هتل همستر

در این مطلب سفرمی شما را به اختصار با اولین هتل همستر دنیا که در شهر نانِت فرانسه ساخته شده است، آشنا می کند.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

شاید بتوان اینگونه ادعا کرد که تا بحال کسی نبوده که به سبک زندگی یک همستر فکر نکرده و درباره زندگی کردن به شیوه یک همستر رویاپردازی نکرده باشد. اکنون این رویای افراد (زندگی کردن همچون یک همستر) به واقعیت تبدیل شده است.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

جایی در ساحل اقیانوس اطلس و در شهر نانِت (Nantes) فرانسه، هتلی به نام ویلا همستر (Villa Hamster) طراحی و ساخته شده است. اتاق‌های این هتل به گونه‌ای همچون زیستگاه‌های رایج موش‌های همستر شبیه‌سازی و طراحی شده‌اند. این هتل همستر اولین هتل همستر در جهان محسوب می‌شود و افراد تنها با پرداخت مبلغ اندکی (150 یورو به ازای هر شب) می توانند از اقامت در این هتل لذت ببرند.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

ایده طراحی چنین هتلی توسط دو طراح به نام‌های یان فالکوئرهو (Yann Falquerho) و فردریک طبری (Frédéric Tabary) بوجود آمده بود. آن‌ها ایده خود را پیگیری کرده و سرانجام در نوامبر سال 2009 هتل همستر را افتتاح نمودند. این دو طراح با همکاری شرکت Un Coin Chez Soi کار ساخت هتل را به پیش بردند. فضای هتل همستر به عمد یک فضای شاد و خنده‌دار طراحی شده است تا از این طریق افراد فرصتی پیدا کنند تا برای مدت کوتاهی زندگی به سبک یک حیوان (موش همستر) را تجربه کنند. آن‌ها همچنین محیطی را برای فرار از فضای ملال انگیز و یکنواختی نسبی جامعه مدرن در نظر گرفته‌اند.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

اتاق‌های هتل همستر به صورت یک قفس جمع و جور و کوچک همچون محل زندگی یک همستر ساخته شده است. این هتل درون ساختمانی قرار گرفته است که قدمت آن به دهه 1700 میلادی باز می‌گردد. تمام وسایل مورد نیاز برای افراد در این قفس همستر در نظر گرفته شده است. دکوراسیون قفس نیز فضای بسیار مناسبی را برای یک تجربه عالی از زندگی جوندگان فراهم آورده است.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

میهمانان این هتل چهار فعالیت همستری انجام می‌دهند، اول اینکه آن‌ها از ظرف‌های مخصوصی غذا می‌خورند که از دانه‌های خوراکی ارگانیک پر شده است، دوم اینکه، از شیر مخصوصی آب می‌نوشند که به شکل یک لوله بوده و آب از آن به سمت بیرون ریخته می‌شود، و سوم اینکه یک تختخواب منحصر بفرد در اتاق‌های هتل قرار داده شده است  که افراد می‌توانند از طریق یک نردبان به آن دسترسی داشته باشند.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

چهارمین فعالیت همستری و عجیب‌ترین سرگرمی مخصوص میهمانان این هتل راه رفتن بر روی چرخ فلزی بزرگی است که در این هتل تعبیه شده است. افراد می‌توانند به صورت انفرادی و یا دو نفری بر روی این حلقه راه رفته و از این کار لذت ببرند.

اولین هتل همستر دنیا؛ فرانسه

با این حال لازم به ذکر است که این هتل به هیچ وجه فضای بچگانه‌ای‌ ندارد و همه امکانات معمول از جمله وای فای، آشپزخانه، تلویزیون صفحه تخت، و دوش حمام نیز در آن وجود دارد تا اقامت راحت و دلنشینی برای میهمانان آن فراهم شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe