untitled-17

گران ترین کالاهای طلا

کل : 24

میانگین : 4.13

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۵

گران ترین کالاهای طلا

untitled-11

(از ساعت طلا گرفته تا ابزارهایی از جنس طلا)

طلا به دلیل ارزش ذاتی اش که سوژه داستان های بلند و همچنین رویدادهای واقعی بوده و درضمن نقشی که در اقتصاد دارد، همیشه ماده ای سرگرم کننده، ارزنده و جذاب بوده است. ارزش بالای طلا در کنار رادیوم، پلاتین و نقره، به دلیل کمیابی آن، که به طور طبیعی تشکیل می شود، مورد سنجش قرار می گیرد و البته فلز غیر رادیواکتیوی با ارزشی است. در میان این فلزات، قیمت طلاست که در بازار روی شاخص های مهمی مانند ارزیابی های ارز، کسب و کار و معاملات تجاری و سرمایه گذاری ها اثر می گذارد.

سقوط و یا رونق بازار طلا برای افراد مختلف، معانی و اثرات متفاوتی دارد. برای یکی ممکن است بسیار سودآور باشد اما دیگری را به باخت و شکست بکشاند. ارزش واقعی طلا به قیمت روز بستگی دارد. اما علی رغم افت و رکود قیمت، هرگز اهمیت و قیمت خود را از دست نمی دهد، چرا که ارزش این فلز و تقاضای آن بالاست. بنابراین بسیاری از کالاها که طلا در آنها به کار رفته، همیشه و در هر زمان، ارزش مالی بالایی دارند.

ما در اینجا فهرستی از گران ترین کالاهای طلا را تهیه کرده ایم که فراسوی تخم طلا، تاج و حلقه های طلاست. این اقلام ترکیب جالبی از کالاهایی است که در ساخت آنها طلا به کار رفته است. کالاهایی که از مجموعه های قدیمی گرفته تا ابزارهای مدرن و گران قیمت امروزی اند. در این فهرست، نام کالاهایی را برده ایم که طلا (با ذراتی از دیگر جواهرات که درون آنها برق می زنند)، موجب شهرت و ارزش آنها شده است.

پس اگر می خواهید بدانید گران ترین کالاهای طلا در دنیا کدام ها هستند، در ادامه این مطلب با سفرمی همراه باشید.

گران ترین ابزار از جنس طلا

1.آیفون 5 از جنس طلا و الماس سیاه، استوارت هیوز

untitled-10قیمت: 15 میلیون دلار

untitled-9

درحالی که بسیاری از مردم توانایی خرید جدیدترین ابزارهای دیجیتالی را دارند، اما زمانی که پای خرید گران ترین و خاص ترین ابزار دیجیتالی با فناوری بالا در میان باشد اوضاع کمی فرق می کند و همه مردم قدرت خرید آن را ندارند. برای این کار استوارت هیوز جواهرساز را استخدام کنید تا با ترکیب فناوری و طلا و چند  تکه الماس، شما را صاحب آیفون 5 از جنس طلا و الماس سیاه، یعنی گران ترین ابزار درحال حاضر دنیا کند. ( همچنین هیوز گران ترین تبلت دنیا به ارزش 8 میلیون دلار را ساخته است که البته درکنار این آیفون از جنس طلا، به چشم نمی آید.)

سفر از دبی به ابوظبی در 12 دقیقه
ادامه مطلب

قاب درخشان 15071000 دلاری آن از طلای جامد 24 قیراطی ساخته شده است، در حالی که لبه ها و لوگوی اپل، پوشیده از 600 تکه کوچک الماس است، اوج شکوه این آیفون، الماس سیاه 26 قیراطی آن است که روی دکمه Home دستگاه کارگذاشته شده است. این کالای گران قیمت از جنس طلا، متعلق به یک بیلیونر چینی است.

2.گران ترین ساعت طلا

untitled-15

ساعت جیبی بسیار پیچیده از جنس طلای پتک فیلیپ

قیمت: 11 میلیون دلار

میان کالاهای لوکس دنیا، ساعت ها با ارزش ترین هستند و وقتی ساعت های متفاوت از نظر ” ارزش و قیمت” درجه بندی می شوند، جایگاه های متمایزی دارند. گران ترین ساعت طلا متعلق به ساعت جیبی بسیار پیچیده طلای پتک فیلیپ به ارزش 11 میلیون دلار است.

