تاثیرات شگفت انگیز سفر بر مغز انسان

تاثیرات شگفت انگیز سفر بر مغز انسان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶

از آنجایی که شما یکی از ساکنین زمین هستید، به احتمال %99.9 واقعا به سفر کردن علاقه دارید. اما سفر چیزی فراتر از تماشای غروب خورشید و مناظر خیره کننده است. سفر بر روی روح و ذهن انسان تاثیرات مثبتی دارد و برای سلامتی مفید است.

تاثیر سفر بر ذهن

در این مطلب سفرمی چند مورد از تاثیرات شگفت انگیز سفر بر مغز انسان را برایتان شرح می دهد.

1. سفر خلاقیت شما را افزایش می دهد.

خلاقیت

 • تحقیقات اخیر حاکی از آن است: افرادی که در خارج از کشور کار می کنند، به نسبت دیگران دارای قوه تخیل قوی تری هستند. چرا؟ بخاطر پیوندهای فرهنگی با انسان های دیگر. رفتارها و عادات افراد بومی در بلند مدت طرز فکر شما را تغییر می دهد.

2. سفر حس اعتماد عمومی شما را بالا می برد.

اعتماد

 • با سفر کردن و دیدن تمام خوبی های دنیا و آشنایی با مردم مهربانی که در فراسوی مرزها در تلاش اند تا درست زندگی کنند باعث می شود که احساس بهتری نسبت به انسان ها پیدا کنید.

3. سفر توانایی شما در حل مشکلات را بالا می برد.

شتر سواری

 • مطالعات اخیر نشان داده است: دانشجویانی که در خارج از کشور زندگی می کنند 20% نسبت به دیگران در حل مسائل و تکالیف بهتر عمل می کنند. آشنایی با فرهنگ های دیگر در مدت زمان طولانی ذهن شما را به روی راه های دیگری در جهان هستی باز می کند و در می یابید که یک چیز می تواند معانی متفاوتی داشته باشد.

زئیس عصبانی

 • به عبارت دیگر، اگر بدانید هنگامی شما در استرس ناشی از برخورد بد رئیستان به سر می برید، چند نفر در حال شترسواری و لذت بردن از مناظر زیبای کویر هستند، خواهید فهمید که می توان طور دیگری هم زندگی کرد و خوشحال بود و مسلما راه های بهتری برای نزدیک شدن به رئیستان پیدا خواهید کرد.

4. سفر شما را متواضع تر می کند.

ماچو چیچو

 • مطالعات روانشناسی حاکی از آن است: افرادی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند نسبت به دیگران متواضع تر عمل می کنند. دیدن چشم اندازهای باشکوه و با صلابت شما را با ویژگی “تواضع” آشنا می سازد.

5. سفر باعث می شود تجربیات جدید را با آغوش بازتری بپذیرید.

مار بازی

 • البته سر و کله زدن با مارها در ویتنام چیزی نیست که هر کسی به آن علاقه مند باشد، اما باید بدانید که تجربیات جدید دیدتان را عوض می کند، ترستان را از بین می برد و از شما فرد انعطاف پذیرتری می سازد.

6. سفر کردن شما را باهوش تر می کند.

جنگل

 • تحقیقات بسیاری انجام شده و ثابت می کند که وقت گذرانی در طبیعت وضوح ذهنی افراد را بالا می برد. تماشای 40 ثانیه ای منظره ای از طبیعت تمرکز و عملکرد مغز را برای انجام فعالیت های بعدی بالا می برد. حال قضاوت کنید که قرار گرفتن و قدم زدن در دل طبیعت چه تاثیرات شگرفی می تواند داشته باشد.

7. در سفر خودتان را از نو بسازید.

خودتان را از نو بسازید

 • معمولا زیاد پیش می آید که افراد به منظور آمادگی برای آغازی تازه سفر کنند. مردم همیشه به دنبال معانی جدید، شروعی دوباره و تعیین هدف هستند و خبر خوش این است که تمامی اینها در سفر محقق می شود.

تغییر کردن در سفر

 • گاهی اوقات لازم است که دکمه مکث کار کردن را فشار دهیم و کمی به زندگی فکر کنیم، مسیر پیش رویمان را از نو تعیین کنیم. اریک وینر می گوید: مکانت را عوض کن تا خودت را عوض کنی. در سفر می توانید از فاصله دور به زندگیتان نگاهی بیاندازید و در این صورت قادر خواهید بود تصویر واضح تری از آن را ببینید.

8. سفر کردن شجاعت شما را بالا می برد.

شجاعت

 • هنگامی که در مسافرت هستید ممکن است ناگهان تصمیم بگیرید از صخره ای به درون دریا بپرید، حتی اگر از ارتفاع بترسید. هر چه بیشتر سفر کنید ترس و وسواس را بیشتر از خودتان فراری می دهید. مثلا: ترستان از خورده شدن توسط کوسه ها و امکان اشتباه هنگام یادگیری یک زبان جدید از بین خواهد رفت.

9. سفر به شما شادی و نشاط می بخشد.

سفر شما را شاد می کند

 • این شادی تنها به خاطر استراحت و کار نکردن و یا خوردن مارگاریتا برای صبحانه نیست. مطالعات اخیر نشان داده است: احساس اشتیاق قبل از تجربه ای جدید (مانند تعطیلات) حس بهتری در مقایسه با به دست آوردن اجسام مادی (مانند خرید یک تیشرت) دارد و انتظار برای رفتن به سفری که تدارک دیده اید تا حد زیادی موجب شادی و رضایت می شود.

10. سفر موجبات پیشرفت شغلی را فراهم می آورد.

ارتقای شغلی

 • نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است:  کسانی که از تعطیلاتشان استفاده می کنند و به سفر می روند تا 6.5% نسبت به دیگران شانس ارتقای شغلی بیشتری دارند.

11. سفر صبر شما را افزایش می دهد.

صبر

 • تاخیر و انتظار در فرودگاه، بدشانسی و از دست دادن چیزهایی که در لحظه اول آزاردهنده به نظر می رسند یک پیامد مثبت دارند. این عوامل شخصیت شما را در دراز مدت شکل می دهند.

12. سفر به شما کمک می کند تا با کم و کاستی های زندگی بهتر کنار بیایید.

سفر

 • زمانی که چیزی را از دست می دهید؛ شغل، فردی مهم یا حتی وسیله ای که روی زمین می افتد و می شکند، احساس می کنید که بخشی از وجود خودتان خرد شده است. حس می کنید که هر کاری انجام دهید باز هم نمی توانید دردتان را التیام بخشید. البته تا زمانی که سفر کنید…

13. سفر باعث می شود احساس زنده بودن کنید.

احساسا سرزندگی

 • احساس فوق العاده ای که در هنگام پیاده شدن از هواپیما دارید و می دانید که قرار است تجربیات زیادی به دست آورید؛ اشتیاق بی صبرانه ای که برای سفر فوق العاده تان دارید را تصور کنید.

منتظر چه چیزی هستید؟ تدارکات سفر را از همین حالا شروع کنید و پروازتان را رزرو کنید.

 

نظرات کاربران