• جاذبه های گردشگری پورتلند

جاذبه های گردشگری پورتلند

کل : 5

میانگین : 4.6

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۹

پورتلند شهری است که یکی از بهترین مکان های آمریکا برای بازی کودکان، استراحت و اقامت بین گردشگران معروف است. این شهر طبیعت بی نظیری دارد و اطراف آن را انبوهی از جنگل و آبشار طبیعی دیده می شود. آبشار مولتنومه یکی از زیباترین آبشارهای جهان در نزدیکی این شهر قرار دارد. همین طور در 45 مایلی این شهر می توانید اقامتی شبانه در زیباترین خانه های درختی را داشته باشید.

البته سفر به پورتلند جزو سفرهای گران محسوب می شود. از خرید بلیط هواپیما پورتلند گرفته تا رزرو تور و هتل همگی هزینه های نسبتا بالایی دارند. پرواز تهران به پورتلند مستقیم نیست و چیزی حدود 20 ساعت در راه خواهید بودید. بنابراین طبیعتا نرخ آن با سفر به کشورهای اطراف فرق می کند. البته با جست و جو در تورهای لحظه آخری سفرمی می توانید قیمت های مناسبی تری برای سفر به پورتلند پیدا کنید.

که در ادامه در مورد جاذبه های گردشگری آن مطالبی را ارائه می‌دهیم.

موقعیت جغرافیایی پورتلند

پورتلند از معروفترین شهرهای ایالت متحده آمریکا می باشد که در ایالت اورگن واقع است. این شهر در نزدیکی مرز با ایالت واشنگتن قرار دارد و فاصله آن تا سیاتل واشنگتن 2:45 با خودرو است. شهر پورتلند جمعیتی در حدود ۶۴۰ هزار نفر دارد و از پرجمعیت‌ترین مناطق مسکونی در ایالت اورگن به شمار می رود.

موقعیت جغرافیایی پورتلند

مناطق دیدنی پورتلند

 پارک واشنگتن

یکی از محبوبترین پارکهای این شهر پارک واشنگتن است که از جاذبه های گردشگری و خانوادگی به شمار می رود. موزه کودکان، باغ گل رز، آمفی تئاتر، موزه جنگلداری، باغ وحش، زمین فوتبال و زمین های پیک نیک به همراه زمین های بازی، این پارک را برای گردشگران در تمامی سنین جذاب کرده است. گردشگران می‌توانند از مسیرهای پیاده روی که در این پارک تعبیه شده است عبور کنند و از زیبایی های این پارک لذت ببرند.

رمانتیک ترین هتل های تفلیس
ادامه مطلب

 پارک واشنگتن

 پارک جنگلی پورتلند

این پارک  یکی از بزرگترین ذخایر جنگل شهری در ایالت متحده آمریکاست. مساحت آن بیش از ۲۰۰۰ هکتار است و زیستگاه ۶۲ گونه از پستانداران به همراه ۱۱۲ نوع از پرندگان می باشد. در این پارک نیز مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری طبیعی تعبیه شده است تا گردشگران بتوانند از زیباییها و طبیعت منحصر به فرد این پارک لذت ببرند.

 پارک جنگلی پورتلند

پل سنت جان

آمریکا  کشوری پر از از پل های معلق است که در این میان یکی از مهمترین آنها در پورتلند قرار دارد. از نظر بسیاری از معماران پل سنت جان محکم ترین پل فلزی معلق در کشور محسوب می‌شود. اگرچه این پل به اندازه پل گلدن گیت معروف نیست اما نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. این پل بین محوطه پارک کلیسای پرتلند شمالی و محله لنونتون و شمال غربی صنعتی در قسمت شمالی غربی پورتلند قرار گرفته است. طول پل سنت جان در حدود ۶۳۰ متر می باشد. این پل زیبای سبز رنگ هر سال به دلیل قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، رنگ آمیزی می شود.

