قطر

پر درآمدترین ایرلاین های دنیا

کل : 0

میانگین : 0

بیایید نگاهی به ثروتمندترین ایرلاین های دنیا در سال ۲۰۱۷ بیاندازیم؛ در این مقاله ۱۰ عدد از پر درآمدترین آنها به شما معرفی می گردند:

ایرلاین

برنامه ریزی برای سفر توسط یک شرکت هواپیمایی، سریع ترین راه برای دسترسی به گوشه گوشه ی جهان و هر نقطه از مقصدتان، در کوتاه ترین زمان و راحت ترین شکل ممکن به شمار می رود.

ایرلاین

به عقیده ی انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی، صنعت هواپیمایی در حدود یک تریلیون دلار درآمد کسب می کند. از این رو به یکی از بزرگترین حامیان اقتصاد جهانی بدل شده است.

ایرلاین

هر چند تمامی شرکت های هواپپیمایی دنیا ظرفیت سرویس دهی کلاس “a” در سطح جهانی نظیر: لباس های شخصی لوکس، سالن اختصاصی، سرگرمی هایی در سطح جهانی، کابین های کلاس “a” و … به مشتریان خود را ندارند. در ادامه همراه با سفرمی با ثروتمندترین ایرلاین های دنیا آشنا شوید…

قطر

۱۰.کوانتاس (Qantas)

کوانتاس

شرکت هواپیمایی کوانتاس هم از نظر اندازه ی ناوگان و هم از نظر پوشش دهی تعداد مقاصد بین المللی بزرگترین ایرلاین موجود در کشور به شمار می رود. این شرکت همچنین، سومین هواپیمایی دنیا بعد از “KLM”  و آویانکا “Avianca” محسوب می شود. شرکت هواپیمایی کوانتاس در سال ۱۹۲۰ تاسیس گشت و پس از آن با ارائه ی خدمات و امکانات در سطح جهانی مفتخر به دریافت چندین جایزه شد و جایگاه خود را در بین ۱۰ ایرلاین پر درآمد جهان ثابت کرد. از جمله جوایزی که هواپیمایی کوانتاس موفق به دریافت آنها شده می توان به لیست زیر اشاره کرد:

کوانتاس

کسب جایزه ی بهترین هواپیمایی کلاس اقتصادی، محبوب ترین ایرلاین داخلی و بین المللی در سایت تریپ ادوایزر trip) adviser)، بهترین ایرلاین کلاس تجاری (business class)، عضو لیست طلایی مجله ی سفر لوکس luxury travel) magazine)، کسب جایزه ی بهترین سالن فرودگاه، ارائه ی بهترین سالن هواپیما و پذیرایی، جایزه ی برترین ایرلاین و بسیاری دیگر… با دریافت چنین جوایز سطح بالا و با توجه به شهرت و اعتبار این هواپیمایی که سالیان سال در کسب و کار تجربه دارد، می توانید اطمینان حاصل نمایید که وجود نام کوانتاس در لیست پردرآمدترین ایرلاین های دنیا یک واقعیت محض است.

کوانتاس

۹.گارودا ایندونزیا، (Garuda Indonesia)

گارودا اندونزی

شرکت هواپیمایی گارودا ایندونزیا یک بار به خاطر فشار مالی زیاد دچار ورشکستگی شد اما پس از چرخشی دراماتیک، امروزه به یکی از ثروتمندترین ایرلاین های دنیا تبدیل شده است.

گارودا اندونزی

این هواپیمایی ناوگان خود را با رعایت اقدامات نظارتی نوسازی نمود که موجب شد اعتماد مشتریان را دوباره به خود جلب کند و امروز به عنوان یک شرکت هواپیمایی ۵ ستاره مطرح شود. گارودا موفق به کسب جوایزی از قبیل: بهترین کابین خدمه ی جهان، بهترین هواپیمایی منطقه ای جهان و بهترین ایرلاین کلاس اقتصادی شده است. با چنین تغییرات عمده ای این هواپیمایی به یکی از بهترین و ثروتمندترین ایرلاین های دنیا بدل گشته است.

