حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند چگونه است ؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

سیستم حمل و نقل در تایلند

حمل و نقل در تایلند بسیار آشفته و بی نظم و درعین حال متنوع است. موتورسیکلت ها و دوچرخه ها، نوع اصلی حمل و نقل در مناطق روستایی و برای فواصل کوتاه محسوب می شوند. در حالی که حمل و نقل با اتوبوس در بانکوک و برای مسافت های طولانی غالبا استفاده می شود.

سیستم حمل و نقل در تایلند

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا با سیستم های حمل و نقل در تایلند آشنا شوید.

اتوبوس

دو نوع اتوبوس در تایلند دیده می شود: اتوبوس های بدون دستگاه تهویه و اتوبوس های دارای دستگاه تهویه مطبوع. اتوبوس هایی که به سیستم تهویه ی مطبوع مجهز نشده اند، فقط توسط دولت اداره می شوند و بنابراین ارزان تر و کندتر هستند.

اتوبوس در تایلند

اتوبوس های دارای تهویه مطبوع، راحت تر و سریعتر هستند. این اتوبوس ها بخشی توسط دولت و بخشی دیگر شرکت های خصوصی اداره می شود. همچنین، اگر بخواهید فاصله ی طولانی را با اتوبوس طی کنید جایگزین دیگری نیز وجود دارد. به این مدل از اتوبوس ها اتوبوس “VIP” یا “اتوبوس خواب” گفته می شود. این مدل از اتوبوس ها ویژگی های خوب بیشتری دارند، برای مثال، قسمتی وجود دارد که مسافرین می توانند پای خود را آنجا بگذارند و نکته ی دیگر اینکه اتوبوس VIP تنها 30 تا 40 صندلی دارد، بنابراین ممکن است ساکت تر از اتوبوس های معمولی باشد.

اتوبوس در تایلند

Tuk-tuks از سیستم های حمل و نقل در تایلند

Tuk-tuks، که به اسم سه چرخه نیز شناخته می شود، برای شهرهای کوچک تایلند و فاصله های کوتاه استفاده می شود. این نوع حمل و نقل در همه جا در بانکوک وجود دارد و می تواند شما را به بسیاری از مکان ها منتقل کند. در تایلند بیش از 35،000 Tuk-tuks وجود دارد و هرکدام از آن ها می توانند حدود 2-3 مسافر را حمل کنند.

خاص ترین استادیوم های دنیا
ادامه مطلب

Tuk-tuks از سیستم های حمل و نقل در تایلند

قطار

شبکه قطار تمام تایلند را پوشش نمی دهد، با این حال اگر بتوانید سوار قطار شوید، راه خوبی را برای مسافرت های راه دور پیدا کرده اید. قطارها یکی از راحت ترین راه ها، برای کسانی است که نمی خواهند از طریق هواپیما سفر کنند. ایستگاه قطار هوآ لام فونگ بانکوک  (Hua Lamphong Railway) مرکز سفرهای با قطار در تایلند است.

قطارهای تایلند

شبکه راه آهن به چهار بخش تقسیم می شود:

خط شرقی: خط اصلی شرقی به مرز کامبوج می رود و همینطور ادامه پیدا می کند تا به پایتخت کامبوج، پنوم پن Phnom Penh)) برسد. شاخه دیگر خط شرقی، به ساحل پاتایا می رسد، اما تنها یک قطار در روز برای این قسمت وجود دارد.

خط شمالی: به طور مستقیم به چیانگ مای  (Chiang Mai) می رود.

خط جنوبی: به مالزی می رود.

خط غرب: به نام توک( Tok ) می رود.

قطارهای تایلند

مسافرت هوایی

فرودگاه بین المللی بانکوک، فرودگاه سوورنابومی، برای پروازهای بین المللی و داخلی استفاده می شود. شرکت هواپیمایی ملی تایلندی Thai Airways است که برروی پروازهای بین المللی متمرکز است. از سوی دیگر، مقصدهای هواپیمایی بانکوک بیشتر در آسیای جنوب شرقی یا در داخل تایلند قرار دارد. کم هزینه ترین هواپیما، ایرآسیا نام دارد که مسافران را به جنوب شرقی آسیا و چندین مقصد در اروپا می برد.

مسافرت هوایی

Skytrain در بانکوک

سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک، که معمولا به عنوان BTS Skytrain شناخته می شود، آسان، سریع و ارزان است. علاوه بر این، BTS Skytrain از ساعت 6 صبح تا نیمه شب اجرا می شوند و شما می توانید از ترافیک دیوانه وار در بانکوک رهایی پیدا کنید. ضعف آن این است که در اواخر هفته و تعطیلات آخر هفته، شلوغ تر است. علاوه بر این، Skytrain به تمام بانکوک دسترسی ندارد.

تاثیرات شگفت انگیز سفر بر مغز انسان
ادامه مطلب

Skytrain در بانکوک

هزینه و قابلیت اطمینان

حمل و نقل در تایلند نسبت به کشورهای غربی بسیار ارزان تر است، اما چانه زدن بر سر قیمت بسیار مهم تر از آن است که انتظار دارید.

اگر بخواهید در منطقه بانکوک یک تاکسی بگیرید، باید بدانید که متر ماشین باید همیشه روشن باشد، فقط در مورد متر، اگر خودتان قابلیت اندازه گیری متر را ندارید و راننده تاکسی هم آن را روشن نمی کند، بهتر است از یک تاکسی دیگر استفاده کنید . در غیر این صورت، مجبور می شوید پول بیشتری بپردازید. همچنین برای سفرهای خارج از بانکوک، قبل از حرکت باید در مورد قیمت بحث کرده و توافق کنید. علاوه بر این، پرداخت خود را تنها در زمانی که به مقصد رسیده اید، انجام دهید.

هزینه تاکسی در تایلند

قیمت براساس کیلو متر (بات تایلندی ฿)

0-1 کیلومتر – 35 ฿

2-12 کیلومتر – 5 ฿ در هر کیلومتر

12-20 کیلومتر – 5/5 ฿ در هر کیلومتر

20-40 کیلومتر – 6 ฿ در هر کیلومتر

حمل و نقل آبی

مناطق با آبراه های زیاد اغلب دارای قایق یا خدمات قایق هستند. بانکوک دارای یک سیستم حمل و نقل آبی گسترده است که مسافران زیادی از آن استقاده می کنند و از طریق رودخانه چائو فریا و همچنین از طریق کانال ها عبور می کنند.

حمل و نقل آبی در تایلند

بانکوک علاوه بر tuk-tuks معروف خود از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کند که هرکدام از آن ها یک گزینه بسیار خوب برای جلوگیری از ترافیک و مسافرت با ارزان ترین قیمت است. همراه وبلاگ سفرمی باشید و اطلاعات گردشگری خود را نسبت به کشور مدنظر تکمیل نموده و سفری خاطره انگیز و آسوده را تجربه نمایید.

سفر به جزیره بورا بورا
ادامه مطلب

نظرات کاربران