رهکارهایی برای از دست ندادن پرواز

موثرترین راهکارها برای از دست ندادن پرواز

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

با رعایت این نکات دیگر هیچ‌وقت پرواز خود را از دست نخواهید داد

از دست دادن پرواز

هیچ چیز به اندازه از دست دادن پرواز نمی تواند سفر بسیار هیجان‌انگیز شما را بر هم بزند. همواره وقتی که تنها چند دقیقه‌ زودتر از پروازتان به فرودگاه می‌رسید، اضطراب این وجود دارد که با عجله و دوان دوان به سمت گِیت پرواز حرکت کرده و سپس با دلهره از اینکه آیا هواپیما پیش از ورود شما پرواز کرده است یا نه، متوجه شوید که از پرواز خود جا مانده‌اید و برنامه‌هایتان به کلی به هم ریخته و احتمالاً هزینه‌های اضافی را نیز باید متحمل شوید.

اما تا حالا از خود پرسیده‌اید که چرا این اتفاق باید برای شما روی دهد؟

برای اینکه بفهمید چگونه می‌توانید از این اتفاق ناخوشایند در امان باشید، ما از برخی افراد که در این خصوص اطلاعات دارند راهنمایی گرفتیم؛ در حقیقت این افراد کسانی هستند که بخش قابل توجهی از زمان خود را در هواپیما می‌گذرانند.

در بخش زیر سفرمی شما را با توصیه‌های این افراد آشنا کرده و به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید همیشه و در همه حال به موقع به پرواز خود برسید.

1. آگاهی از اینکه چگونه می‌توانید از بخش بررسی امنیت سریع‌تر عبور کنید.

گذر از بخش امنیت

آیا وسایل مورد نیاز خود را به درستی و با تدبیر درون ساک دستی‌تان قرار داده‌اید؟

برای این کار لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • هر وسیله‌ای که می‌دانید باید از داخل ساک بیرون بیاید را بر روی دیگر وسایل خود قرار دهید. بنابراین، رایانه شخصی و لوازم آرایشی بهداشتی خود را در کیف مخصوصی قرار دهید. کفش‌های خود را به سرعت در بیاورید. سعی کنید تا جای ممکن از کمربند، گوشواره‌های فانتزی و هر چیز دیگری که اسکنر امنیتی را به صدا در می‌آورد، استفاده نکنید. با کارکنان بخش امنیتی مودبانه رفتار کنید.
  • اگر متوجه شدید که زمان به سرعت می‌گذرد و ممکن است پرواز خود را از دست بدهید، کمی جسارت به خرج داده و با رفتاری مودبانه از دیگران درخواست کنید تا اجازه دهند در جلوی صف مخصوص بررسی شرایط امنیتی قرار بگیرید. به افراد توضیح دهید که چرا چنین درخواستی می‌کنید و یا از آن‌ها عذرخواهی کنید، به رفتار خوب دیگران امیدوار باشید. شما نیز در موقعیتی دیگر، همین لطف را در حق دیگران انجام دهید و اجازه دهید در صورت نیاز جلوتر از شما در صف بایستند.
هتل هلیا مشهد
ادامه مطلب

در ابتدا، پیشنهاد می‌کنیم تا نرم‌افزار (اپلیکشین) شرکت هواپیمایی مورد نظر خود را دانلود کنید تا از طریق تلفن همراه خود از تازه‌ترین تغییرات گِیت پرواز اطلاع پیدا کنید.

همچنین پیشنهاد دیگر ما این است که از سامانه دروازه جهانی (Global Entry) استفاده کنید که از امکان پیش بررسی تی‌اس‌اِی (TSA pre-check) برخوردار است. اگر سفر هوایی شما در داخل ایالات متحده آمریکا صورت می‌گیرد، پیش بررسی تی‌اس‌اِی موجب می‌شود تا مدت زمان کمتری را در بخش بررسی امنیت صرف نمایید. اما اگر پرواز شما یک پرواز بین‌المللی است، سامانه دروازه جهانی (Global Entry) این امکان را برای شما فراهم می‌سازد.

پرواز

سرمایه‌گذاری در سامانه پیش بررسی تی‌اس‌اِی، امکانی را فراهم می‌آورد تا به مقدار قابل توجهی در زمان خود صرفه‌جویی کنید. هیچ چیز بدتر از آن نیست زمانی که با عجله قصد دارید به پرواز خود برسید، با صف طویلی از افراد روبرو شوید که در بخش بررسی امنیت ایستاده‌اند. با برخورداری از سامانه پیش بررسی تی‌اس‌اِی می‌توانید در مدت یک چشم به هم زدن از این بخش عبور کنید و چنانچه عجله داشته و به صورت آنلاین بررسی شده باشید، می‌توانید با خاطری آسوده از بخش ایمنی فرودگاه عبور کنید.