گارودا اندونزی

۸.اوا ایر (Eva Air)

Eva Air

شرکت اوا ایر یک ایرلاین تایوانی است که فعالیت خود را از سال ۱۸۰۰ آغاز کرده و به بیش از ۶۰ مقصد بین المللی با استفاده از ۷۰ بوئینگ، ایرباس و مکدانل داگلاس سرویس می دهد. مقر فعالیت این ایرلاین آمریکای شمالی، اروپا، انگلستان و بسیاری از کشورهای آسیایی می باشد. اوا بخاطر ارائه ی بهترین سرویس به مشتری و مطمئن ترین خدمات حمل و نقل محموله در تمام جهان شهرت دارد. با در نظر گرفتن این موضوع که در کل دنیا تنها ۸ هواپیمایی ۵ ستاره وجود دارد، باید گفت اوا نیز توسط اسکای تراکس (SKYTRAX) سازمان بین المللی ارزیابی ایرلاین ها، موفق به دریافت ۵ ستاره شده و در سطح جهان شناخته شده می باشد.

اوا ایر

عناوین دیگری که اوا در آنها موفق به کسب مقام بهترین شده، عبارتند از: ارائه ی بهترین امکانات رفاهی در پروازهای کلاس تجاری در سال ۲۰۱۷، عضو لیست ۱۰ ایرلاین برتر دنیا در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، ارائه ی بهترین پرواز های کلاس اقتصادی و ممتاز و دومین ارائه دهنده ی بهترین کلاس اقتصادی برای سه سال پیاپی.

اوا ایر

۷.آنا آل نیپون ایرویز (Ana All Nippon Airways)

آنا ایر

این هواپیمایی که محل استقرار آن کشور ژاپن می باشد، موفق به کسب جایگاه در میان ثروتمندترین ایرلاین های دنیا شده است. آنا به عنوان یک ایرلاین   ۵ستاره و تنها ایرلاین ۵ ستاره ی ژاپنی که برای مدت ۴ سال متوالی در سطح جهانی به رسمیت شناخته می شود، فعالیت می کند. آنا همچنین، به خاطر بهترین خدمه ی پرواز و ارائه ی بهترین امکانات رفاهی فرودگاهی توسط اسکای تراکس (SKYTRAX) سازمان بین المللی ارزیابی ایرلاین ها، موفق به دریافت جایزه شده است.

آنا ایر

قیمت بلیط پرواز درجه یک جهانی این ایرلاین بین ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار تخمین زده شده و می توان گفت آنا در صدر لیست ۱۰ ایرلاین جهانی که قیمت پرواز درجه یک آن تا این اندازه گران به فروش می رسد، قرار دارد. اما این نرخ بالا قطعا به دلیل راحتی و ارائه ی حداکثر امکانات رفاهی برای لذت بردن هر چه بیشتر مشتریان در نظر گرفته شده است. در سال ۲۰۱۶ آنا در لیست ۵ ایرلاین برتر که توسط خوانندگان انتشارات کوندنست انتخاب شده بودند، قرار گرفت.

آنا ایر

۶.هواپیمایی الاتحاد (Etihad Airways)

اتحاد

در امارات متحده ی عربی، الاتحاد به عنوان هواپیمایی ملی کشور شناخته می شود. الاتحاد یکی از سریع ترین خطوط هوایی جهان در زمینه ی رشد و توسعه ی جهانی به شمار می رود. همچنین، با پیشرفت های همیشگی در ارتقای سطح خدماتی و امکانات رفاهی از قبیل: سرگرمی، خدمات به مشتری، پذیرایی و ناوگانی جدید متشکل از هواپیمای مدرن، در ارائه ی خدماتی ارزنده و اعلاء به مسافرانش از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

الاتحاد

این هواپیمایی با استفاده از ۱۲۰ هواپیما به ۱۱۶ مقصد در ۶۸ کشور مختلف هم در زمینه ی پروازهای مسافربری و هم باربری خدمت رسانی می کند. هواپیمایی الاتحاد به خاطر ارائه ی خدمات جهانی موفق به دریافت جوایزی نظیر: برترین ایرلاین ۲۰۱۶، برجسته ترین ایرلاین جهانی سال ۲۰۱۵ و ارائه ی بهترین پرواز درجه یک سال ۲۰۱۵ در میان بسیاری از شرکت های هواپیمایی دیگر شد.