این ساعت به سفارش هنری گریوز، بانکدار، در رقابت با دوستش جیمز پاکارد، برسر اینکه چه کسی می تواند صاحب پیچیده ترین ساعت دنیا شود، ساخته شد. نتیجه همانطور که انتظار می رفت، ساعتی بسیار گران قیمت با وجود جواهرات و فلزات باارزشی بود که عمدتا در بخش های کوچک و ریز ساعت کار شده بودند. ساعت گریوز از طلای جامد 18 قیراطی ساخته شده و صفحه نمایش زمان این ساعت، خط افق نیویورک را به تصویر می کشد. این ساعت اکنون در موزه ژنو نگهداری می شود.

3.گران ترین سکه طلای جهان

untitled-6

سکه طلای بزرگ کانادایی الیزابت

قیمت: 997000 دلار

در دنیا طلاهای بسیاری وجود دارد که به دلیل ارزش تاریخی شان، در گرفتن عنوان گران ترین، با کالاهای دیگر در رقابت هستند، به ویژه سکه یک دلاری فلوئینگ هیر(موهای افشان)، به ارزش 10 میلیون دلار که یکی از اولین سکه های یک دلاری ضرب دولت آمریکا در سال 1974 بوده است. اما این سکه های با ارزش دقیقا سکه طلا نیستند. نام با ارزش ترین سکه به سکه طلای بزرگ کانادایی الیزابت تعلق می گیرد که در سال 2007 رونمایی شد و 999/99 درصد این سکه، از طلای خالص است.

این سکه 220 پوند( 99790 گرم) وزن دارد و ضخامت آن 2/1 اینچ( 04/3 سانتی متر) و قطر آن 21 اینچ( 34/53 سانتی متر) است. هزینه ساخت این سکه در زمان تولید، 997000 دلار بوده است. ضرب این سکه برای  بالا بردن ارزش سکه های شمش یک اونسی صورت گرفت. روی سکه تصویر ملکه الیزابت و پشت آن برگ های درخت افرا حک شده است.

4.گران ترین پیراهن طلا

untitled-5

پیراهن طلای داتا فیوج

قیمت: 240000 دلار

داتا فیوج، سرمایه گذار طلا و اهل هند، صاحب پیراهنی از طلاست که بیش از سه کیلوگرم وزن و 240 هزار دلار ( یا 7/12 میلیون روپیه هندی) ارزش دارد. این لباس به وسیله جواهر سازی با سابقه از جواهرسازی رانکار، با صرف 15 روز وقت برای بافت و دوخت و دوز این پیراهن، ساخته شده است. قسمت بالای پیراهن تصاویری از سلاطین هند با استفاده از مخمل، به ردیف قرار گرفته است. وقتی آقای فیوج در روزهایی که، معمولا به ندرت پیش می آید، با این پیراهن طلا بیرون می رود، چند محافظ او را همراهی می کنند.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش
ادامه مطلب

5.گران ترین کفش طلا

untitled-1

کفش والنتین استیلتو از جنس طلای کریستوفر مایکل شلیس

کریستوفر مایکل، طراح بریتانیایی کفش های تزئین شده با جواهرات، گران ترین خط تولید کفش این سال ها را راه انداخته است و برخی از کفش های او تا اندازه ای گران هستند که هنوز کسی از او خریدی نکرده است. با این حال این کفش ساز حیرت انگیز، اخیرا کفش جدیدی ساخته که این کفش ( باز هم ) نام گران ترین کفش والنتین را به خود گرفته است.

جدیدترین کفش های استیلتوی از جنس طلای جامد کریستوفر مایکل شلیس، از نوع کفش های بنددار زیبا با پاشنه های جذاب و ساخته شده از طلاست. دو طرف کف کفش و بندهای آن از 2000 تکه الماس پوشانده شده است. زیر کفش از یک لایه قلبی شکل به رنگ کارمین درست شده و آن را برای پوشیدن بسیار نرم و راحت می کند که البته این راحتی نهایت استاندارد برای چنین کفش پاشنه بلندی از جنس طلاست.

