با تفریحات خانواده سلطنتی سوئد آشنا شوید!

کل : 8

میانگین : 4.38

تاریخ انتشار: شنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۷

خانواده سلطنتی سوئد چگونه و در کجا تفریح می کنند؟

یکی از کشورهای سردسیر که در بخش شمالی اروپا و شبه جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته است سوئد است. این کشور در گذشته قلمرو وایکینگ ها بوده و از لحاظ وسعت چهارمین کشور بزرگ اروپا است که جمعیت آن بالغ بر 10 میلیون نفر است. از آنجا که نقاط شمالی این کشور سردسیر است اکثر جمیعت آن در بخش های جنوبی این سرزمین زندگی می کنند. و خاندان برناندوت که خانواده سلطنتی سوئد هستند از سال 1818 میلادی بر این کشور حکومت می کنند.

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا با تفریحات خانواده سلطنتی سوئد آشنا شوید.

خانواده سلطنتی سوئد

محل استقرار خانواده سلطنتی سوئد

این خانواده سلطنتی در قصر دروتنینگهولم که در یکی از جزیره های مجمع الجزایر استکهلم قرار دارد ساکن هستند و از این رو تفریحات آن ها اغلب در همین قصر انجام می شود. این قصر در اواخر قرن شانزدهم ساخته شده است و از سال 1981 تا بعد محل سکونت خانواده سلطنتی سوئد بوده است. این کاخ در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. امکان بازدید از این کاخ در تمام سال برای عموم مردم فراهم شده و تنها اتاق های بال جنوبی که مختص خانواده سلطنتی سوئد می باشد امکان بازدید ندارند. این خانواده تفریحات مختلفی دارند که در این مقاله به طور مختصر برخی از مراسم هایی که آن ها شرکت کردند را برای شما آورده ایم.

کاخ دروتنینگهولم

کاخ دروتنینگهولم

شرکت خانواده سلطنتی در مراسم افتتاحیه پارلمان سوئد

چندی پیش خانواده سلطنتی سوئد در مراسم افتتاحیه پارلمان این کشور شرکت کردند.پس از خانواده ی سلطنتی سوئد یکی از اعضای این خانواده پرنس کارل فلیپ 37 ساله که از ازدواجش با سوفیا هلکویست یک سال می گذرد توجه بسیاری از رسانه های اروپایی را به خود جذب کردند. هر چند خانواده سلطنتی سوئد از جمله خانواده های سلطنتی هستند که به دلیل اینکه کارل گوستاو شانزدهم قدرت سیاسی زیادی ندارد مطرح نیستند اما باز هم موفق شده اند تا توجه رسانه های زیادی را در مراسم های مختلف به خود جلب کنند. حضور این عروس و داماد جنجالی در مراسم افتتاحیه پارلمان سال گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفت و تصاویری از این زوج در رسانه ها منتشر شد.

رایج ترین اصطلاحات گردشگری به زبان انگلیسی
ادامه مطلب

شرکت خانواده سلطنتی در مراسم افتتاحیه پارلمان سوئد

شرکت خانواده سلطنتی در مراسم افتتاحیه پارلمان سوئد

حضور خانواده سلطنتی در مراسم اهدای جایزه نوبل

مراسم اهدای جوایز نوبل در سال گذشته در استکهلم سوئد برگزار شد و خانواده سلطنتی سوئد نیز در آن شرکت کردند. پرنس های این خانواده سلطنتی در این مراسم بر سر خود تاج الماس گذاشته بودند و از جواهرات زیادی استفاده کرده بودند. در این مراسم برندگان جوایز نوبل در رشته های علمی از جمله پزشکی، اقتصاد، فیزیک و شیمی جوایز خود را از دست پادشاه سوئد دریافت کردند. مراسم اهدای جوایز نوبل در یک سالن کنسرت در حضور 1300 مهمان و خانواده سلطنتی سوئد برگزار شد همچنین در این مراسم هزاران رز صورتی و آماریلیس قرمز از سمت شهر سان ریمو که خالق جایزه نوبل در آن درگذشته بود به شرکت کنندگان اهدا شد.

حضور خانواده سلطنتی در مراسم اهدای جایزه نوبل

تماشای بازی هندبال

یکی از تفریحات خانواده سلطنتی سوئد تماشای زنده ی بازی های المپیک و سایر بازی ها می باشد . به صورتی که ملکه سیلویا و کارل گوستاف شانزدهم پادشاه سوئد به تماشای زنده بازی هندبال المپیک در ورزشگاه نشستند و با حالت های مختلف صورتشان سوژه ی عکاسان و خبرنگاران بسیاری شدند.

