سیجیریا شگفت انگیزترین قلعه سریلانکا1

سیجیریا شگفت انگیزترین قلعه سریلانکا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

سیجیریا یکی از قدیمی ترین آثار به جا مانده در تاریخ است. قلعه سیجیریا که با نام “سنگ شیر” هم شناخته می شود، بی شک یکی از شگفت انگیزترین بناهای تاریخی به جای مانده در جهان است که سالانه، گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. سریلانکا به تنهایی از آثار تاریخی و بناهای شگفت انگیزی مملو است. سیجیریا در قرن 5ام میلادی ساخته شده است. در آن زمان، از این قلعه به عنوان مقر حکومتی پادشاه زمان استفاده می شد. اما بعد از مرگ وی، این قصر تا قرن چهاردهم متروکه ماند و تنها برخی از بودایی ها برای دعا و نیایش به این معبد می آمدند. با این بنای 370 متری آشنا شوید.

چطور به سیجیریا برویم؟

در اطراف سیجیریا اقامتگاهی وجود ندارد اما نگران نباشید مسیر رسیدن به قصر سیجیریا بسیار ساده است. کافی است از دامبولا یک اتوبوس سوار شوید و با پرداخت 40 روپیه، به سمت سیجیریا بروید. تاکسی هایی که به این قلعه می روند، هزینه گرانی دارند. حدودا 800 روپیه برای رساندن شما به این مکان، دریافت خواهند کرد پس بهتر است استفاده از وسایل نقلیه عمومی را مد نظر قرار دهید.

چطور به سیجیریا برویم؟

تماشای قلعه سیجیریا

سیگیریا یا همان سیجیریا را بهتر است قبل از ساعت 9 صبح یا عصر تماشا کنید. چرا که مسیر مارپیچ و پله های متعددی مقابلتان هست که با توجه به گرمای زیاد خورشید، نمی توان در ساعات ظهر آن را تحمل کرد.

در نگاه اول، قلعه سیجیریا شما را مسحور می کند. ستون هایی که حداقل ارتفاع 200 متری دارند، مقابلتان قرار می گیرد. در گذشته این قلعه در بخش بالای خود، شبیه به شیر بوده است اما بر اثر عوامل طبیعی، به مرور زمان تخریب شده است. در حال حاضر پنجه های شیر در اطراف پله های سیجیریا باقی مانده اند. وقتی وارد این قلعه می شوید، احساس می کنید که به دل شیر سفر کرده اید.

بهترین مقاصد گردشگری داخلی در فصل تابستان
ادامه مطلب

تماشای قلعه سیگیریا

صخره اشراف

در قسمت چپ قلعه، صخره ای را مشاهده می کنید که از آن مخازن آب سرچشمه می گیرند و باغی دلنشین در کنار این آب ها ایجاد شده است. این صخره برای اشراف ساخته شده بود. در این صخره اشراف به تماشای طبیعت و استراحت می پرداختند و کاملا به محیط اطراف احاطه داشته اند.

 

دیوار آینه ای قلعه سیجیریا

شاید بتوان گفت جذاب ترین بخش این قلعه، دیوار آینه ای آن باشد. دیوار آینه ای، درواقع تخته سنگ عظیمی است که به زیبایی تمام صیقل خورده است. این تخته سنگ به حدی صاف است که پادشاه هر زمانی که از کنار آن رد می شد، می توانست تصویر خود را درون آن ببیند.

پیش از طلوع خورشید، به سیجیریا بروید!

با این که از پله های این قلعه بالا رفتن کار مشکلی است به ویژه اگر هوا تاریک باشد اما به شما اطمینان می دهیم تماشای طلوع خورشید از بالای قلعه سیجیریا، کاملا ارزش این همه تلاش را دارد. صعود به قلعه شگفت انگیز سیجیریا هزینه بر است. برای بالا رفتن از این قلعه باید هزینه پرداخت کنید. با این که شاید این هزینه زیاد باشد اما شما در سفر به سریلانکا فقط یک بار شانس تماشای این سازه شگفت انگیز را خواهید داشت.

پیش از طلوع خورشید، به سیجیریا بروید!1

نظرات کاربران