عجیب ترین فرودگاه های دنیا

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

کل : 0

میانگین : 0

در این مطلب ۷ فرودگاه عجیب و غریب دنیا را به شما معرفی می کنیم. با سفرمی همراه باشید…

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

۱. فرودگاه بارا، بریتانیا

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

در فرودگاه بارا، هواپیماها دقیقا بر روی ساحل فرود می آیند. این فرودگاه در هبریدهای بیرونی (جزایر غربی یا جزایر طویل، مجموعه‌ای از جزایر در شمال غربی اسکاتلند است) اسکاتلند واقع شده است. در فرودگاه بارا جزر و مد تعیین کننده زمان فرود هواپیما می باشد.

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

بارا، تنها فرودگاه دنیاست که هواپیماها روی ساحل فرود می آیند. زمانی که جریان جزر و مد، سطح باند را زیر آب مخفی نکرده باشد، مسافران می توانند به راحتی از هواپیما خارج شوند و بر روی زمین سفید و طلایی قدم بگذارند.

۲. فرودگاه آلتون بی سیپلین

آلتون، نیوهمپشایر

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

خلبانانی که در باند فرود پایگاه آلتون بی سیپلین فرود می آیند، باید به شدت مراقب ترمزها باشند تا از سر خوردن بر روی سطح لغزنده آن جلوگیری کنند. سطح این باند فرود هواپیما چیزی به جز یک لایه ضخیم یخی نیست. معمولا این فرودگاه در طول فصل زمستان باز نیست. اما همواره مردم محلی و گردشگران برای تماشای این منظره یخی در این پایگاه توقف می کنند.

۳. فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین (Juancho E. Yrausquin Airport)

جزایر کارائیب

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه یوانخوئی دارای یکی از کوتاهترین باند فرود پروازهای تجاری در جهان می باشد و به گفته خلبانان یکی از خطرناکترین فرودگاه های دنیا محسوب می شود. هواپیماها باید قبل از رسیدن به انتهای باندی که در ارتفاع ۱۳۱۲ پایی قرار دارد و به واسطه صخره ها احاطه شده است، ایست کنند.

۴. فرودگاه ملکه تامار

مستیا، گرجستان

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه ملکه تامار طوری به نظر می رسد که گویی مجموعه ای متعلق به فیلم های علمی و تخیلی می باشد و استقرار آن در یکی از شهرهای کوهستانی و روستایی جمهوری گرجستان کمی دور از ذهن می باشد. ساختمان اصلی که به شکل “J” طراحی شده است، برج مراقبت و ترمینال را توسط انحنای نرمی متصل می کند. معماری این فرودگاه به شکلی هوشمندانه طراحی شده تا گردشگران را به منطقه تاریخی تفلیس بکشاند.

۵. فرودگاه اسکای هاربر

انکوریج، آلاسکا

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

ساکنین اطراف محله “Cange Street” می توانند به راحتی و بدون اینکه از خانه گرم و نرم خود بیرون بیایند، به فرودگاه برسند. یک باند فرود برای استفاده ساکنان، در این محله کوچک احداث شده است. همچنین، هر خانه ای پناهگاه هواپیمای اختصاصی خود را دارد که این امر پرواز به آسمان را برای مردم این محله آسان نموده است.

۶. فرودگاه بایتون سیتی

شورهام-بای-سی، بریتانیا

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

این فرودگاه جذاب که دارای مناظر زیبایی از پارک ملی سوت دون می باشد، یکی از قدیمی ترین فرودگاه های تجاری دنیا به شمار می رود. طرح هندسی نمای خارجی و فضای داخلی مدرن آن که با هنر آرت دکو تزئین شده، چشمگیر است. امروزه، این فرودگاه به قطب اصلی برای هواپیماهای مستقل و مدارس حمل و نقل هوایی تبدیل شده است.

۷. فرودگاه آتیرائو

آتیرائو، قزاقستان

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

معمولا فرودگاه ها در ارتفاعات بالا ساخته می شوند، اما آتیرائو استثنا است. این فرودگاه بین المللی که در ارتفاع ۷۲ پایی زیر سطح دریا قرار دارد، کم ارتفاع ترین فرودگاه جهان بشمار می رود. فرودگاه آتیرائو  بر روی یک زمین مسطح پوشیده از چمن که شهر آتیرائو را احاطه کرده، ساخته شده است. فرودگاه آتیرائو نقش مهمی در اقتصاد محلی این شهر ایفا می کند.

نظرات کاربران