تماشای بازی هندبال

تماشای بازی هندبال

شرکت در مراسم ویکتوریا داجن

این خانواده سلطنتی همچنین در مراسم ویکتوریا داجن در یکی از شهرهای سوئد شرکت کردند. در این مراسم عروس جنجالی خانواده سلطنتی سوئد با تاپی سفید و دامن مشکی در کنار همسر خود و خواهر شوهر خود مدلین نشسته بود.

شرکت در مراسم ویکتوریا داجن

سفرهای خانواده سلطنتی سوئد

یکی دیگر از تفریحات این خانواده سلطنتی رفتن به سفرهای خارج از کشور می باشد به طوری که پرنس ویکتوریا به همراه همسر خود دنیل در آخرین سفر خود به مونیخ آلمان رفتند و لحظاتی شاد و خوش را در آن جا سپری کردند.

گران ترین پاسپورت دنیا
ادامه مطلب

سفرهای خانواده سلطنتی سوئد

تولد استلا پرنسس کوچولو خانواده سلطنتی

جالب است بدانید یکی دیگر از تفریحات این خانواده بزرگ سلطنتی گرفتن جشن تولد می باشد. در 23 فوریه 2018 مراسم تولد بسیار باشکوهی در حضور تمام اعضای خانواده سلطنتی سوئد برای پرنسس کوچولوی این خانواده سلطنتی برگزار شد که در بخشی از این مراسم استلا با لباس های محلی ظاهر شده است . لحظاتی بسیار خوش را در این مراسم سپری کردند.

تولد استلا پرنسس کوچولو خانواده سلطنتی

یکی دیگر از مراسم هایی که این خانواده سلطنتی برگزار کردند جشن تعمید برای عضو جدید در خانواده سلطنتی بود .به تازگی کارل فیلیپ و پرنس سوفیا صاحب فرزند بسیار زیبایی شده اند.

غسل تعمید

همانطور که این خانواده به خوشی ها و داشتن لحظات شاد خود اهمیت می دهند به شادی مردم نیز اهمیت داده و در مراسمی از جمله اهدای جوایز نوبل و افتتاحیه پارلمان شرکت می کنند.

همراه سایت سفرمی بوده و اطلاعات گردشگری داخلی و خارجی خود را تکمیل نموده و سفرمی امن و آسوده را تجربه نمایید.

نظرات کاربران

 1. سلام میخواستم راهنمایی ام کنید که چگونه به کشور سوئد مهاجرت کنم که به درد سر نخورم

 2. به سلام زیتون
  وااای تو دیگه چقد از دنیا عقبی!!!خخخخ

 3. من ایرانی هستم،،،،،به نظرمن ایران بهترین جای زندگی در جهان است،،،،،سردمداران وحاکمان…سالمی داره،،،،،از آمریکای ستمگروظالم بهتره،،،،

 4. در نظام مذهبی فقط افراد مرتبط باآن مذهب که خودی محسوب می شوند می توانند کاندید وانتخاب شوند ولی در حکومت های دموکراسی شایستگی مهم است یک مسلمان هم می تواند به بالاترین مدارج برسد

 5. مطلب جالبی است در کل هر کسی نتیجه عمل و فکر خود را میبیند علت اینکه آنها در آن حد پیشرفت کرده اند نتیجه تفکر آنهاست بعضی دوستان نظر داده اند کشور متجاوزین یا متجاوزین به عنف این اعمال زشت و وقیح مگه در کشور ما نیست در همه جا همه جور آدمی هست شدت و ضعف دارد ولی شاید آنها در راس امور خود شایسته ها قرار داده اند ولی ما نه

 6. سلام به شاهزادگان مذکر پرنس و به مونث پرنسس گفته میشه که در این مقاله به شاهزادگان دختر اشتباها پرنس اطلاق شده بود. در واقع پرنسس جمع پرنس نیست. باقی موارد و مطالب جالب بود.

  • همراه عزیز سفرمی از اینکه ما را در بهتر نوشتن مقالات کمک کردین سپاسگزایم. این نکته بررسی و اصلاح گردید.

