عجیب ترین مراسم های ازدواج

عجیب ترین مراسم های ازدواج در جهان (قسمت اول)

کل : 12

میانگین : 3.67

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

عجیب ترین مراسم های ازدواج در جهان

عروسی، سنتی است که در همه جای جهان انجام میگیرد و دو نفر با برگزاری جشنی، زندگی مشترک خود را آغاز می کنند. در عروسی ها معمولا عروس و داماد می رقصند و بعد از برش کیک و پرت کردن دسته گل، عروسی به اتمام می رسد اما این فقط در بعضی کشورها رواج دارد. سنت های عروسی در برخی کشورها به حدی عجیب و غریب است که قابل باور نیستند. با عجیب ترین مراسم های ازدواج در جهان آشنا شوید.

عجیب ترین مراسم های ازدواج

سنت ازدواج در قرقیزستان (سنت آلا کاچو)

یکی از عجیب ترین مراسم های ازدواج در جهان در میان مردم قرقیزستان رواج دارد. سنتی که با نام آلاکاچو شناخته می شود. آلاکاچو به معنای “بردار و فرار کن” است. در این روش داماد آینده، دوستان خود را جمع می کند و با هم سوار خودرویی می شوند و دختری را می دزدند. این دختر بدون اطلاع قبلی ربوده می شود و به خانه مرد برده می شود. در آن جا از قبل مقدمات عروسی توسط خانواده مرد مهیا شده است.

سنت ازدواج در قرقیزستان (سنت آلا کاچو)

خانواده مرد پس از ساعت ها تلاش برای متقاعد کردن دختر، سرانجام موفق به برگزاری مراسم ازدواج می شوند. این روش در سال 1991 غیر قانونی اعلام شد اما همچنان توسط بسیاری از قرقیزی ها اجرا می شود و تقریبا 40 درصد زنان این کشور، با ربایندگان خود ازدواج می کنند. دو سوم این عروسی ها، بدون اطلاع و توافق عروس صورت می گیرد.

سنت ازدواج در قرقیزستان (سنت آلا کاچو)

سنت ازدواج در اسکاتلند (پرتاب رنگ و زباله)

اسکاتلندی ها هم از آن دسته مردمی هستند که سنت ازدواج عجیب و غریبی دارند. سیاه شدن عروس یک سنت زننده و حال بهم زن است که در مراسم عروسی اسکاتلندی ها برگزار می شود. آنها به سمت عروس و داماد زباله های مواد غذایی که فاسد شده اند پرتاب می کنند. این مواد هر چیز فاسد شدنی و کثیفی می تواند باشد. شیر فاسد شده، تخم مرغ، غذاهای فاسد شده و حتی قیر و نفت و بنزین. اسکاتلندی ها مرد و زنی را که بتوانند در این زباله ها دوام بیاورند را خوشبخت می دانند و اعتقاد دارند آن ها می توانند به هر چیزی برسند چرا که هیچ چیز سخت تر از تحمل این وضعیت نیست.

زیباترین لوگوی هواپیمایی ها و تاریخچه آنها
ادامه مطلب

سنت ازدواج در اسکاتلند (پرتاب رنگ و زباله)

سنت ازدواج در اسکاتلند (پرتاب رنگ و زباله)

سنت دیگر اسکاتلندی ها پاشیدن رنگ بر روی یکدیگر در طی مراسم عروسی است تا جایی که همه چهره ها رنگی می شوند. آن ها رنگی شدن چهره ها را خوش یمن می دانند و تا زمانی که عروس با مهربانی درخواست توقف این کار را ندهد، به پاشیدن رنگ ادامه می دهند.

سنت ازدواج در چین (گریه اجباری و کبد جوجه)

در توجیا چین، عروس باید یک ماه قبل از مراسم عروسی روزی یک ساعت گریه کند. زنان دیگر در خانواده عروس، او را تشویق به این کار می کنند. ده روز بعد مادر عروس هم به این مراسم می پیوندد و گریه می کند. مادربزرگ عروس نیز ده روز آخر، با دختر و نوه خود هم دلی می کند و شروع به گریه کردن اجباری می کند.

سنت ازدواج در چین

سنت دیگری هم به نام کبد جوجه در چین وجود دارد. در طی این مراسم، عروس و داماد باید با یک چاقو که دو نفری در دست گرفته اند، جوجه را مورد اصابت قرار دهند. در صورتی که کبد جوجه ظاهر خوبی داشته باشد و به خوبی چاقو خورده باشد، تاریخ عروسی را مناسب می دانند. در غیر این صورت به کشتن جوجه های دیگر ادامه می دهند تا سرانجام به کبد جوجه سالم دست یابند.

سنت عجیب عروسی در چین

سنت ازدواج در اندونزی (عدم استفاده از توالت)

سه روز بعد از به پایان رسیدن مراسم عروسی، عروس و داماد طی سنتی دیرینه، حق استفاده از توالت را ندارند. به اعتقاد مردم اندونزی، عروس و دامادی که بتوانند در این روز دوام بیاورند، می توانند تعداد زیادی فرزند سالم داشته باشند.

جزیره راجا آمپات ، جزیره عروس دریایی
ادامه مطلب

سنت ازدواج در اندونزی (عدم استفاده از توالت)

سنت ازدواج در سوئد (بوسه بر همسر و سکه های در کفش)

یکی از جالب ترین سنت های ازدواج در سوئد وجود دارد. اگر عروس یا داماد به قصد رفتن به دستشویی از میز خود بلند شوند، مهمانان باید بر سر همسر وی هجوم آورند تا او را غرق بوسه کنند. سنت دیگری که در سوئد وجود دارد، مخفی کردن سکه طلا و نقره در کفش عروس است. سکه نقره در کفش پای چپ هدیه ای از طرف پدر عروس و سکه طلا در کفش راست، هدیه مادر عروس است. سوئدی ها بر این باورند که این دو سکه، به عروس کمک می کند تا هیچ گاه در خانه داماد بی پول نشود.

سنت ازدواج در سوئد (بوسه بر همسر و سکه های در کفش)

سنت ازدواج در موریتانی (عروس چاق و قد بلند)

موریتانی یکی از کشورهای شمال غربی آفریقا است. در موریتانی ازدواجی موفق شمرده می شود که عروس در آن، چاق و قد بلند باشد. متاسفانه زنان این کشور در تلاش برای اضافه کردن وزن، اغلب دچار بیماری های غیر قابل جبرانی می شوند. بیماری هایی همچون، دیسک کمر، زانو درد و مشکلات قلبی و عروقی و کبد چرب.

سنت ازدواج در موریتانی

خلاصه

عجیب ترین مراسم های ازدواج حتی در کشورهای متمدن و پیشرفته هم وجود دارد. خرافه پرستی مرز و بوم ندارد و اصولا مردم با تغییر در سنت های غلط مخالف اند. هر چند که این سنت ها گاهی نماد طنز دارند اما برخی از آن ها تاسف بار و غیر قابل تحمل اند.

ادامه دارد…

نظرات کاربران

  1. چرا بعد از عقد خوانواده داماد یه چیزی از خونه عروس میدزده؟ دلیلش چیه😢مهمه واسم

  2. از عجایب ازدواجهای ایران هم مینوشتید:۱-سن ازدواج به قدری بالا رفته که امید به ازدواج در بین جوانان خیلی کم است.۲-داماد در روز عقد جو گیر میشه و تا آخر عمرش باید قسط مهریه بده.۳-خانواده ها برای حفظ ابرو با پول قرض و وام و نزول عروسی را میگیرند و بدهکار از دنیا میرند.۴-…