زیباترین غارهای جهان

زیباترین غارهای جهان ؛ معرفی 9 غار برتر

کل : 6

میانگین : 3.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۶

دانستن این نکته جذابیت بسیار زیادی خواهد داشت که زیباترین غارهای جهان چگونه به وجود آمده اند؟ در این جهان پهناور انواع مختلفی از غارها وجود دارد که با سفر به کشورهای مختلف از طریق بلیط هواپیما و سفرهای بین شهری با خرید بلیط قطار و … تجربه خواهید کرد.

ویتومو

غار زمانی تشکیل می شود که باران اسیدی توسط زمین جذب می گردد. باران اسیدی از ترکیب آب باران و دی اکسید کربن تشکیل می شود. همین طور که باران اسیدی از زمین عبور می کند با سنگ های جامد برخورد می کند. اگر صخره ها از جنس سنگ آهک یا دولومیت باشند آب به صورت شیمیایی واکنش نشان می دهد تا اینکه بالاخره سنگ به مرور تحلیل رفته و فضاهای خالی شکل می گیرند.

کارلزبد

این فضاهای خالی بزرگتر می شوند و آب به راحتی از میان آنها عبور می کند تا اینکه به یک جریان زیر زمینی یا رودخانه تبدیل شود. فرسایش در اثر آب و هوا نیز از دیگر عواملی است که به تشکیل غار کمک می کند. بعد از هزار سال، فضای خالی به اندازه ای بزرگ می شود که یک انسان می تواند به راحتی وارد آن شود. پس از میلیون ها سال در اثر پدیده استالاکتیت و استالاگمیت، ستون ها و طاق های بی نظیری تشکیل می شوند و غارهای حیرت انگیز به وجود می آیند.

زیباترین غارهای جهان

1. غار آبی (کاپری، ایتالیا) از زیباترین غارهای جهان

غار آبی

غار آبی در جزیره کاپری ایتالیا واقع شده است. این غار دارای درخششی به رنگ آبی و زمردین می باشد و به همین دلیل محبوبت زیادی در میان گردشگران کسب کرده است. نور سفید رنگی که از دهانه غار می تابد بر زیبایی آن افزوده است.

استون‌هنج ، سنگ هایی با دنیایی از اسرار کشف نشده
ادامه مطلب

2. غار کریستالی (چی واوا، مکزیک)

غار کریستالی

غار شمشیرها که درست در بالای غار کریستال های غول پیکر واقع شده برای اولین بار در سال 1910 کشف شد. در غار شمشیری، کریستال ها کوچکتر هستند (فقط یک متر طول دارند) و دمای هوا سردتر است. شاید به همین دلیل رشد کریستال ها متوقف شده است. از سوی دیگر غار کریستال های غول پیکر در سال 2000 کشف شد. کف غار کاملا با بلوک های بلورین پوشانده شده است.

غار کریستالی

این غار دارای بزرگترین کریستال های سلنیوم طبیعی می باشد. بزرگترین کریستال یافت شده در این غار 12 متر طول و 4 متر قطر دارد و دمای طبیعی آن به 50 تا 58 سانتی گراد با 90 تا 99 درصد رطوبت می رسد. بخاطر درجه حرارت و رطوبت بالا این غار نسبتا ناشناخته مانده و افراد بدون پوشش محافظ نمی توانند بیشتر از 10 دقیقه دوام بیاورند.

3. غار کروبرا (آبخاز، گرجستان) از زیباترین غارهای جهان

کروبرا

غار کروبرا عمیق ترین غار جهان به شمار می رود که در سال 1960 و در عمق بیش از 2000 متر کشف شد. کروبرا به غار “Voronja” نیز معروف است که در زبان روسی به معنای “غار کلاغ ها” می باشد. این نام در سال 1980 توسط غارشناسان، به دلیل تعداد کلاغ هایی که در ورودی غار لانه کرده بودند انتخاب شد.

4. غار فینگال (استافا، اسکاتلند)

غار فینگال

فینگال یک غار دریایی است که در جزیره خالی از سکنه استافا در اسکاتلند واقع شده است.