الاتحاد

۵.امارات (Emirates)

امارات

در خاورمیانه امارات بزرگترین شرکت هواپیمایی و البته ثروتمندترین آنها به شمار می رود. امارات به مشتریانش در بیش از ۱۵۰ مقصد هوایی با استفاده از ناوگانی در سطح جهانی متشکل از ایرباس A380  و بوئینگ ۷۷s، سرویس دهی می کند. از نظر میزان درآمد، امارات در رده ی پنجم جهان قرار می گیرد اما از حیث خدمت دهی به مشتریانش در سال ۲۰۱۷ به عنوان بهترین ایرلاین جهان معرفی شد و برای چهارمین بار جایزه گرفت.

امارات

امارات با کسب بیش از ۵۰۰ جایزه ی بین المللی تاکنون بیشترین جایزه را در بین دیگر ایرلاین های دنیا دریافت کرده که همین امر کیفیت خدمات ارائه شده را تضمین می نماید.

از برجسته ترین عناوینی که امارات موفق به کسب آنها گشته می توان از: شرکت هواپیمایی سال، عضو بهترین و پر درآمدترین ایرلاین ها در سال ۲۰۱۷، ارائه ی بهترین خدمات سرگرم کننده در طول پرواز به مدت ۱۲ سال و همچنین بهترین ایرلاین شناخته شده در خاورمیانه نام برد.

امارات

۴.هواپیمایی ترکیه (Turkish airline)

ایرلاین ترکیه

هواپیمایی ترکیه یکی از پردرآمدترین و بهترین ایرلاین های جهان، بیش از ۲۸۰ مقصد در ۶ قاره ی جهان را تحت پوشش خود قرار داده است. ارزش این هواپیمایی بیش از ۳ میلیارد دلار تخمین زده شده و به دلیل خدمات دولتی هواپیمایی که به مسافران ارائه می شود، تا کنون موفق به دریافت چندین دستاورد گرانبها گشته که همگی نمادی بر کیفیت خدمات این ایرلاین تلقی می شوند.

ایرلاین ترکیه

برخی از این جوایز عبارتند از: بهترین ایرلاین در زمینه ی سالن استراحت در فرودگاه (کلاس تجاری) و برترین پذیرایی در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵، بهترین ایرلاین موجود در جنوب اروپا از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ و به طور کلی، بهترین ایرلاین موجود در اروپا برای ۵ مرتبه. این دستاوردها بیانگر میزان منابع و سرمایه هایی هستند که ایرلاین در ناوگان هواپیماهایش، به صورت نیروی انسانی و امکانات رفاهی صرف کرده است.

ایرلاین ترکیه

۳.کاتاى پاسفیک ایرویز (cathay pacific airways)

پسیفیک ایرویز

این هواپیمایی که محل استقرار آن در هنک کنگ می باشد، بیش از ۵۲ کشور و در مجموع ۲۰۰ مقصد هوایی جهان را تحت پوشش خود قرار می دهد. ایرلاین کاتاى پاسفیک بیش از ۱۴۶ ناوگان هوایی دارد. ثروت این شرکت هواپیمایی بیشتر برگرفته از شکل گیری یک اتحاد جهانی می باشد که به بیش از ۷۵۰ مقصد در سراسر جهان خدمت رسانی می کند.

پسیفیک ایرلاین

پرواز درجه ی یک جهانی این ایرلاین ۳۱۰۰۰ دلار هزینه دارد، که البته با توجه به کیفیت خدماتی که به شما ارائه می شود قطعا ارزشش را خواهد داشت.

