نگاهی به فرهنگ مردم آلمان

از فرهنگ مردم آلمان تعجب نکنید!

کل : 15

میانگین : 4.73

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

خیلی جالب است پیش از سفر به جایی، درباره فرهنگ مردم آن کشور و اتفاقاتی که گذرانده اند، تحقیق کنیم. کشور آلمان، کشوری در قاره اروپا است که در جنگ جهانی دوم، نقش بزرگی داشته است. همه انسان ها تقریبا نام هیتلر را شنیده اند. آدولف هیتلر یک سیاستمدار اتریشی-آلمانی بود که به نسل کشی یهیودیان در طی جنگ جهانی دوم علاقه داشت. بسیاری از مردم آلمان از شنیدن نام هیتلر، شرمگین می شوند. هیتلر نژاد آلمانی را برترین نژاد می دانست و این دیدگاه، به مردم آلمان هم سرایت کرده است.

گفته می شود مردم آلمان، مردمی سر و خشن هستند. البته این دیدگاه آنقدرها درست نیست. آلمانی ها نیز مانند بسیاری از مردم لحظات شاد و غمگین زیادی دارند. فستیوال ها و جشن های مشهور آلمان به خوبی نشان می دهد که آلمانی ها بر خلاف تصور مردم خشمگین و عبوسی نیستند. غالب گردشگران و مهاجرانی که به آلمان رفته اند بر این موضوع واقف هستند. برای سفر تفریحی به آلمان نیاز به ویزای توریستی دارید. تمام امور ویزا را می توانید به سفرمی بسپارید. همین طور در این سایت می توانید بلیط هواپیما ارزان به مقصد آلمان پیدا کنید. در ادامه با حقایق جالب درباره فرهنگ مردم آلمان آشنا خواهید شد.

آلمانی ها با خودشان هم قهرند!

آلمانی ها به رفتار متکبرانه و غرور در بین مردم اروپا شهرت دارند. پیدا کردن یک دوست، همیشه در این کشور سخت است. آلمانی ها معمولا حد فاصله ای بین خود و طرف مقابل ایجاد می کنند و زیاد گرم و صمیمی نمی شود. البته این تمام ماجرا نیست. شنیده اید که به آلمان، کشور نژاد پرستان می گویند؟ دست خودشان نیست. دیدگاهشان نسبت به افراد خارجی، متفاوت است. خیلی وقت ها هم می بینید که شوخی های جالبی می کنند و خونگرم هستند اما یک مثالی درباره آلمانی ها وجود دارد که در همه زمان ها کاربردی است. آلمانی ها بعد از 50 سال هم، شما را یک مهمان محترم می شناسند.

خلبانان عاشق پرواز بر فراز کدام فرودگاه ها هستند؟
ادامه مطلب

آلمانی ها با خودشان هم قهرند!

تمیز کردن بینی با صدای بلند ممنوع!

البته این مورد در کشور عزیزمان هم شرم آور است اما در فرهنگ مردم آلمان خیلی این موضوع را بد می دانند. اگر فردی بینی خود را در میان جمع، با صدای بلند پاک کند، و یا حتی بالا بکشد، نگاه بدی به آن فرد خواهند کرد.

اصراف آب ممنوع!

آلمانی ها به آب خیلی بها می دهند. برای شستن ظرف هایشان هم یک مایع شستشو روی ظرف های خود می زنند و بدون این که آبکشی کنند، با دستمال خیس، کف روی آن می گیرند. هر چند که این موضوع در بین قدیمی هایشان بیشتر کاربرد دارد و امروزه، ماشین های ظرفشویی، کارشان را راحت تر کرده است.

نظم و ترتیب در کارهای آلمانی ها

به جرات می توان گفت که فرهنگ مردم آلمان ، یکی از بهترین فرهنگ هایی است که در جهان مشاهده می شود. تمایل به نظم داشتن و انجام کارها در زمانی که مشخص کرده اند، اهمیت ویژه ای برای آلمانی ها دارد. اگر اولین بارتان است که به آلمان سفر می کنید، احتمالا به آن ها به چشم یک ربات فعال نگاه می کنید که زندگی خود را ربات گونه برنامه ریزی کرده اند. مثلا در زمانی که سر کار هستند، اصلا حواسشان به گوشی موبایلشان نیست و تمرکز بالایی روی کار خود دارند اما زمانی که آخر هفته می رسد، حتما آن ها را در گردش و گشت و گذار با دوستانشان خواهید دید. در آلمان اگر کسی 8 ساعت روزانه کار کند، یعنی 8 ساعت واقعی روی کارش زمان گذاشته است.

شرکت های معروف عطرسازی در جهان
ادامه مطلب

حمایت دولت از پناهجویان قانونی

دولت آلمان برای پناهجویانی که قصد زندگی در این کشور را دارند، اهمیت ویژه ای قائل است. همه پناهجویان به کلاس های زبان آلمانی می روند که توسط دولت، برگزار می شود. سپس ماهانه مبلغی را از طرف دولت دریافت می کنند تا زندگی شان بگذرد. البته این حمایت مالی، زمانی است که فرد شغل نداشته باشد. در صورتی که شغل مناسبی پیدا کند، این حمایت از سمت دولت قطع می شود. بسیاری از پناهجویان برای این که هر ماه از دولت آلمان پول بگیرند، به کارهای سیاه روی آوردند. کارهایی که صورت مالی مشخصی ندارند و همچنان دولت از آن ها بدون توجه به این کارها، حمایت خواهد کرد.

حمایت دولت از پناهجویان قانونی

فرهنگ مهمانی رفتن در آلمان

اگر می خواهید به خانه یک آلمانی بروید، حتما پیش از رفتن، به آن ها اطلاع دهید. آلمانی ها از مهمان سر زده خوششان نمی آید. حتی این کار را بی ادبی تلقی می کنند. خوش قول باشید و سر زمانی که از قبل اطلاع داده اید، به مهمانی بروید. در هنگام ورود، حتما یک کادوی کوچک برای میزبان تهیه کنید. قبل از میزبان برای خوردن غذا، آماده نشوید و زمانی که میزبان سر میز حاضر شد، خوردن را شروع کنید. در هنگام سلام و خداحافظی، حتما دست دهید اما بگذارید که دست دادن از سمت فرد بزرگتر آغاز شود. خریدن گل هم به آلمانی ها حس خوبی می دهد. برای تشکر از میزبان می توانید فردای روز مهمانی، چند شاخه گل ارسال کنید.

 

فرهنگ مهمانی رفتن در آلمان

 

نظرات کاربران