صف طولانی در فرودگاه

همانطور که سامانه‌های پیش بررسی تی‌اس‌اِی و دروازه جهانی صرفاً به شهروندان آمریکایی تعلق دارد، بسیاری از کشورهای دیگر نیز برنامه‌های مشابهی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهند که با ثبت‌نام در این سامانه‌ها فرایند بررسی امنیت، مهاجرت و گمرک با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

2. زمان بیشتری را برای پروازهای خود اختصاص دهید

برای اینکه هیچ گاه پرواز خود را از دست ندهید، باید زمان کافی برای پروازهایتان اختصاص دهید. از برگه حاوی اطلاعات پرواز خود پرینت گرفته و آن را به درستی مطالعه کرده و زمان پرواز خود را دقیقاً به خاطر بسپارید. می‌توانید اعضای خانواده‌ خود را از زمان دقیق پروازتان مطلع کنید تا اگر ناخواسته ساعت پرواز خود را فراموش کردید، آن‌ها به شما یادآوری کنند.

حراجی بزرگ در جمعه سیاه !
ادامه مطلب

وقت گذرانی در فرودگاه

برای پروازهای خود زمان زیادی را اختصاص بدهید. حتی بیش از زمانی که تصور می‌کنید مورد نیاز است. در مدت زمان انتظار برای شروع پرواز می‌توانید در سالن انتظار بنشینید و اطراف را تماشا کنید و یا کتابی به همراه خود برده و به مطالعه کتاب مشغول شوید. این کار هر چقدر که سخت باشد، اما خیلی بهتر از جا ماندن از پرواز است.

3. از سالن استراحت مخصوصی که در فرودگاه برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید.

در برخی از فرودگاه‌ها، سالن مخصوصی برای مسافران ثروتمند و تجمل‌گرا در نظر گرفته شده است تا به جای آنکه این افراد پیش از آغاز پرواز خود در سالن‌های عمومی منتظر بایستند و یا نگران رسیدن به موقع به پرواز خود باشند، در این سالن‌ها استراحت کرده و یا به کارهای خود رسیدگی کنند. این سالن‌ها در مقایسه با سالن‌های عمومی فرودگاه از امکانات بهتر و صندلی‌های راحت‌تری برخوردارند.

4. بر ساعت پرواز خود تمرکز داشته باشید.

خرید در هواپیما

گاهی اوقات ممکن است مسافران آن چنان سرگرم خرید از مغازه‌های فرودگاه شوند که زمان پرواز خود را از یاد برده و در نهایت از پرواز جا بمانند. برای اینکه گرفتار چنین وضعیتی نشوید بهتر است پس از ورود به فرودگاه و اطلاع از زمان دقیق پرواز، در تلفن همراه خود پیغام هشداری به زمان یک ربع قبل از پرواز تنظیم کرده و لرزش و صدای این هشدار را نیز فعال کنید و سپس تلفن همراه خود را در جیب‌ لباستان قرار دهید. در این صورت با خاطری آسوده می‌توانید به خرید بپردازید. این هشدار موجب می‌شود تا از گِیت ورودی پرواز فاصله چندانی نگرفته و سر وقت به پرواز خود برسید.

  • در صورت نیاز به همراه خود غذا و یا خوراکی بردارید!
ولخرج ترین و خسیس ترین گردشگران جهان برای چه کشور هایی هستند؟
ادامه مطلب

غذای خودتان را ببرید

یکی از بزرگترین اشتباه افرادی که از پرواز جا می‌مانند آن است که از مغازه‌های فرودگاه غذا و یا خوراکی تهیه می‌کنند. ممکن است در حین انتظار گرسنه شده و به غذا و یا تنقلات احتیاج پیدا کنید، در این صورت می‌توانید بدون هیچ نگرانی از خوراکی‌هایی که به همراه آورده اید استفاده کنید. با این کار هم در هزینه‌های مصرفی خود صرفه‌جویی می‌کنید و هم غذای سالم‌تری در اختیار خواهید داشت.

5. از سایت‌های اینترنتی مورد اعتماد، اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط فرودگاه‌های مختلف، امکانات رفاهی و پاسخ به پرسش‌هایی از قبیل هزینه جابجایی بارهای اضافی چمدان مسافران و آگاهی از این قبیل اطلاعات، از سایت‌های مختلفی که در فضای اینترنت فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید.

 

 

 

 

نظرات کاربران