6.گران ترین گریل طلا

untitled-2

گریل باربکیو بیف ایتر طلا

قیمت: 150710 دلار

گریل هایی از جنس طلا؟ البته منظورمان آن گریل های دندان نیست که با تکه هایی از الماس هم تزئین می شوند. بلکه در حقیقت، گریل های قدیمی آشپزخانه و پیک نیک و آنهایی است که در فضای بیرون از خانه برای پخت و پز استفاده می کنیم. بله، یک گریل باربکیوی بیف ایتر از جنس طلا وجود دارد که تمام بخش های آن از قفسه ها گرفته تا پیچ و مهره هایش از طلای 24 قیراطی ساخته شده است. کارخانه بیف ایتر، یک سازنده استرالیایی گریل، برای شرکت در نمایشگاه کالاهای خانگی سال 2007، این گریل را ساخت. قیمت این گریل پخت و پز، با وجود فلز با ارزش طلا، 150710 دلار است.

7.گران ترین عینک مطالعه از جنس طلا

untitled-3

عینک مطالعه طلای کلیک

قیمت: 75000 دلار

دانش گنجی است که نمی توان آن را دزدید، فقط می توانید تمام آن علم، چه مفید و چه بی فایده موجود در کتاب ها، ویدیوها، تلویزیون و دیگر منابع را با استفاده از این عینک مطالعه از طلا، که خودش گنجینه ای با ارزش  است، به سرعت به دست آورید. عینک مطالعه کلیک، از طلای 18 قیراطی ساخته شده و محدودیت های عینک های کاربردی و جواهرات با ارزش را کنار می زند.

علائم هشدار دهنده کنسل شدن پرواز
ادامه مطلب

“هاوس آو سالید گلد”، فروشنده، مدعی است که برای تولید عینک که تمام قاب، قطعه پشت آن و تمام میله های کناری اش از طلاست، 50 ساعت کاری وقت گذاشته است. از این مدل عینک با قیمت بالا، 300 عدد ساخته شده است، بنابراین هرکس شمش طلای اضافی دارد، می تواند آن را بفروشد و سپس این فریم های از طلا را بخرد و چرخه طلایی واقعی طلا را تکمیل کند.

8.گران ترین صندلی طلا

untitled-8

صندلی طلای ایمز

صندلی های برند ایمز، عثمان و مبلمان، به دلیل مدل عالی، شکوه و بالا بودن قیمت شان، همیشه معروف بوده اند. صندلی های استاندارد ایمز، از مرغوب ترین چوب و چرم ساخته شده است اما اکنون وقت آن است که طلا، این یکنواختی قدیمی را از میان بردارد.

به دنیای صندلی های طلای ایمز خوش آمدید. این صندلی در نوع خود بی نظیر است و به دلیل سادگی محض آن در عین شکوه، مسلما می تواند، مانند دیگر ساخته های برجسته ایمز، جایی در صفحه اول فروشگاه اینترنتی موزه هنرهای مدرن داشته باشد.

9.گران ترین کیک فنجانی طلا

untitled-4

کیک فنجانی طلای فونیکس طلایی

قیمت: 972 دلار

همیشه از این نوع مواد غذایی که از تکه های طلا تولید شده اند وجود داشته است و کسل کننده اینکه، تمام این مواد خوراکی از جنس طلا، مانند گوشت فیله، همه جا پیدا می شود. اما کیک فنجانی فونیکس طلایی، تازه ترین خوراکی از جنس طلاست که اشتهای همایونی را تحریک می کند.

این کیک فنجانی پیچیده شده در طلا، به وسیله کاپ کیکز بلومبری در دبی ساخته شده است. هر لقمه از آن، ترکیبی از گران ترین مواد از جمله آرد ارگانیک تا کره و شکلات است که این ورقه های خوراکی از جنس طلا را با وزن 23 قیراط تشکیل داده است. برای داشتن حال و هوای طلایی کامل، پیش از بهم ریختن این خوراکی ها، کیک فنجانی های طلایی را روی چرخ دستی چای پوشیده از طلای مری آنتوانت و جاکیکی طلایی رنگ سرو کنید.

نظرات کاربران