شگفت انگیزترین باغ های دنیا

شگفت انگیزترین باغ های مخفی در سراسر دنیا

کل : 5

میانگین : 4

تاریخ انتشار: جمعه, ۴ تیر ۱۳۹۵

شگفت انگیزترین باغ‌های جهان 

باغ پلکانی

فوکوئوکا – ژاپن

باغ های ژاپنی از نظر زیبایی بسیار معروف هستند. بسیاری از شگفت انگیزترین باغ‌های جهان از سبک ژاپنی الهام گرفته اند. حتی اگر به این کشور سفر نکرده باشید، احتمالا عکس هایی بی نظیر از طبیعت مسحور کننده ی ژاپن را دیده اید. تصاویری که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. استفاده از انواع گیاهان و نوع چیدمان آن ها باغ های ژاپنی را منحصر به فرد کرده است.

این باغ از مجموع ۱۵ باغ تراس پلکانی تشکیل شده که به سمت راس برج بین المللی آکروس در استان فوکوئوکا کشیده شده است. فوکوئوکا به بینندگان این امکان را می دهد تا از دیدن خلیج فوکوئوکا و چشم انداز کوه های اطراف لذت ببرند. این پارک در امتداد پارک مرکزی تنجین به صورت پلکانی ساخته شده است. فوکوئوکا بالغ بر ۵۰،۰۰۰ گونه گیاهی را در خود جای داده که نقش خنک کننده و عایق را برای ساختمان ایفا می کنند.

پارک نامبا

ازاکا – ژاپن

این پارک بر روی هشت پشت بام ناهمتراز در کنار یک برج ۳۰ طبقه در مرکز پر رفت و آمد اوزاکا ساخته شده است. باغ در مجاورت ایستگاه مترو نامبا و چند قدمی فرودگاه کانزای است. این باغ شیب دار از درختستان، نهرها، آبشارها، حوضچه ها و تراس های باز تشکیل شده است. باغ مجموعه ای از فروشگاه ها، رستوران ها و مکان های تفریحی را در طبقه زیرین خود دارد.

والدسپیرال

دارمشتات – آلمان

بام-باغ منحنی این مجتمع مسکونی که توسط معمار اتریشی فریدنریخ هاندرتواسر طراحی شده، با پوشش گیاهی متنوعی همچون درختان جنگلی، گل و چمن پوشیده و در مسیری منحنی، گام به گام با هر ۱۲ طبقه این ساختمان پیش میرود. گفته می شود نمای این ساختمان دارای ۱۰۰۰ پنجره است که هیچ یک در یک ردیف قرار ندارند.

 

شگفت انگیزترین باغ های جهان

 

تالار شهر شیکاگو

شیکاگو – آمریکا

پاندورا جاذبه ای خارق العاده از دنیای آواتار در دیزنی لند
ادامه مطلب

این بام-باغ که بر فراز تالار شهر شیکاگو ساخته شده و به بام سبز شیکاگو شهرت دارد. بالغ بر ۲۰،۰۰۰ گیاه از ۱۵۰ گونه را در خود جای داده که بیشتر آنها از گیاهان بومی منطقه شیکاگو هستند. این باغ با جذب حرارت کمتر و جمع آوری و استفاده مجدد آب باران در مقایسه با سقف های بتنی، کمک شایانی به خنک شدن ساختمان می کند.

باغ لوری

شیکاگو – آمریکا

با مساحت ۵ هکتار و واقع شدن میان محوطه ۲۴.۵ هکتاری پارک میلنیوم، لوری یکی از بزرگترین بام-باغ های جهان به شمار می رود. علاوه بر پروانه و زنبور عسل در این باغ بیش از ۶۰ گونه پرنده نیز زندگی می کنند. گفته می شود امسال نزدیک به ۳۰ کیلوگرم عسل از این باغ بدست آمده است.

برنلی لیوینگ روفز

ملبورن – استرالیا

این مرکز تحقیقاتی دانشگاه ملبورن، از سه مجموعه پشت بامی نمایشگاه، محوطه تحقیقاتی و یک بام تنوع زیستی تشکیل شده است. در این مجموعه می توان علاوه بر گونه های گیاهی بومی منطقه، به نهری اشاره کرد که با شکل دادن یک دریاچه، بستری مناسب را برای زندگی پرنده ها، حشرات و خزندگان مختلف فراهم کرده است. خود باغ نیز با رنگ قرمز از سایر منطقه جدا شده که آنرا بیش از پیش هم برجسته میکند.

