با_کشورهای_اسکاندیناوی_آشنا_شوید؟

با کشورهای اسکاندیناوی آشنا شوید!

کل : 56

میانگین : 4.82

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

اسکاندیناوی کجاست؟ اگر تاکنون فکر می کردید که اسکاندیناوی نام یک کشور است، کاملا در اشتباه بوده اید. اسکاندیناوی منطقه خاصی است که از نظر تاریخی و فرهنگی مردم این کشورها، شباهت ویژه ای با یکدیگر دارند. اسکاندیناوی شامل سه کشور، سوئد، نروژ و دانمارک است. کشورهای اسکاندیناوی که در شمال اروپا قرار گرفته اند، از تبار مردم وایکینگ ها هستند.

تفاوت شبه جزیره اسکاندیناوی و منطقه اسکاندیناوی

شبیه جزیره اسکاندیناوی منطقه ای جدا با کشورهای اسکاندیناوی است. شبه جزیره اسکاندیناوی منطقه ای است که شامل کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک و … می باشد اما کشورهای اسکاندیناوی تنها همان سه کشوری که نام برده شد، هستند. این کشورها از نظر فرهنگی و تاریخی شباهت های بسیاری دارند و در حال حاضر از مرفه ترین کشورهای جهان هستند. کشورهای اسکاندیناوی، عنوان شادترین مردم جهان را نیز از آنِ خود کرده اند.

تفاوت_شبه_جزیره_اسکاندیناوی_و_منطقه_اسکاندیناوی

نام اسکاندیناوی از کجا آمد

واژه اسکاندیناوی، سالیان سال است که استفاده می شود و پیشینه قدیمی دارد. این واژه در گذشته “اسکادهیناوئو” بوده است که درواقع به محلی از جنوبی ترین استان سوئد به نام “اسکونه” اشاره دارد. اسکادهیناوئو به معنای سرزمین خطرناکی است که با آب احاطه شده است. در دوران قدیم، کشتی ها در جزایر این سرزمین به سختی رفت و آمد می کردند و شرایط بد جوی، منجر به غرق شدن بسیاری از کشتی ها می شد. از این رو نام اسکاندیناوی را رومیان بر این مناطق گذاشتند و تا امروز، این نام بر روی آن ها مانده است.

نام اسکاندیناوی از کجا آمد

معرفی کشورهای اسکاندیناوی

سوئد

یکی از شادترین کشورهای جهان، سوئد است. این کشور که هنوز هم نظام پادشاهی در آن دایر است، در همسایگی نروژ و فنلاند است. کشور سوئد ارزشمندترین پاسپورت جهان را دارد. با دریافت پاسپورت سوئد می توانید به 199 کشور بدون روادید سفر کنید. در سوئد خانواده نقش مهمی دارد. مردم سوئد علاقه بسیاری به تفریحات آخر هفته دارند. معمولا همه سوئدی ها در آخر هفته خود، به دیدن جنگل و دریا می روند.

به ارتفاعات کامرون برویم یا کشور کامرون؟
ادامه مطلب

سوئد که یکی از کشورهای مهم اسکاندیناوی است، با فرهنگ برابری انسان ها و احترام کودکان به والدین، پیش می رود. مردم سوئد، معمولا گوش شنوا برای حرف های دیگران دارند و کمتر پیش می آید که وسط حرف کسی بپرند. احترام به حقوق دیگران را در جای جای این کشور مشاهده خواهید کرد.

سوئد

نروژ

کشور نروژ هم یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی است که با نظام پادشاهی اداره می شود. پایتخت نروژ، شهر “اسلو” است که مناظر حیرت انگیزی دارد. نروژ شرقی ترین کشور اسکاندیناوی است و به جرات یکی از بهترین مکان های دیدنی در جهان است. توریست های بسیاری این مقصد شگفت انگیز را به دلیل تاریخ غنی و مردمی که بی نهایت مهربان هستند، انتخاب می کنند. نروژی ها به بازیافت زباله و جداسازی آن اهمیت ویژه ای می دهند. در خیابان های نروژ سطل آشغال هایی می بینید که به تفکیک برای پلاستیک، فلزات، کاغذ و زباله های تر، قرار گرفته اند. تقریبا همه مردم نروژ به بازیافت زباله های خود می پردازند.

نروژ

دانمارک

سومین کشور اسکاندیناوی دانمارک است که باز هم با نظام پادشاهی اداره می شود. پایتخت دانمارک، کپنهاگ است. کشور دانمارک کشور کوچکی است که جمعیتی حدود 6 میلیون نفر دارد. در دانمارک، جزایر فارو و گرینلند هم جزو قلمرو پادشاهی این کشور محسوب می شود. فرهنگ مردم دانمارک نیز همانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی، بر پایه احترام به حقوق شهروندی است. در این کشور برابری و مساوات اهمیت زیادی دارد و تربیت فرزندان، با دقت بسیار زیادی انجام می شود.

دانمارک

نظرات کاربران