حقایقی شگفت انگیز؛ آیا می دانستید سرزمین لبخندها …

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

25 حقیقت شگفت انگیز درباره ی تایلند

آیا همه چیز را درباره ی کشور شگفت انگیز تایلند می دانید؟

منتظر باشید…

زیرا قرار است پس از خواندن این مطلب و کشف این حقایق جالب درباره ی تایلند به شدت حیرت زده شوید.

با سفرمی همراه باشید…

thailand

تایلند سرزمین شگفتی ها و مهد اقامتگاه های ساحلی بسیار زیبای جهان به شمار می رود…

1.تایلند تنها کشور در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که تا کنون تحت استعمار کشورهای اروپایی در نیامده است.

در حقیقت نام این کشور به زبان تایلندی “پراتیت” (Prathet) به معنی کشور آزادی می باشد که واقعا هم برازنده ی آن است!

2.تایلند کشوری است که در آن می توانید بزرگترین و کوچکترین مخلوقات دنیا را بیابید.

کوچکترین پستاندار جهان، خفاش زنبور عسل در این کشور زندگی می کند. همچنین، شما می توانید بزرگترین ماهی دنیا، کوسه نهنگ را در آب های کشور تایلند بیابید.

3.تمام مردان تایلندی تا مدت ها از راهبان بودایی بوده اند.

زمانی در تایلند همه ی مردان حتی آن هایی که جزو خانواده های اشرافی به شمار می رفتند، می بایست برای مدتی هر چند کوتاه تا قبل از 20 سالگی به راهبان بودایی تبدیل می شدند. اگرچه این عمل امروزه دیگر مشاهده نمی شود.

4.شما بسیار خوش شانس هستید که بانکوک را با نام “بانکوک” می شناسید.

چراکه در واقع نام آن :

Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit

می باشد و طولانی ترین نام یک مکان در دنیا به شمار می رود که از ریشه ی پالی و سانسکریت بر گرفته شده است. این اسم چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ یعنی : “شهر فرشتگان، شهر بزرگ جاودانه، شهر باشکوه 9 الماس، تخت پادشاه، شهر کاخ های سلطنتی، خانه ی خدایان که توسط “ویشویکرمن” (خدای خالق هندوها) و به دستور ایندرا (Indra) بنا گشته است.”

5. اکثر مردم و گردشگران اغلب در جنگل های این کشور به شدت شگفت زده می شوند، اما میزان این شگفتی ها در گذشته بیشتر بوده است.

آنچه اکثر مردم نمی دانند این است که بیش از صد سال پیش، تقریبا تمام بخش های شمال تایلند پوشیده از درختان با دوام و سخت جنگلی بوده است. اما امروزه تنها در حدود یک چهارم از آن جنگل ها باقی مانده است و در رکورد از دست دادن بیشترین تعداد درخت و جنگل تنها سنگاپور قبل از تایلند پیشگام است. به همین سبب، قطع کردن درخت در تایلند به طور کامل ممنوع شده است.

6.یک دهم از کل جمعیت تایلند در بانکوک زندگی می کنند.

بانکوک، پایتخت این ملت بزرگ و البته بزرگترین شهر آن محسوب می شود.

thailand-bangkok

7.مردم تایلند عاشق پادشاه شان هستند و برای سلطنت او ارزش و احترام بسیاری قائل اند.

فیلم هالیوودی معرف “پادشاه و من” هرگز در سینماهای تایلند به نمایش گذاشته نشد زیرا از نظر آن ها مایه ی رسوایی و بی آبرویی پادشاه تلقی می شد. می بینید تایلندی ها نسبت به پادشاه شان تا چه اندازه تعصب دارند؟!

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه
ادامه مطلب

در تایلند قوانین خاصی برای جلوگیری از اهانت به سلطنت حکمفرماست. بدین معنا که اگر شما مرتکب هر نوع عمل زشت و ناشایست و یا حتی هر گونه بی احترامی به پادشاه و سلطنت شوید، شما را به جرم خیانت به زندان می افکنند.

8.اعلی حضرت “بومیپول آدولیاده” (Bhumibol Adulyadej) در کمبریج ماساچوست در ایالات متحده چشم به جهان گشود.

او نوه ی پادشاه”جولان کورن یاراما” (Chulalongkorn or Rama V) است. پادشاه داری تحصیلات عالیه در رشته ی مهندسی از سوئیس می باشد. پدر بزرگ او با آوردن مدرنیسم به کشور تایلند شهرت و اعتبار فراوانی کسب کرد.

