lefay-resort-spa-lago-di-garda-1

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

کل : 0

میانگین : 0

در این یادداشت فهرستی از زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست برای شما گردآوری شده است. با سفرمی همراه باشید…

هوشمندانه سفر کردن و اقامت گزیدن در هتل های سازگار با محیط زیست، شما و مادر طبیعت را شاد می کند. این هتل ها با استفاده از مصالح ساختمانی پایدار، ارائه محصولات بومی و کاهش صدمات شان به محیط زیستی که در آنجا واقع شده اند، به راهکاری بدل گشته اند که در زمینه ی صنعت گردشگری پایدار نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. با تهیه فهرستی از زیباترین و بکرترین هتل های محبوب سازگار با محیط زیست، از اینکه هنگام تعطیلات چگونه می توانید علاوه بر اقامت در محیطی لوکس و باشکوه، مراقب محیط زیست نیز باشید، متعجب خواهید شد.

۱.هیکس آیلند هاوس  (Hix Island House – Puerto Rico)

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

آیا تا به حال رویای زندگی در هتلی شگفت انگیز در قلب جزیره کارائیب (Caribbean) و لذت بردن از شگفتی های طبیعت را از سر گذرانده اید؟ این هتل، هیکس آیلند هاوس نام دارد که از هیاهوی شهر جدا است اما تنها 20 دقیقه با سان خوآن (San Juan)، فاصله دارد. این هتل با وجود کاسا (خانه) های گوناگون، توسط معماری به نام جان هیکس (John Hix) به گونه ای طراحی و ساخته شده که بادهای خنک را در خود حفظ می کند. این معمار با استفاده از فلسفه وابی-سابی که در ذهن خود تصور کرده، از مصالح ساختمانی طبیعی و سازگار با طبیعت استفاده کرده است. این هتل در کاساسولاریز (Casa Solaris) واقع شده و انرژی کل مهمانخانه با نیروی خورشیدی تامین می شود. اگر دوست ندارید در “سان بی ” (Sun Bay) ، بزرگترین ساحل ویکویس (Vieques) حمام آفتاب بگیرید، می توانید در کلاس های یوگا که در فضای باز و زیر سایه کوشکی میان درختان و پرندگان برگزار می شوند، شرکت کنید.

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

۲.وایت پاد وله، سوئیس (Whitepod – Le Valais, Switzerland)

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

هتل وایت پاد مینیمالیست که کنار تپه ای در وله، قرار دارد، تجربه ای منحصر به فرد از اردو زدن باشکوه و تجملی برایتان فراهم می کند و تنها با یک ساعت و نیم رانندگی می توانید خودتان را به ژنو (Geneva) برسانید. هنگام زمستان، صدای سوختن چوب در اجاق کاری می کند تا سرمای برفی که از آنسوی دیوارهای شفاف از جنس پی وی سی اتاق گنبدی شکل تان، پیداست را فراموش کنید. تابستان ها هم وقتی وایت پاد کت سفید رنگش را کنار گذاشته و پوششی سبز به تن می کند، در میان تپه های سبز رنگ این ییلاق سوئیسی پنهان می شود. برای رسیدن به اتاق های روکش شده از چوب و پوست گوسفند، از بخش پذیرش 20 دقیقه پیاده روی،   بهایی است که برای رسیدن به چشم اندازهای گرانبهای کوه های آلپ (Alps) می پردازید. می توانید از زمان صرف چای و شیرینی های خانگی و فعالیت های فصلی و رایگان مانند تنیس، بدمینتون، شطرنج غول پیکر و سونا در پاد هاوس (Pod-house) عمومی و بالا رفتن از رشته کوه های دنتس دو میدی (Dents du Midi) لذت ببرید.