5. ایس ریزن ولت، غار یخی (اتریش)

ایس ریزن ولت

ایس ریزن ولت به معنای “دنیایی از یخ های غول پیکر” می باشد و در شهر ورفن اتریش واقع شده است. ایس ریزن ولت یک غار آهکی طبیعی و بزرگترین غار یخی جهان است که 42 کیلومتر طول دارد. سالانه 200000 گردشگر از این غار بازدید می کنند. تنها یک کیلومتر اول غار یخی است و به روی گردشگران باز می باشد. بیشتر قسمت های غار از سنگ آهک ساده هستند.

اولین برج چرخشی دنیا در دبی
ادامه مطلب

ایس رزین ولت

اشکال یخی درون غار به دلیل ذوب شدن برف ها و انجماد دوباره آنها در فصل زمستان به وجود آمده اند. از آنجایی که ورودی غار در طول سال باز است، بادهای سرد برف های داخل غار را خشک و منجمد می کنند. در فصل تابستان هم اشکال یخی به دلیل گردش بادهای سرد در داخل غار شکل خود را حفظ می کنند.

6. رودخانه زیر زمینی، پارک ملی پورتوپرنسس، پالاوان، فیلیپین از زیباترین غارهای جهان

پورتو پرنسس

رودخانه زیرزمینی پورتو پرنسس در پالاوان فیلیپین واقع شده است. این رودخانه یکی از 7 عجایب طبیعی جدید و میراث جهانی یونسکو محسوب می شود. گشتن در این غار تا عمق 4 کیلومتری با قایق امکان پذیر است. کاوش قسمت های عمیق تر بخاطر عدم وجود اکسیژن ممکن نیست.

7. پارک ملی غار ماموت (کنتاکی، ایالات متحده آمریکا)

غار ماموت

غار ماموت، طولانی ترین غار جهان است. مساحت آن 52830 هکتار می باشد که دو برابر دومین غار (طولانی) جهان می باشد. این پارک ملی چندین تور غارگردی برای گردشگران و بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

8. پارک ملی حفره های کارلزبد (نیومکزیکو) از زیباترین غارهای جهان

غار کارلزباد

این پارک ملی بر فراز صخره های آهکی در بالای سطح آب قرار گرفته است. این محل، یکی از پربازدیدترین غارهای ایالات متحده است و شمار بازدیدکنندگان از آن در سال 2011 به 41 میلیون نفر رسید. این غار در تمام طول سال به جز ایام کریسمس باز است.

9. غار جادویی ویتمو، نیوزلند

غارهای ویتمو

غار جادویی ویتومو در نیوزلند “عنوان زیباترین غار جهان” را از آن خود ساخته است. این غار یک جاذبه گردشگری محبوب در سراسر دنیا به شمار می رود. غارهای جادویی ویتومو به دلیل ساختارهای عجیب سنگ آهک و کرم های شب تابش که بیش از ۱ قرن است در آن ساکن هستند، بازدیدکنندگان بسیاری را به مرکز جزیره شمالی نیوزیلند جذب می کنند. این غارها در اطراف مناظر سرسبز حومه کینگ کانتری (یکی از مناطق عمده کشاورزی) در نیوزیلند واقع شده اند.

سیجیریا شگفت انگیزترین قلعه سریلانکا
ادامه مطلب

ویتومو

کرم های شب تابی که در غارهای ویتومو و روکوری روئیت می شوند، نوعی پشه به نام آراکنوکامپا لومینوسا (Arachnocampa luminosa) هستند که مختص منطقه نیوزیلند می باشند. آن ها نوعی مواد شیمایی از خود ساطع می کنند که با اکسیژن موجود در هوا واکنش نشان داده و نور تولید می کند. این کرم ها از سقف غار، تارهای چسبناکی را می تنند و با استفاده از نور برآمده از دم خود حشرات دیگر را جذب کرده و در این رشته های چسبناک به دام می اندازند؛ از این راه غذای مورد نیاز خود را تأمین می کنند.

نظرات کاربران