9.در تایلند 35000 معبد وجود دارد و این کشور را به سرزمین معابد مشهور کرده است.

برای بازدید از این معابد باید پوشش مناسب به تن داشته باشید. یعنی از پوشیدن لباس های کوتاه و بدون آستین اجتناب کنید.

p015w6lz

10.احترام به سر فرد دیگری در سرزمین لبخندها ضروری است.

در فرهنگ تایلندی سر، مهم ترین بخش بدن به شمار می رود و آن ها هرگز سر یکدیگر را لمس نمی کنند؛ این امر حتی برای کودکان نیز صدق می کند. در هنگام ملاقات با شخصی که از شما مسن تر یا از هر لحاظ مهم تر است باید سرتان را به نشانه ی احترام پایین آورده تا ادب خود را به جای آورید.

11.تایلند در واقع خانه ی جانوران و حیوانات بی شماری است.

در حدود یک دهم از حیوانات کل دنیا در کشور تایلند سکنی گزیده اند و یک دهم از کل گونه های پرندگان، این کشور را خانه ی خود می دانند. اگر بخواهیم شمار آن را مقایسه نماییم، باید بگوییم تایلند از ترکیب پرندگان کل اروپا و آمریکا هم بیشتر پرنده دارد.

12.گل ملی تایلند ارکید ارغوانی است.

اگر شما عاشق گل و گیاهان عجیب و غریب هستید، پس مژده می دهیم که 1500 گونه ی مختلف از ارکید و گل های وحشی در جنگل های تایلند در حال رشد هستند. به همین دلیل تایلند یکی از بزرگترین صادر کنندگان گل ارکید در جهان محسوب می شود.

purple

13.در این کشور مردم با فیل ها معاشرت می کنند.

بیش از 500 فیل در تایلند یافت شده که اکثر آن ها اهلی هستند. اما بیش از یک صد سال پیش 100000 فیل در تایلند وجود داشت که یک پنجم آنها وحشی بودند.

14.تایلند دارای پرچم های بسیاری است.

اگر بخواهید پرچم ملی تایلند را ببینید، باید بدانید که هر روز ساعت 8 صبح برافراشته شده و در ساعت 6 عصر پایین آورده می شود. همچنین، پرچم های دیگری نیز وجود دارند که “پرچم سلطنتی” نام دارند و همراه با پرچم ملی به اهتزاز در می آیند تا نشانی بر افتخار سلطنت باشند. شما در تایند فقط پرچم های سلطنتی را می بینید که البته بسیار معمول است.

معتبرترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۶
ادامه مطلب

Flag-of-Thailand

15.آیا از گرما لذت می برید؟

بانکوک تایلند گرم ترین شهر دنیا نام گرفته است!

پس هنگام بازدید از این شهر خودتان را آماده کنید تا گرما زده نشوید و به اندازه کافی خودتان را مرطوب نگه دارید.

16.این کشور چند مار خیلی بزرگ دارد. شما می توانید پایتون زنبوری که بزرگترین مار جهان به شمار می رود را در جنگل های تایلند بیابید. بزرگترین ماری که در این جنگل ها پیدا شده 33 فوت طول داشته است. اگرچه همه چیز به همین جا ختم نمی شود. طولانی ترین مار سمی جهان یعنی شاه کبرا، به وفور در تایلند یافت می شود.

17.سرزمین لبخندها یکی از پر بازدیدترین کشورهای جهان به شمار می رود و هر ساله حدود شش میلیون گردشگر از تایلند بازدید می کنند.

این تعداد همواره با شناخت مردم از تایلند به عنوان یکی از بهترین اماکن مناسب گردش و سیاحت در حال افزایش است. این طور به نظر می رسد که بانکوک هر ساله هجوم 11 هزار گردشگر غیر مقیم را تحمل می کند.

18.یک لبخند کوچک می تواند راه طولانی را طی کند و شما در تایلند این لبخند را بیش از هر جای دیگری پیدا خواهید کرد.

در حقیقت، از تایلند گاهی با نام “سرزمین لبخندها” یاد می شود. زیرا مردم آن همیشه آماده ی خنده هستند. آن ها عاشق فرهنگ صلح طلبی هستند و بیش از جنگ تمایل به صلح دارند.