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

جت وینگ ویل یوآنا-سیگیرییا، سری لانکا (Sigiriya, Sri Lanka- Jetwing Vil Uyana) 

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

ساخت این هتل حاصل یک کار خانوادگی است و به دهه ۱۹۷۰ بازمی گردد. این میراث که به خواهر و برادری به نام هیران (Hiran) و شیرومال کووری (Shiromal Cooray) تعلق دارد، از استراتژی های پایدار بهره برده و بدون اینکه رفاه و آسایش را قربانی کند، به محیط زیست احترام می گذارد. این ملک کنار تالابی ساخته دست انسان قرار گرفته و طبیعت این مکان خانه صدها گونه از پرندگان، پستانداران، پروانه ها و دوزیستان محسوب می شود. این بهشت کوچک چند ساعت رانندگی با کلمبو (Colombo)، پایتخت سرزنده سری لانکا (Sri Lanka)، فاصله دارد و احساسی به شما می دهد که گویی فرسخ ها از باقی دنیا دور افتاده اید. وسعت طبیعت سری لانکا، از بالای صخره های سیگیرییا (Sigiriya)، به بهترین شکل دیده می شود. این مکان که جزو میراث جهانی است، ویرانه های قصری از قرن پنجم را در خود دارد. در بخش های مسکونی هتل که از مصالح ساختمانی بازیافتی، دیوارهای از نی بافته شده، سقف پوشیده شده از علف های حلفه ساخته شده اند، صبح ها با نور خورشید که روی مزرعه شالیکاری می درخشد، از خواب بیدار شده و یک زندگی ساده اما غنی و سازگار با محیط زیست را به خوبی درک می کنید.

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

 ماندارین اورینتال لاس وگاس- لاوس وگاس، نوادا، ایالات متحده آمریکا (Mandarin Oriental Las Vegas – Las Vegas, Nevada, USA)

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

چه کسی گفته که یک هتل مجلل نمی تواند با محیط زیست سازگار باشد؟ هتل بسیار شیک ماندارین اورینتال لاس وگاس، با برخورداری از لامپ های کم مصرف در انرژی، محصولات تمیزکننده مناسب محیط زیست و غذاهای ارگانیک، گردشگری سازگار با محیط زیست را مطابق مد روز درآورده است. گواهینامه طلایی رنگ آن از استاندارد LEED، هرگونه تردید درباره ی استخرهای شفاف و سوئیت های این مجموعه را از میان می برد و می توانید اطمینان حاصل کنید که در هنگام ساخت آن به محیط زیست اهمیت زیادی داده شده است. تالارهای بزرگ این هتل لوکس و 392 اتاق موجود در آن، به سبک بناهای آسیایی و ظریف تزئین شده است. خیابان اصلی لاس وگاس از طبقه 23ام این هتل، هنگامی که مشغول نوشیدن آبمیوه تان هستید، واقعا دیدنی است.

استراحتگاه لی فی و اسپا لاگو دی گاردا- گارنیانو، ایتالیا (Lefay Resort and Spa Lago di Garda – Gargnano, Italy)

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

استراحتگاه و اسپای لی فی ۵ ستاره که بر روی لاگو دی گاردا ( دریاچه گاردا) واقع شده، در فاصله ۹۶ کیلومتری از ورونا (Verona)، مظهر شکوه مدیترانه ای و در میان چشم اندازی غنی از تپه ها و تراس های طبیعی که تا دل درختان زیتون کشیده شده اند، قرار دارد. نمایی از چوب و سنگ استراحتگاه لی فی، ترکیبی از معماری است که به زیبایی با محیط اطراف خود “دریاچه دی لیمونی”(Riviera dei Limoni)، در آمیخته است. درون استخر مشرف به دریاچه شیرجه بزنید- و نگران نباشید، زیرا آبی که از این استخر سرریز می شود برای آبیاری مصرف می شود! آشپزی در این هتل، به گونه ای است که نه تنها برای شکوفه ها و جوانه ها بلکه برای تمام محیط زیست خوشایند است. آشپزخانه هتل- وایتال گورمنت (خوراک شناس حیاتی)- Vital Gourmet- به شدت از قوانین استفاده از مواد فصلی، مواد کشاورزی ارگانیک پیروی می کند و فقط از محصول سنتی مدیترانه ای بهره می برد.

زیباترین هتل های سازگار با محیط زیست

نظرات کاربران