باغ ژاپنی پرتلند

بسیاری از مردم معتقدند زیباترین باغ ها را ژاپنی ها دارند و با توجه به اینکه که هر کسی توان سفر به این کشور را ندارد یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در شهر پورتلند باغ ژاپنی است که الهام گرفته از سبک باغ های ژاپنی است. باغ ژاپنی پورتلند مهمترین باغ ژاپنی در آمریکا است که سالانه بیش از ۵ هزار نفر را برای گردشگری به خود جلب می کند. باغ ژاپنی مساحتی در حدود ۱۲ هکتار دارد و در پارک واشنگتن و در نزدیکی تپه وست است. این باغ در سال ۱۹۶۰ ساخته شد.

با 7 رستوران معروف لارناکا آشنا شوید!
ادامه مطلب

باغ ژاپنی پرتلند

باغ بین المللی رز در پورتلند

به جز باغ ژاپنی باغ دیگری در شهر پورتلند وجود دارد که به باغ بین المللی رز معروف است. همانطور که از اسمش پیداست این باغ مختص پرورش گل رز می باشد. با توجه به اینکه گل رز بیشترین طرفدار را در دنیا به خود اختصاص داده است کشور آمریکا در کنار کشور هلند بر روی این گل سرمایه گذاری کلانی انجام داده است. این باغ از مهم ترین مراکز تولید و نگهداری رز در ایالات متحده آمریکا است. گردشگران می توانند در کنار لذت بردن از این باغ از رزهای زیبای آن نیز خریداری کنند.

موزه  علم و صنعت اورگن

مهمترین موزه که در ایالت اورگن در شهر پورتلند واقع است موزه علم و صنعت است. سالن های این موزه شامل سالن نمایشگاه با انواع مختلفی از نمایشگاه های دائمی است که بر علوم طبیعی، صنعت و تکنولوژی استوار می باشد. سالن نمایش و از جمله سالن تئاتر بزرگی نیز دارد. مسابقات ایالتی علوم طبیعی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است  نیز از مهم‌ترین رویدادهایی است که در این موزه برگزار می شود.

عمارت  پیتاک

اگرچه  شهر پورتلند امروزه از شهرهای مدرن محسوب می شود اما عمارت پیتاک که در سال ۱۹۰۹ در این شهر بنا شد یکی از آثار زیبای تاریخی است که روند تبدیل این شهر را از شهری قدیمی به شهری مدرن و صنعتی به نمایش می گذارد. این عمارت متعلق به ناشر و ویراستار، هنری پیتاک بوده است که به سبک معماری رنسانس فرانسوی ساخته شده است.  عمارت پیتاک ۴۶ اتاق با پنجره هایی رو به تپه غربی دارد که می‌توان چشم انداز زیبایی از شهر را به نمایش بگذارد. این عمارت با نمایش تاریخچه و میراث پیتاک ها که از تاثیرگذارترین خانواده‌های پورتلند بودند در بین گردشگران بسیار محبوب است.

٥ هتل غیر عادی آلمان را بشناسید
ادامه مطلب

عمارت پیتاک

 فرودگاه بین‌المللی پورتلند

اگرچه فرودگاه پورتلند به عنوان جاذبه گردشگری محسوب نمی شود اما به عنوان شاه راهی، برای رسیدن به جاذبه های این شهر، گردشگران بسیاری را خود جذب کرده است. این فرودگاه بزرگترین فرودگاه ایالت اورگن آمریکا به شمار می آید که در محدوده شهری پورتلند واقع شده است. گردشگران از این فرودگاه می توانند به طور مستقیم به اکثر فرودگاه‌های مهم ایلات متحده آمریکا سفر کنند و پرواز های یکسره به کشورهایی مانند آلمان، مکزیک، ژاپن، هلند، ایسلند، کانادا و انگلستان داشته باشند.

 فرودگاه بین‌المللی پورتلند

 

نظرات کاربران