بلیط سیستمی هواپیما

بلیط سیستمی هواپیما چیست؟

کل : 5

میانگین : 3.4

تاریخ انتشار: شنبه, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

آیا می دانید بلیط سیستمی هواپیما چیست؟

همان طور که می دانید بلیط هواپیما، به دو نوع سیستمی و چارتری، تقسیم می گردد. هر یک از این بلیط ها ویژگی های خاص خود را داشته و مزایا و معایب منحصر به فردی را برای مسافران به همراه می آورند. بلیط سیستمی هواپیما، بلیط هایی هستند که توسط آژانس های هوایی به فروش می رسند و از قیمت ثابت و مشخصی برخوردارند. قیمت بلیط سیستمی، بر خلاف بلیط چارتری هواپیما روز به روز تغییر نمی کند و دچار هیچگونه افزایش و یا کاهش قیمت لحظه ای نمی گردد. هر یک از بلیط های سیستمی، برای سفر به مقصد و یا مقاصدی خاص مناسب و کاربردی می باشند و با توجه به مسیر سفر، زمان سفر و هدف از انجام یک سفر هوایی، انتخاب و خریداری می گردند.

بلیط سیستمی

 

انواع مختلف بلیط هواپیما

  • بلیط های یک طرفه
  • دارای توقف برنامه ریزی شده
  • بلیط های دارای توقف اجباری
  • رفت و برگشت
  • بلیط های رفت و برگشت با مقاصد متغیر
  • بلیط هواپیما دارای چند توقف.

مزایای بلیط سیستمی هواپیما

اگرچه بلیط های سیستمی هواپیما از قیمت بیشتری نسبت به بلیط های چارتری برخوردارند، لیکن از مزایایی بهره می برند که خرید آن ها را منطقی و موجه می نماید. مهم ترین ویژگی مثبت بلیط های سیستمی، ثابت بودن نرخ فروششان است و همین مساله باعث می شود تا افراد بتوانند این بلیط ها را برای بازه های زمانی طولانی تر و ماه ها قبل از سفر خود خریداری نمایند؛ این امر موجب می گردد با خاطری آسوده برای سفر خود آماده شوند. این ویژگی بلیط سیستمی هواپیما برای کسانی که قصد سفر به کشورهای خارجی با اخذ ویزا را دارند بسیار مهم است؛ چراکه سفارت ها بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر را از هفته ها قبل از تاریخ سفر مورد بررسی قرار می دهند.

فهرست وسایل ممنوع در فرودگاه های ایران
ادامه مطلب

از دیگر مزایای بلیط های سیستمی، قابل تعویض بودن و حتی قابل استرداد بودن آن ها است. چه بسا افرادی که با خرید بلیط های چارتری و عوض شدن برنامه ی سفرشان، دچار ضررهای مالی بسیار شده اند. اما بلیط سیستمی هواپیما، این امکان را برای افراد فراهم می کند تا با تغییر برنامه ی سفر، به راحتی روز و ساعت پرواز خود را عوض کنند و با هیچ ضرر و زیانی مواجه نگردند. همچنین افراد می توانند در صورت کنسل شدن سفر، بلیط هواپیمای خود را پس داده و با پرداخت درصد کمی از مبلغ به عنوان جریمه، مابقی پول خود را دریافت نمایند.

در مورد خرید بلیط هواپیما برای کودکان نیز، بلیط های سیستمی مناسب تر هستند؛ چراکه بلیط های چارتری هیچ تخفیفی را برای کودکان قائل نمی شوند و بلیط های سیستمی، برای کودکان 2 تا 12 سال، نیم بها می باشند.

بلیط سیستمی

 

معایب بلیط سیستمی هواپیما

تنها چیزی که به عنوان ویژگی منفی در بلیط سیستمی شناخته می شود و افراد را از خرید آن ها باز می دارد، بیشتر بودن قیمت آن ها نسبت به بلیط های چارتری است؛ همین مساله باعث می شود که افراد به خرید بلیط چارتری هواپیما بیشتر علاقه مند شوند. از دیگر معایب بلیط های سیستمی هواپیما، کم بودن آن ها در برخی فصول سال است.

از آن جایی که اکثر آژانس های گردشگری و مسافرتی، نسبت به خرید تمام بلیط های موجود برای فصول پر تردد اقدام می کنند، پیدا کردن بلیط سیستمی کمی دشوار می شود. برای مثال ممکن است، خرید بلیط هواپیما به مقصد آنتالیا، در عید نوروز و یا فصل تابستان کمی دشوار باشد؛ چرا که تمام بلیط های هواپیما، قبلا توسط آژانس ها خریداری شده و به صورت چارتری به فروش رسیده اند. همچنین ممکن است بسیاری از افراد بلیط خود را از ماه ها قبل خریداری کرده باشند و همین مساله باعث کمبود بلیط سیستمی در زمان های پر تردد و اوج سفر می گردد.

آشنایی با دیدنی های آرژانتین
ادامه مطلب

بلیط سیستمی

آن چه در این میان از اهمیت بسیاری برخوردار است، رزرو و خریداری بلیط هواپیما، از منبعی مطمئن می باشد. با مراجعه به سایت “سفرمی” که یکی از معتبرترین سایت های رزرواسیون آنلاین پرواز، هتل، تور و قطار است، می توانید خریدی آسان و مطمئن را تجریه نمایید و سفر خود را به ایمن ترین شکل ممکن انجام دهید.

نظرات کاربران

  1. باتشکرازراهنمائی خوبتان