19.آیا می دانستید که مهم ترین منابع معدنی را می توانید در تایلند بیابید؟

ممکن است از اینکه آن همه طلا، جواهرات و تندیس های زیبا در معابد می بینید، از تعجب خشکتان بزند. اما بهتر است بدانید که بیشتر آنها در واقع قلع هستند.

آیا در مورد صادرات بیشترین مقدار گندم از تایلند چیزی شنیده اید؟ و البته برنج!

به تمام غذاهای تایلندی که فکر کنید، برنج جزء اصلی در سفره های تایلندی محسوب می شود.

20.این کشور در گذشته به نام “سیام” شناخته می شد.

و در واقع کشوری است که گربه های سیام اصالتا متعلق به آن جا هستند.

هرچند قبلا انواع زیادی از گربه های سیامی در تایلند یافت می شده اما این رقم امروزه به 6 گونه کاهش یافته است

.در تایلند اینگونه مرسوم است که در روز ازدواج به عروس یک جفت گربه هدیه می دهند تا برایش خوشبختی و خوش شانسی به ارمغان آورد.

21.ردبول، نوشیدنی انرژی بخشی که در جهان مشهور است، ریشه در کشور تایلند دارد و از نوعی نوشیدنی به نام “کراتینگ دانگ” گرفته شده است.

کراتینگ دانگ از سال 1976 یک نوشیدنی معروف در تایلند و در سراسر آسیا محسوب می شود. رد بول نوع اطلاح شده ی آن می باشد که مطابق با سلیقه ی غربی ها تولید شده است.

بهترین ایرلاین های سال 2017
ادامه مطلب

22.آیا می دانستید خیابانی که در آن رانندگی می کنید، قبلا در آب قرار داشته است؟

بانکوک به خاطر وجود ساختمان های بلندی که بالای رودخانه ساخته شده بودند، در گذشته به “ونیز مشرق زمین” شهرت داشته است. به تدریج بسیاری از کانال ها پر شدند و به خیابان هایی که امروزه می بینید بدل گشتند.

23.این کشور تقریبا از 1430 جزیره تشکیل شده است.

بسیاری از این جزایر به خاطر نقش داشتن در فیلم های هالیوودی اکنون از شهرت بسیاری برخوردار شده اند. یکی از عادت هایی که به شدت در میان گردشگرانی که دوباره به تایلند باز می گردند، محبوب گشته جستجوی جزایر جدید به منظور کشف جزیره ی مورد علاقه شان به شمار می رود.

24.آیا درباره ی “پل رودخانه ی کوای” “Bridge Over the River Kwai”چیزی شنیده اید؟

شما می توانید این پل را در نزدیکی شهر “کانچانابوری” (Kanchanburi) پیدا کنید. این پل بخشی از راه آهن برمه-سیام محسوب می شود. نزدیک به 80 هزار نفر در خلال ساخت این راه آهن جان خود را از دست داده اند.

209933-Bridge-Over-The-River-Kwai

River_Mae_Klong_bridge,_Burma_Railway

25.آیا تا به حال در جشنواره ی میمون ها شرکت کرده اید؟

بوفه ی میمون ها هر ساله در مقابل معبد “پرا پرانگ یات”Pra) (Prang Sam Yot temple در لوپبوریLopburi) )، مرکز استان لوپبوری تایلند برگزار می گردد. ساکنان محلی این مراسم را به منظور تشکر کردن از میمون هایی که همه ساله هزاران گردشگر را به سوی این روستا جذب می کنند، ترتیب می دهند. این بوفه به هیچ وجه کوچک نیست! دو تن گوشت، میوه، بستنی و دیگر خوراکی های خوشمزه در این جشن ارائه می شوند.

dsc_0601

تایلند کشوری منحصر به فرد است که درمورد آن نمی توان تنها به 25 واقعیت بسنده کرد!

هر یک از گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند با تجربه ی جدید و عقاید جدیدی باز می گردند.

بسیاری از آن ها تصمیم می گیرند تا با عشق زندگیشان در این کشور مراسم ازدواجشان را برگزار کنند.

نوبت شما چه وقتی خواهد رسید؟

نظرات کاربران

  1. حیف که لبخندهای مردم تایلند واقعی نیست و صرفا برای کسب درآمد است. این کشور عمیقا از اختلاف طبقاتی و فساد رنج می برد تا جایی که برای مردم فروش دخترانشان به فاحشه خانه ها به کاری رایج تبدیل شده است.

  2. KHEYLI AGHABID O HAMINAST KE DAR JAA MIZNID …