 7. سلام اصغر اقا خاندانی عکس هاشون تماشا میکنی پدرومادر انها ازطبقه متوسط فرانسوی بودند جد انها برنادوت یک افسر جزء درارتش فرانسه که باهمراهی ناپلئون بناپارت درارتش انقلابی فرانسه رشد کردند وبرنادوت ژنرال و ناپلئون بناپارت امپراتور

  سوئدی ها درجنگهای متعددی دراروپا وبا فرانسه شکست خورده بودند خاندان سلطنتی خودرا کنار زدند واز ژنرال برنادوت درکشاکش جنگهای اروپا با فرانسه میخواهند ولیعهد سوئد شود وهمسر برنادوت یک دختر پارچه فروش فرانسوی است

  حالا فکرکن ببین چگونه این اتفاقات بوجود امده وهنوز اذامه دارد

  وناپلئون بناپارت امپراتور

 8. سلام
  اگر بخواهیم عاقلانه قضاوت کنیم و بدون ترس از مذهب یا مذهبهایی که داریم ؛ کدام مذهب در طول تاریخ حتی به مدت یه دوره صد یا حتی پنجاه ساله در گوشه ای از زمین تونسته زندگی و خوشبختی برای بشر پیاده کنه و حاکمیت مناسبی رو ارائه بده . اما انسانیت و دموکراسی به نسبت با توجه به مدت کوتاهی که توسط بشر پیاده شده موفقیت بسیار بهتری داشته .
  برای رهایی از ترسهایتان فراتر از مذهبتان فکر کنید

 9. جنگ هفتادو دو ملت همه را عذر بنه. چون ندیدند حقیقت ره افسانه زاداند . اقایون توجه کنید! چرا مامردم ایران اینقدر افراطى هستیم ؟چرا قدر داشته هاى خودمون را نمى دونیم؟ماملتى که در عرصه هاى گوناگون انهم از نوع خوب ان از جمله ایثار واز خود گذشتگى وفرهنگ بالاى غیرت ومردانگى و……که نشات گرفته ازفرهنگ اصیل دینى والهى است و
  زبانزد دنیا هستیم باتوجیحات کوتاه بینانه همه چیز را قاطى مى کنیم وبه اصطلاح مرغ همسایه را غاز مى کنیم.جانا انکه همه دارند تویکجا دارى.در کل با توجه به شناخت کلى از بیگانه قدر خودمون را بدونیم.با احترام به همه عزیزان

 10. الان ما باید چکار کنیم ؟. چه خیری برای مملکت ما دارد ؟

 11. بطور کلی و خیلی خلاصه بگم عدالت واقعی ورفاه وشادی و صلح با وجود نداشتن منابع طبیعی کشوری پیشرفته را ایجاد کرده اند

 12. دوستان باید عرض کنم که آمار تجاوز در سوئد بر مبنای عدم رضایت رابطه جنسی هست…ینی تو این کشور میشه بر علیه شوهرت در دادگاه شکایت کرد….چیزی که در هیچ جای دیگه نمیشه حتی عنوان کرد.. یک خانم میتونه بابت یک سال زندگی با همسرش به طور متوسط ۵۰ پرونده تجاوز جنسی(مبنی بر عدم رضایت حین روابط جنسی) تشکیل بده….خود این مسئله دولتمردان رو دچار مشکلاتی کرده… آمار بالاست..اما از نوع تجاوزات کاملا متفاوته..فک کنین تو همه دنیا همچین چیزی باشه….به نظرتون چند پرونده تشکیل میشه؟

 13. چند سال پیش برای دیدن نزدیکانم به سوئد رفته بودم .در استکهلم نزدیک کاخ مجسمه ایی نظر مرا جلب کرد که در زیر ان نوشته شده بود .که این شخص مخالف حضور و ورود هر بیگانه ایی در سوئد است .که واقعا درست و تحسین برانگیز است .وفگر میکنم تا قبل از ورود مهاجرین بان مملکت سوئدیها زندگی بهتر با ارامش ورفاه بیشتری داشتند.(باتوجه به اظهار نظری های فوق هنوز هم دیر نشده با ارزوی موفقیت)

 14. سوئد معروف به کشور دوچرخه دزدهاست در سرقت ماشین جزئ ۵ کشور اول دنیاست بر اساس داده های اژانس اروپایی در کشورسوئد و دانمارک ۸۰ تا ۱۰۰ درصد مردم اظهار داشته اند که مورد ازار جنسی قرار گرفته اند به همین دلیل موسسه گیت استون امریکا به سوئد لقب پایتخت تجاوز جنسی در غرب داده است

 15. اگر هدف زندگی فقط لذت بردن از مادیات است بعضی از دوستان درست می گوینداز اینکه فردی زندگی شاهان سوئد را با معصومین قیاس می کند ناراحت کنننده است چند صباح دیگر خواهی رفت ببینیم شاهزاده سوئد به دادت می رسد

 16. کشور سوِید مرکز تجاوز به عنف آمار وحشتناکهرکی دوست داره بسم الله

 17. بهترین الگوها برای دنیا وسلامت وسعادت فقط معصومین باقی کشک

 18. دوستان هی شاهان ایران را با شاه سوئد مقایسه میکنند. مردم ایران را چرا با مردم سوئد مقایسه نمیکنید؟ اگر اسلام عزیز ۱۴۰۰ سال پیش در سوئد حاکم شده بود اونوقت بهتون میگفتم!

