زیباترین کابین های خلبان

زیباترین کابین های خلبان را اینجا ببینید

کل : 6

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶

این یکی دیگر از لیست های مورد علاقه دوستداران هواپیما و پرواز است. در این مطلب زیباترین کابین های خلبان به شما معرفی می شوند. با سفرمی همراه باشید…

زیباترین کابین های خلبان

1. سسنا C510 سایتیشن ماستانگ از زیباترین کابین های خلبان

(Cessna C510 Citation Mustang)

سسنا c510

این کابین خلبان دارای دو صفحه نمایشگر 10.4 اینچی می باشد که اطلاعات ضروری پرواز را در اختیار خلبان قرار می دهد. هچنین، مانیتور بزرگتری در آن تعبیه شده که اطلاعات مختلفی نظیر: نقشه حرکت، اطلاعات موتور و … را نمایش می دهد. پنل های صوتی، کنترل پرواز از راه دور و … از دیگر تجهیزات این کابین خلبان به شمار می روند.

2. هواپیمای سبک و ورزشی (آبی و خاکی) آیکون A5

(Icon A5)

آیکون a5

کابین خلبان آیکون A5 بیش از اینکه شبیه کابین خلبان باشد، یادآور طراحی داخلی یک خودروی ورزشیست. این کابین پرواز در میان خلبانان محبوبیت زیادی دارد و استفاده از آن آسان است.

3. سایروس (Cirrus SR22) از زیباترین کابین های خلبان

سیروس sr22

سایروس SR22 یکی از شناخته شده ترین هواپیماهای پیستونی تک موتوره است. این هواپیما دارای یک کابین پرواز شیشه ای مدرن می باشد و در آن دو صفحه نمایشکر و سه دستگاه (آماده به کار یا همان STANDBY) درست مقابل خلبان تعبیه شده است.

سیروس sr22

دسته کنترل هواپیما در سمت چپ و دو پنل صوتی و کنترل GPS در سمت راست قرار گرفته اند. این طراحی بی نظیر با ارائه تمامی اطلاعات لازم، سوئیچ ها و دسته ها، تجربه پروازی راحت را برای خلبان رقم می زند.

سفری هیجان انگیز به جزیره کوش آداسی
ادامه مطلب

4. ایرباس A380

کابین پرواز هواپیمای ایرباس A380 بخش توجه برانگیزی است که فن آوری مدرن کابین خلبان را به رخ می کشد. این کابین دارای 10 مانیتور، نمایشگر اطلاعات مهم پرواز، پارامترهای موتور، دوربین های زمینی و حتی خارجی و… می باشد. ایرباس A380 تمام اطلاعات ضروری پرواز که یک خلبان هواپیمای تجاری به آن نیاز دارد را در اختیار وی قرار می دهد.

ایرباس a380

5. یوروکوپتر EC-130

یوروکوپتر ec130

کابین یوروکوپتر EC-130 وسیع است و علاوه بر خلبان که روی صندلی سمت چپ می نشیند و هواپیما را کنترل می کند، برای 6 تا 8 نفر دیگر نیز جا دارد.

یوروکوپتر

6. امبرائر فنوم ای. 100 (Embraer Phenom)

امبرائر e100

سطح کلاس کابین امبرائر فنوم 100E واقعا در نوع خود بی نظیر است. این کابین پرواز شیشه ای، بسیار زیبا طراحی شده است. خلبانان یا خلبان (این هواپیما می تواند با تک خلبان پرواز کند) می توانند اطلاعات ضروری پرواز، شامل موقعیت مکانی و وضعیت هواشناسی را از طریق مانیتورهای بزرگ دریافت کنند.

7. گلایدرهای مدرن از زیباترین کابین های خلبان

گلایدرهای مدرن

کابین گلایدرهای مدرن به شیوه ای ظریف، شیک، کاربردی و ساده طراحی شده اند. اما تمام اطلاعات مهم را به بهترین نحو ممکن در اختیار خلبان می گذارد.

8. پیلاتوس پی. سی 12 (Pilatus)

پیلاتوس

از نظر بسیاری پیلاتوس PC-12 به عنوان بهترین هواپیمای تک موتوره شناخته می شود. این اسب بارکش به خلبانان و مسافرانش نهایت قدرت، عملکرد، لاکچری و سرگرمی را همزمان ارائه می دهد.

پیلاتوس

این هواپیما قادر به پرواز از هر باندی، حتی در دورافتاده ترین مناطق این سیاره می باشد. پیلاتوس PC-12 هواپیمای رویایی هر خلبانی است که یکی از صنایع دستی واقعی سوئیس محسوب می شود.

از فرهنگ مردم آلمان تعجب نکنید!
ادامه مطلب

9. بوئینگ B-29 سوپرفورترس (Boeing B-29 Superfortress) از زیباترین کابین های خلبان

بوئینگ b29

این هواپیما قدیمی است و تنها تعداد انگشت شماری از آن وجود دارد که ارزش پرواز کردن دارند. اما کابین پرواز هواپیمای تاریخی بوئینگ B-29 به اندازه ای جذاب است که نمی توان نام آن را در این لیست از قلم انداخت. قدیمی اما طلا!

10. داسو فالکون ایکس 8 (Dassault Falcon)

داسو فالکو 8x

کابین پرواز داسو فالکون 8X دارای چهار صفحه نمایش 14.1 اینجی با وضوح بالا می باشد. این مانیتورها از طریق سنسورهای تعبیه شده بر روی سیستم، اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت پرواز را نمایش می دهند.

نظرات کاربران