تواند دو نفر را روی آب نگه دارد.

لوکس‌ترین هواپیماهای شخصی جهان
ادامه مطلب

سقوط هواپیما

  • سقوط هواپیما در خشکی

اگر هواپیما در خشکی سقوط کرد، هنگام خروج از هواپیما اطمینان حاصل کنید که می توانید به خوبی راه بروید. مواظب باشید یک وقت از هوش نروید. سعی کنید زیاد از هواپیما دور نشوید و تنها نمانید تا امداد برسد.

به گفته ی خلبان اینچ، در واقع این قابل پیش بینی نیست و معمولا کم تر پیش می آید که از پیش به شما اخطار داده شود. اما در کل اگر با شرایط سقوط هواپیما مواجه شدید و زنده ماندید، حتما این نکات را به خاطر داشته باشید و از دستورالعمل های مهمانداران پیروی کنید.

سقوط هواپیما

نظرات کاربران