 19. خلایق هرچه لایق…

 20. مردم ایران در قبرستان شاد می شوند لعنت خدا بر فقر وکسانی که فقر را بوجود می آورند

 21. آقا بهمن عزیز گیر دادی به جواهراتشون نمیگی مردمش بیشترین رفاه رو دارن؟
  چقد کوته فکری من حاضرم سران کشور زیر طلا جواهرات سنگین گم بشن ولی مردم مثل سوئد زندگی کنند.

 22. نکته مهم اینست که پادشاه و خانواده سلطنتی پا را از اختیارات تعیین شده در قانون مشروطه فراتر نمی گذارند .در حالیکه شاهان ایران هیچوقت محدوده اختیارات خود را رعایت نکردند.در تمام امور فرمانروای مطلق بودند و این باعث نابودیشان شد.

 23. متحجر و داعشی هستی دیگه – ایرانی ها از دست امثال شما بدبختند و باید در فقر و فلاکت رندگی کنن

 24. خوب بود در مورد وضعیت مالی و هزینه هایی که این خاندان سلطنتی برای کشورشان دارند مطالبی گفته میشد اونوقت میشد آنها را بهتر قضاوت کرد. البته نکته ای که گفته شد در مراسمات از جواهرات زیاد استفاده می کنند نشان می دهد که این خاندان هم سربار و تحیل شده به جامعه سوئد هستند

 25. سلام
  من در کشور سوئد زندگی می کنم. واقعا کشوری با عدالت کامل. شاد.آرام و بسیار زیباست. برعکس تبلیغاتی که افراد مذهبی و مرتجع می کنند سوئدیها بسیار مهربان و با اخلاق اند و خونگرم. بخصوص با مهاجران مثل من مانند خواهر و برادر تا به امروز رفتار کردند.
  من متاسفم برای اون آقایی که الگو را فقط ائمه میدانند. الگو میتواند حتی افراد خارجی باشند و ربطی به غربزدگی ندارد. من بشخصه در اینجا نمازم را هم میخوانم و دانشگاه ما حتی نماز خانه برای مسلمانان دارد. آیا چنین چیزی را ما برای اقلیت های مذهبی در کشورمان فراهم کردیم؟
  فقط بلدیم به افغان های عزیز و اقلیت های دینی توهین کنیم ولی در سوئد چنین چیزی اصلا ندیده ام.

 26. بیایید خودمون به این جمله که هزار بار برای بقیه گفتیم یکبار عمل کنیم و
  “ظاهر زندگی دیگران رو با باطن زندگی خودمون مقایسه نکنیم.”

 27. جناب آقای علی اصغر لازمه بدونید که در این کشور بر اساس تحقیقاتی که خود مسلمان ها انجام دادند دستورات اسلام کامل اجرا میشود و جزء رتبه های اول می باشد و در بین ۲۰۰ کشور ، کشور ما رتبه ۱۹۳ را دارا می باشد و من خودم به عنوان یک مسلمان میدانم که در دین اسلام مسلمان بودن فقط به زبان نیست و باید عمل انسان درست باشد و خدا چیزی جز رعایت حقوق بقیه انسانها و احترام گذاشتن به حق و حقوق آنها چیز دیگری نمیخواهد طبق سفارش پیامبر و امامان و من در اینجا یک سوال دارم که ایا رعایت حقوق دیگران ومبارزه با فقر بی عدالتی و هزاران مورد دیگه مهمتره یا حجاب از نظر شما کدومش بهتره خرده بگیر و جمله ول کن نباشیم حدیثی هست که میگه فقر که از در وارد شد ایمان از در خارج میشه پس هر جور که نگاه کنیم وقتی انسان ها زندگی مرفهی داشته باشند طبق فرمایش حضرت علی (ع) بهتر می تونن دیندار و خداپرست باشن و لطفا مسائل را با هم قاطی نکنیم

 28. خیلی ساده بودندهیچ زرق وبرقی نداشتند درکشورماهستندثروتمندانی که ازاین خانواده اشرافی ترزندگی می کنند.
  نگهداری ازمیراث گذشتگان اصالت یک کشوررامی رساندکاخی که درقرن شانزدهم ساخته شده وهنوز جناب شاهزاده گوستاو وخانواده شان درآن زندگی می کنند اطلاعات عمومی کشورهاباعث می شودمردم سواداجتماعی شان بالارودوبهتراندیشیدن رابیاموزند.مفیدبود ممنون انتخاب .