پسیفیک ایرلاین

این هواپیمایی اعتبار خود را از سالن بی نظیر پروازهای درجه یک، ارائه ی بهترین پرواز کلاس اقتصادی سال ۲۰۱۷ و ارائه ی بهترین سالن استراحت و سرگرمی در میان دیگر ایرلاین های آسیا اقیانوسیه (Asia Pacific)، به دست آورده است.

پسیفیک ایرلاین

۲.هواپیمایى سنگاپور (Singapore airline)

ایرلاین سنگاپور

هواپیمایی سنگاپور یکی از بزرگترین و راحت ترین ایرلاین های موجود در زمین و جزء ۱۰ ایرلاین ثروتمند جهان به شمار می رود. سنگاپور این امر را مرهون ظرفیت ناوگان و انواع هواپیماهای موجود نظیر ایرباس A380 می باشد که بزرگترین هواپیمای مسافربری محسوب می شود. این ایرلاین در ناوگان خود بیش از ۱۰۵ هواپیمای مسافربری و باری دارد.

ایرلاین سنگاپور

این هواپیمایی در سال ۲۰۱۶ از حیث کیفیت خدماتی که به مشتریانش ارائه می دهد، به تنهایی موفق به کسب جوایز معتبری شد که حتی بهترین ایرلاین های دنیا آرزوی دریافت آنها را دارند. مانند: عالی ترین ارائه ی خدمات ایرلاین، برجسته ترین ایرلاین آسیا در زمینه ی ارائه ی بهترین پروازهای درجه یک، برجسته ترین ایرلاین آسیا در زمینه ی ارائه ی بهترین خدمات در طول پرواز، بهترین ایرلاین به مدت ۲۵ سال، بهترین ایرلاین حامل در مسافت های طولانی، بهترین خدمه ی کابین، ارائه ی بهترین پرواز کلاس اقتصادی و بسیاری دیگر…

ایرلاین سنگاپور

این اعتبار و رسمیت به خاطر میزان سرمایه و منابعی است که ایرلاین صرف کرده تا به عنوان برنده ی این جوایز ارزنده در تمام مجموعه ها و تنها در یک سال، در صحنه ی رقابت ظاهر شود.

ایرلاین سنگاپور

۱.ایرلاین قطر (Qatar airways)

قطر

ثروتمند ترین و پر درآمدترین ایرلاین جهان قطر است که به بیش از ۱۵۰ مقصد بین المللی در ۶ قاره ی جهان خدمت رسانی می کند. قطر دارای بهترین و مدرن ترین هواپیماهایی است که می توان روی زمین پیدا کرد.

قطر

همچنین، کیفیت خدماتی که ارائه می دهند اعم از: سرگرمی، راحتی و آسایش و منابع انسانی به هیچ وجه با دیگر ایرلاین های دنیا قابل مقایسه نیست. ناوگان قطر متشکل از بیش از ۲۰۰ هواپیما است. نکته ی شگفت انگیزی که در مورد این ایرلاین باشکوه وجود دارد این است که مدت زیادی از ورود آن به صحنه ی تجارت نمی گذرد و در واقع قطر یک رقیب تازه نفس و جوان در میان دیگر ایرلاین های برتر دنیا به شمار می رود.

ایرلاین قطر

بدون شک هنرنمایی هواپیماهای مدرن و کیفیت بی همتای خدمات ارائه شده توسط شرکت باعث شده که مورد تمجید فراوان قرار گیرد و به یکی از خطوط هوایی ۵ ستاره بدل گردد. برخی از جوایزی که این ایرلاین تنها در سال ۲۰۱۷ موفق به دریافت آنها شده عبارتند از: کسب مقام اول ایرلاین سال، ارائه دهنده ی بهترین پروازهای کلاس تجاری (business class)، بهترین ایرلاین در زمینه ی باربری، جایزه ی بهترین فرودگاه جهان، جایزه ی ارائه ی بهترین خدمات کارکنان در خاورمیانه و بسیاری دیگر از عناوین کسب شده توسط اسکای تراکس (Skytrax).

