گردشگری سانتیاگو

دیدنی های شهر سانتیاگو پایتخت شیلی

کل : 10

میانگین : 4.6

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۹

شهر سانتیاگو شیلی، یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در آمریکای جنوبی است. با این که این شهر صنعتی است و آلودگی های هوایی بسیاری دارد اما در بین گردشگران، جایگاه ویژه ای دارد. در سال 2015 در نظرسنجی امریکن اکسپرس تراول، سانتیاگو شیلی، به عنوان دومین مقصد محبوب در بین گردشگران بین المللی انتخاب شد. یعنی بعد از لندن، بیشترین محبوبیت را به خود اختصاص داد. به طور کل کشور شیلی با طبیعتی بکر و زیبا از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری است. به عنوان مثال جاذبه هایی مانند غار مرمر شیلی شهرت جهانی دارند و گردشگران از سراسر دنیا تنها برای دیدن همین غار راهی شیلی می شوند.

سانتیاگو شهری چهار فصل است و در هر زمان از سال آب و هوای آن تغییر می کند. به طور کلی شیلی کشور خیلی ارزانی نیست. به همین دلیل بهتر است زمان های کم توریست را برای سفر به این کشور انتخاب کنید. درست است که زمستان ها نیز طرفداران خودش را دارد اما معمولا در فصل های سرد حجم گردشگران کاهش می یابد. به همین دلیل بلیط هواپیما، یا هزینه اقامت در هتل برای تان ارزان تر تمام می شود.

مشخصات شهر سانتیاگو

جمعیت این شهر، حدودا شش میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر است. این شهر بزرگترین شهر شیلی است و جمعیت آن، یک سوم جمعیت کل کشور است. شهر سانتیاگو در ارتفاع 520 متری از سطح دریا واقع شده و آب و هوای نسبتا خشک در تابستان ها دارد. در زمستان ها نیز، هوا مرطوب بوده و معمولا دمای هوا به 15 درجه سلسیوس می رسد. از آن جایی که این شهر، آلودگی معادن و صنعتی بسیاری دارد، وارونگی هوا و مه آلوده، در ماه های زمستانی، زیاد اتفاق می افتد. از این رو فصل زمستان، فصل مناسبی برای گردشگری در این شهر نیست.

شهر ورونا ایتالیا، شهر عشق رومئو و ژولیت
ادامه مطلب

مشخصات شهر سانتیاگو

مردم سانتیاگو

مردم شهر سانتیاگو بیشتر از اروپایی های سفید پوستی هستند که از نژاد اسپانیایی های مهاجر، به این شهر آمدند. از نژادهای دیگری همچون آلمان، سوئیس، انگلیس، ایتالیا، ایرلند و کرووات نیز در این شهر زیاد دیده می شود.

دیدنی های سانتیاگو شیلی

به سراغ دیدنی های شگفت انگیز و تاریخی سانتیاگو می رویم. شهری که در میان توریست های خارجی بسیار محبوب است.

کاخ La Moneda

کاخ “لا موندا” که به آن کاخ سکه هم می گویند، جایی است که در آن؛ دفتر رئیس جمهور شیلی واقع شده است. معماری نئوکلاسیک این سازه، یکی از بهترین نمونه های معماری در شیلی است. این سازه در سال 1828 به عنوان ضرابخانه مورد استفاده قرار می گرفت اما در سال 1845، یک مکان رسمی دولتی شد. در سال 1973 نیز، دچار تخریب بمباران گشت اما در کمترین زمان، تمام کاخ بازسازی شد تا دوباره به یک مرکز دولتی مهم تبدیل شود.

کاخ La Moneda

موزه حافظه و حقوق بشر سانتیاگو

این موزه، درد و رنج قربانیانی را نشان می دهد که زیر شکنجه های رژیم پینوشه، در سال های 1973 تا 1990، قرار گرفته اند. “میشل باچلت”، یکی از قربانیان این حکومت در سال 2008، این بنا را ساخت تا کسی این دوره تلخ تاریخی را در شیلی فراموش نکند. دستگاه های شکنجه ای که آن دوران مورد استفاده قرار می گرفت، در این موزه گردآوری شده است. در دیواره این موزه، دست نوشته های خانواده های قربانیان و خود قربانیان وجود دارد که برخی از آن ها، آخرین نوشته های خوانده شده و ارسال شده به آن ها است.

آیا می دانید خلبان خودکار چگونه کار می کند؟
ادامه مطلب

موزه حافظه

برج گرن تره سانتیاگو

نماد شهر سانتیاگو شیلی، همین برج است که از همه جای شهر، به راحتی دیده می شود. برج 64 طبقه ای که یکی از بزرگترین آسمان خراش های آمریکای لاتین است. این برج 300 متری، یک مرکز خرید بزرگ را در دل خود جای داده است. شش طبقه زیر زمین دارد و روزانه، بیش از 200 هزارنفر از آن دیدن می کنند.

برج گرن تره سانتیاگو

موزه هنری چیلنو Chileno de Arte Precolombino

این موزه، با جمع آوری بیش از 5000 اثر هنری که از چرم، استخوان، سرامیک و فلز ساخته شده اند، یکی از کامل ترین موزه های هنری و تاریخی در شیلی است که بخاطر آثار تاریخی 10 هزار ساله ای که دارد، تا حد زیادی، فرهنگ و تمدن مردم شیلی را قبل از ورود اروپایی ها نشان می دهد.

موزه هنری چیلنو Chileno de Arte Precolombino

خانه پابلو نرودا

پابلونرودا شاعر به نام و مشهور شیلی که برنده جایزه نوبل ادبیات شد، چندین خانه داشت که یکی از آن ها La Chascona است. این خانه که نامش از موهای قرمز رنگ و فرفری پابلو نرودا گرفته شده است، شبیه به کشتی است که در میان یک باغ قرار گرفته است. تماشای این خانه، شما را به سفری در باغی رویایی و افسانه ای خواهد برد.

خانه پابلو نرودا

کلیسای جامع سانتیاگو

این کلیسا، بیش از 260 سال است که با وجود زمین لرزه های قوی، همچنان پابرجا مانده است. کلیسای جامع سانتیاگو، به عنوان یکی از بهترین نمونه های معمار مذهبی که با سبک نئوکلاسیک سنگی ساخته شده است، در آمریکای جنوبی انتخاب شده است.

کلیسای جامع سانتیاگو

نظرات کاربران