 29. چقدر شاد ،زیبا ،خندان و بی ریا

 30. در کشور ما ایران : سیل، زلزله، غم، سوگواری، سرطان، حسادت، اضطراب، استرس، بی فرهنگی، فخرفروشی و چشم و هم چشمی، بی آبی، فساد مالی، چهره های عبوس، مردان چشم چران و داغون و معتاد، جوی آبهای پر از موش و کثافت و هزار صحنه ی تاریک و زشت و زجرآور دیگر بیداد می کند …

 31. با سلام و تشکر من هم جذب مطالب جالب و خواندنی این گزارش شدم. بهرحال هر چه تلاش شود تا اطلاعات عمومی مردم در جنبه های مختلف بالا برود می تواند به بخش هایی از زندگی افراد از جمله نوع دوستی کمک کند و بالاخره اینکه بفهمیم چگونه است که برخی ملت های دنیا اینقدر در صلح و آرامش نسبی زندگی می کنند و بدون ادعا با کار و سبک زندگی و محصولات خود فرهنگ را به دنیا معرفی می کنند؟

 32. با سلام
  سوئد به پایتخت متجاوزان در اروپا معروفه.

 33. مطلب بسیار عالی بود.. خیلی زیاد به اطلاعات عمومی بنده اضافه کرد..
  حتما این مسیر را ادامه بدهید..
  حتما پیگیر مطالب بعدی شما هستم
  به دوستان خودم وبسایت شما را معرفی کرده ام.
  بسیار متشکرم از این حرکت عالی.

 34. ما ایرانی هستیم و از نسل اروپاییان زبانمون هندی اروپایی و نژادن مشترک
  از عرب جماعت نیستیم و نمیخواهیم باشیم

 35. سلام. نوع گزارش نویسی تان شبیه گزارش های قبل انقلاب از خاندان سلطنتی و یا شبیه همان دیدگاه ژورنالیست های خارجی است.می توانستید بدون هیچ تملقی فقط محض اطلاع خوانندگان گزارش تهیه کنید.اما نوع بیان و دیدگاه این مطلب را می رساند که خودتان هم چقدرشیفته این زرق و برق ظاهری هستید.

 36. دست وردار جناب علی اصغر یعنی به نظر تو مردم نباید کس دیگری رو بشناسن شناخت به معنی الگوبرداری نیست بعد هم مردم خوب میدونن از کی الگو برداری کنن

 37. مهم مردم ان کشور هست که زنگی خوبی دارن

 38. بسی جای تاسف است که بجای اینکه زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها سرور بانوان عالم و پیامبر مکرم اسلام را الگوی تمام عیار زندگی خود قرار بدهیم چند تا آدم ساده که خود را با زرق و برق دنیوی زینت داده اند و با نشان دادن بدن های نیمه عریان خود فرهنگ برهنه خود را مخفی نموده اند برای بعضی ها جلب توجه کرده است خیلی خوبه آدم به جای صورت زیبا سیرت و باطن زیبایی داشته باشه و همیشه یادمون باشه شاید فردایی نباشه خدا در قرآن فرموده به همین زندگی دنیا راضی شدید و آخرت را فراموش کرده اید. اگر در عالم زیبایی هم باشه فقط در خانه حضرت محمد و آل محمد صل الله علیه است شاید دیدن تصاویر زیبا تا مدتی ما رو شاد و ارضا کنه ولی اگه چار بیماری لا علاجی مثل آسم یا سرطان و… بشیم خانواده این شاهزاده می تونه به ما ارامش بده و سلامتی هم بده. ممنونم از اینکه برا خوندم این مطالب وقت گذاشتید.

 39. سلام مرا به پادشاه سوئد جناب کارل گوستا و ملکه سیلویا بخاطر مدیریت خوب کشورشان برسانید مایلم از از دستاورد های آموزش ابتدایی این کشور مطلع شوم .متشکرم

 40. ای کاش کشور من هم مردمانی شاد و خوش رو داشت و همه میدانستیم که در این جهان چند روزی مهمان هستیم و دیر یت زود باید که اماده سفر شویم
  انم آرزوست