قطر

در این فهرست ۱۰ ایرلاین پردرآمد دنیا در سال ۲۰۱۷ به شما معرفی شدند. به این ایرلاین ها جوایز نفیسی اعطا شده و رتبه ی ۵ ستاره به آنها تعلق گرفته که نشان می دهد این خطوط هوایی هزینه های هنگفتی را در زمینه های مختلف اعم از: ظرفیت ناوگان هوایی، کیفیت عالی خدمات و به ویژه کارکنان و مهم تر از آن در حفظ امنیت سفر برای مسافران و محموله ها صرف کرده اند تا در جهان بهترین باشند.

قطر

قطر

 

نظرات کاربران

 1. علي says:

  توجه آقای مسعود که نظر داده بودن این شرکتها برای تبلیغ از جنسیت مهماندارانشون استفاده میکنند را به این نکته جلب کنم که این جوایزی که این شرکت ها در ازای سرویس های عالی و خدمات بی نظیرشون بدست میارن توسط همون اتحادیه های اروپا و آمریکا تایید شده. در ضمن این رنکینگی که در بالا اومده مشخصات و فاکتورهای خاصی را ذکر کرده بود.

 2. مهرناز البرز says:

  دوست عزیز این مقاله از یک سایت معتبر ترجمه شده و اینکه ما راجع به ایرلاین های پر درآمد سال ۲۰۱۷ صحبت کردیم، هروقت درمورد معتبرترین یا معروف ترین ایرلاین ها مطلب گذاشتیم قطعا از راهنمایی شما استفاده خواهیم کرد، همانطور که میبینید رتبه بندی ایرلاین ها هر سال تغییر می کنند و ما بر اساس سایت ها و منابع معتبر می نویسیم نه بر اساس اطلاعات یا سلایق شخصی که ممکن است به روز هم نباشد.عکس ها با توجه به متن که درمورد خدمه و مهمانداران می باشد انتخاب شده و به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی ندارد، بر همه آشکار است که این ایرلاین ها برای کسب اعتبار هیچ نیازی به سواستفاده از جنس زن ندارند، اگر شما با کار کردن زنان مخالف هستید آن موضوع دیگریست که به خودتان ارتباط دارد و عرفا هیچ گونه مشکلی در مورد پوشش،لباس فرم و آرایش خدمه وجود ندارد. عکس های مقالات کاملا با رعایت قوانین و شئونات جمهوری اسلامی بارگذاری شده اند و باید بدانید ما برای جلوگیری از فیلتر شدن در رعایت این مسائل حساسیت بیشتری داریم. کلام آخر: در این مطلب اطلاعات و عکس های جالب تری هم ارائه شده بود که می توانست توجه شما را جلب کند.

 3. مسعود says:

  قطعا این طبقه بندی اشتباه است چرا که اسم هیچ یک از ایرلاینهای اصلی اروپایی و آمریکایی نظیر لوفتانزا و ایرفرانس و بریتیش ایرویز و پان آمریکن و.. در آن نیست حال آنکه این ایرلاینها به مراتب مطمئنتر و مورد اعتماد تر و در عرصه بین المللی معتبرتر هستند تا جایی که هیچ نیازی ندارند اینطور برای تبلیغ و جذب مسافر از جنسیت مهمانداران سوء استفاده کنند. تصاویر مندرج در متن فوق هم نوعی سوء استفاده و بی حرمتی به شخصیت زن است. زن انسان است نه عروسک.

  • ثروتمندترین ایرلاین says:

   این معرفی ثروتمندترین ایرلاین ها بود. لوفتانزا که همه می دونن چقدر گداست. در مورد هواپیمایی های آمریکا نظرت رو جلب میکنم به سخنان چند روز پیش ترامپ که گفت وضعیت فرودگاه ها و ایرلاین های ما در مقایسه با فرودگاه های دنیا مثل کشورهای جهان سوم می مونه.

  • مهرناز البرز says:

   بله دقیقا. سپاسگذارم.