شگفت انگیز ترین دریاچه های جهان

با عجیب ترین دریاچه های جهان آشنا شوید

کل : 16

میانگین : 4.13

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

در دنیا شگفتی های بسیاری وجود دارد. هر دیدنی غیر معمولی، شگفت انگیز است. در این میان دریاچه های منحصر به فرد و شگفت انگیز از دیدینی ترین جاذبه ها هستند. هر کدام از این دریاچه ها در گوشه ای از دنیا قرار دارند. برای بازدید از این دریاچه ها می توانید از تور مسافرتی سفرمی استفاده کنید. تنها کافی است مقصد خود را به ما بگویید. در این مقاله قصد داریم 15 دریاچه شگفت انگیز روی زمین را به طور کامل معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا با عجیب ترین دریاچه های جهان آشنا شوید.

 1. دریاچه عروس دریایی (Jellyfish Lake)

در 800 کیلومتری فیلیپین، در اقیانوس آرام، جزایر دریاچه راک قرار گرفته اند. در این جزیره، دریاچه ای وجود دارد که ظاهر غیرمعمول آن، دلیل توریستی شدن این دریاچه شده است. در دریاچه عروس دریایی، روزانه میلیون ها عروس دریایی طلایی رنگ، در آب شناور هستند. سنگ های آهکی باستانی، شقایق های دریایی و چترهای طلایی، این دریاچه را شگفت انگیز و متفاوت تر از سایر دریاچه های جهانی کرده است. چترهای دریایی طلایی که در این دریاچه قرار دارند، هزاران سال پیش به این دریاچه آمده اند. شما می توانید در این دریاچه زیبا شنا کنید. هر چند که عروس دریایی ها این دریاچه، نیش می زند اما نیش آن ها خطرناک نیست و کمی سوزش به همراه دارد. با لباس های غواصی، تا عمق 15 متری آب می توانید شنا کنید.

Jellyfish Lake

 1. دریاچه رزیا (Resia Lake)

دریاچه رزیا در استانی در شمال ایتالیا قرار گرفته است. این دریاچه، دریاچه ای مصنوعی است که به دلیل ساخت سد یک رودخانه ایجاد شده است. نکته جالب توجه در این دریاچه، زیر آب رفتن چندین روستا است که اکنون تنها مکانی که قابل مشاهده است، برج ناقوس کلیسا است. این برج از آب بیرون زده است و تصویری جالب ایجاد کرده است. در فصل زمستان، دریاچه یخ می زند و مردم می توانند بر روی دریاچه یخ زده قدم بزنند و برج ناقوس را ببینند.

Resia Lake

 1. دریاچه آبراهام (Abraham Lake)

یکی از شگفت انگیزترین و عجیب ترین دریاچه های جهان، دریاچه آبراهام کانادا است. این دریاچه دیدنی، در زمستان میزبان حباب های کوچک و بزرگی است که درون آب گیر افتاده اند. گویی هزاران عروس دریایی، در تقلا هستند تا از این سد شیشه ای، عبور کنند. با این که دریاچه آبراهام دریاچه ای شگفت انگیز است اما به همان اندازه خطرناک نیز هست. دریاچه آبراهام در غرب البرتای کانادا به صورت مصنوعی ایجاد شده اما به یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان بدل شده است. دلیل این حباب های یخ زده، وجود برخی از گیاهان و جانورانی هستند که توسط باکتری ها تجزیه می شوند. تجزیه آن ها حباب هایی از گاز متان ایجاد می کند. با سرد شدن هوا، این حباب ها به سطح دریاچه می آیند اما نمی توانند از دریاچه خارج شوند و صحنه ای شگفت انگیز ایجاد می کنند. از آن جایی که حباب های دریاچه حاوی متان هستند، اگر حباب ها بترکند، آتش سوزی ایجاد می شود از این رو در تماشای این دریاچه، جوانب احتیاط را در نظر بگیرید.

نقاط انرژی زمین را بشناسید!
ادامه مطلب

دریاچه آبراهام (Abraham Lake)

 1. دریاچه خالدار (Spotted Lake)

دریاچه خالدار در کانادا قرار گرفته و جزو دریاچه های عجیب روی زمین است. دایره های بزرگی به رنگ های سبز و آبی و زرد وجود دارند که به دلیل وجود املاح متفاوت، رنگ های مختلفی گرفته اند. در جنگ جهانی اول از این دریاچه برای استخراج مواد منفجره استفاده میشد. این دریاچه برای بومیان این منطقه مقدس است. آن ها معتقد بودند که آب دریاچه خالدار شفا بخش است و برای بیماری های خود، در این دریاچه شنا می کردند.

دریاچه خالدار (Spotted Lake)

 1. دریاچه جوشان دومینیکا (Boiling Lake, Dominica)

اگر می خواهید دریاچه ای را ببینید که هر موجود زنده ای را آب پز می کند، به کشور دومینیکا در جزایر کارائیب بروید. این دریاچه در نزدیکی کوه هایی است که فعالیت های آتشفشانی دارند از این رو دمای آب آن بسیار بالا است. دمای آب دریاچه حدودا 90 درجه سانتی گراد است. در میان دریاچه گردآبی تماشایی وجود دارد که تماشای دریاچه جوشان را لذت بخش کرده است. دمای مرکز دریاچه قابل اندازه گیری نیست اما به دلیل فعالیت 5 کوه آتشفشانی در اطراف دریاچه جوشان دومینیکا، دمای مرکز آن، بیش از 90 درجه تخمین زده شده است.