 

زیباترین-باغ-های-جهان

 

کایزر روف

اوکلند – آمریکا

روف گاردن ها یکی از منحصرفردترین و شگفت انگیزترین باغ‌های جهان هستند. مطمئنا زمانی که زندگی بشر وارد دنیای مدرن شد، و سبک ساخت و سازها به سمت آپارتمان رفت؛ هیچ کس فکر نمی کرد یک روز بتوان باغی در پشت بام آپارتمان ساخت. این باغ ها به خوبی بیان می کنند که هر چیزی دست یافتنی است، حتی ساخت باغ روی پشت بام!

این باغ در مرکز شهر اوکلند، واقع در ایالت کالیفرنیا و رو به دریاچه مریت قرار دارد. مساحت این باغ سه هکتار است و گویا هنگام بازگشایی، در سال ۱۹۶۰ بزرگترین پشت بام سبز جهان به شمار می رفته و از پیشتازان بام-باغ ها در جهان بوده است.
امروزه در این باغ، مجموعه ای از ۴۲ گونه گیاهی از جمله زیتون، بلوط همیشه سبز، افرای ژاپنی و مگنولیای سفید و از انواع گل ها نیز به رز، چای زینتی کاملیا، گلسرخیان و ۹ گونه گیاهی دیگر اشاره کرد.

چرا هواپیماها ردیف 13 ندارند؟
ادامه مطلب

کلاود فورست

خلیج مارینا – سنگاپور

این باغ سرپوشیده، در پارک طبیعت بِی ساخته شده است. از ویژگی های آن می توان به کوه ۳۵ متری مصنوعی اشاره کرد که با گونه های گیاهی مختلفی پوشانده شده است. همین طور بلندترین آبشار سرپوشیده جهان را نیز در کنار خود جای داده است. علاوه بر بازدید گونه های گیاهی متنوع گرمسیری که متعلق به ارتفاعات بیش از ۲۰۰۰ متری سطح دریا هستند، این امکان به بازدید کنندگان داده می شود که از طریق مسیر تعبیه شده به قله کوه رسیده و از چشم انداز آن لذت ببرند.

موزه اشتیدل

فرانکفورت – آلمان

منطقه سرسبز ساده ای که فضای سبز جدید موزه را تشکیل می دهد، با سوراخ هایی در سطح چشم اندازی منحصر به فرد به نمایشگاه طبقه زیرین را به دست می دهد.

 

باغ های مخفی

 

باغ هایلاین

نیویورک – آمریکا

این پارک که در محدوده یک خط آهن باربری متروکه در غرب منهتن و بالاتر از سطح زمین ساخته شده است. هایلاین محبوبیت چشمگیری میان اهالی شهر نیویورک و توریست ها دارد. جذابیت های پارک، با چشم اندازی به رود هادسن و منظره گیرای درختان اطراف، چهره خیابانی که در آن قرار دارد را از زمان افتتاح دگرگون ساخته است. مجموعا ۹ سری پلکان از سطح خیابان تا درون پارک کشیده شده که فضایی برای گالری، رستوران،بوتیک،کافه و حتا هتل ها را فراهم کرده اند.

نیویورک روف – آمریکا

هرچند هایلاین از محبوبیت زیادی در نیویورک برخوردار است، اما این شهر مملو از بام-باغ هایی است که در گوشه گوشه شهر به چشم می خورند. پیتر ماسینی که یک عکاس است. او در پروازی با هلیکوپتر بر فراز شهر تصاویر بسیاری از این پشت بام های سبز گرفته که اکثرا فضایی را هم به تخت هایی برای حمام آفتاب اختصاص داده بودند.

امن ترین ایرلاین های دنیا 2017
ادامه مطلب

باغ های مخفی نشنال تراست

انگلستان

محوطه نشنال تراست، تعدادی از باغ های مخفی منطقه را در خود جای داده است. از باغ هزارتوی اُوربک و باغ های نیمه گرمسیری مشرف به دماغه سالکومب گرفته تا باغ مخفی محصوری در پشت دروازه نپتون که در حومه شهر والینگتون واقع شده است.

اینر تمپل

لندن – انگلستان

باغ اینر تمپل که میان یکی از چهار رکن کانون وکلای لندن واقع شده، باغی سه هکتاری با مزرعه های آرام و پرچین های پرپشت و چمنزاری وسیع است. این باغ هر روز از ساعت ۱۲.۳۰ تا ۳ آماده پذیرش بازدیدکنندگان است.

باغ های هیل و پِرگُلا

لندن – انگلستان

اغلب مردم با پارک همپستد هیث آشنا هستند. با این حال تعداد اندکی پای شان به باغ های هیل و پِرگُلا مشرف به ناحیه غربی هیث باز شده است. این باغ هنر و صنایع دستی، در دوره ادواردین برای لرد لورهولم از صنعت گران و سرمایه داران موفق آن دوران ساخته شده است. باغ های هیل و پرگلا چشم انداز سحرانگیزی از لندن را به نمایش می گذارند.

نظرات کاربران