دریاچه جوشان دومینیکا

 1. دریاچه بایکال روسیه (Lake Baikal)

یکی از شگفت انگیزترین دریاچه های روی زمین، دریاچه بایکال روسیه است. بایکال جزو عجیب ترین دریاچه های جهان است چرا که زلالیت بیش از حد آن قابل تصور نیست. این دریاچه که بیش از 25 میلیون سال قدمت دارد و قدیمی ترین دریاچه جهان است، از آب های شیرین تشکیل شده است و زلالیت آن به حدی است که تا عمق 40 متری آن به راحتی قابل مشاهده است. در زمستان این دریاچه یخ می زند، به طوری که می توانید روی آن با خودرو رفت و آمد کنید و نگران شکسته شدن یخ ها نباشید. حباب های یخ زده که در درون آب حبس شده اند، به راستی تماشایی است. این دریاچه از متان های زیادی اشباع شده است و زمانی که یخ های آن ذوب می شود، در اوایل بهار، شکل هندسی زیبایی را ایجاد می کند. این حلقه هندسی زیبا که از متان تشکیل شده، قطری حدود 2 مایل دارد که حتی از بالاترین ارتفاع کوه های اطراف این دریاچه، قابل مشاهده است.

با شهر لیورپول آشنا شوید (قسمت اول)
ادامه مطلب

دریاچه بایکال روسیه (Lake Baikal)

 1. دریاچه کاخ هند (A Palace in a Lake)

کاخ “جال محال” در هند، در میان دریاچه ای قرار گرفته است که تا مدت ها قبل، جاذبه دیدنی این کشور محسوب نمی شد اما بعد از این که قسمت فوقانی کاخ را مورد مرمت قرار دادند، افراد زیادی، به بازدید از این دریاچه آمدند. در سال 1700 خشکسالی شدیدی در این منطقه ایجاد شد به همین دلیل سدی برای گذراندن این خشکسالی ساخته شد. سد، سیلابی به وجود آورد که باعث شد این کاخ در میان دریاچه قرار گیرد. چهار طبقه کاخ زیر آب است اما قسمت فوقانی آن، جلوه ای زیبا به این دریاچه بخشیده است.

دریاچه کاخ هند (A Palace in a Lake)

 1. دریاچه سرخ لاگونا کلرادا (Laguna Colorada – Red Lake)

این دریاچه که در بولیوی قرار گرفته، منظره ای همچون مریخ را نمایش می دهد و یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان است. آب این دریاچه قرمز است. رنگ قرمز آن به دلیل وجود برخی از جلبک های فرمز و رسوبات اطراف دریاچه است. از آن جایی که این دریاچه شور است، محل مورد علاقه فلامینگوهای جیمز است. در این دریاچه فلامینگوهای بسیاری را می بینید که در اطراف آن پرواز می کنند.

دریاچه_سرخ_لاگونا_کلرادا_Laguna_Colorada_–_Red_Lake

 1. دریاچه پیت (Pitch Lake)

یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان، دریاچه پیت است. این دریاچه که در نزدیکی روستای “La Brea” قرار گرفته، دریاچه آسفالت مایع است. این دریاچه بزرگترین مخزن آسفالت طبیعی جهان است که در سال 1595 توسط “والتر رالی” کشف شد و بلافاصله از قیر آن برای تهیه تخته های چوبی کشتی، استفاده شد.

دریاچه پیت (Pitch Lake)

 1. دریاچه هیلر (Lake Hiller)

دریاچه ها را با رنگ آبی معمولا می شناسند اما دریاچه هیلر در استرالیا همچون یک آدامس بادکنکی صورتی رنگ، خودنمایی می کند. در دنیا دریاچه های صورتی رنگ بسیاری وجود دارد اما معروف ترین آن ها، دریاچه هیلر است. حتی در ایران تالاب لیپار، به رنگ صورتی است و جاذبه ای منحصر به فرد در ایران است. دلیل صورتی بودن دریاچه هیلر، وجود نوعی باکتری تجزیه کننده به نام “هالوباکتر” است که وجود آن، باعث صورتی رنگ شدن این دریاچه شده است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا
ادامه مطلب

دریاچه هیلر (Lake Hiller

 1. دریاچه جوژایگو چین (Jiuzhaigou)

این دریاچه در پارک ملی جوژایگو قرار گرفته و جزو عجایب این پارک است. دریاچه ای که در این مکان سرد، حتی در زمستان هم یخ نمی زند. در گذشته تصور می کردند که به دلیل چشمه های آب داغ، این دریاچه هیچ وقت یخ نمی زند اما هنوز دلیل مشخصی برای آن نیست. قسمت پایین دریاچه با تنه درختان پوشیده شده است و از نظر تئوری باید آب دریاچه گل آلود باشد، اما تمیزی و شفافیت آب دریاچه، غیر قابل باور است. از زیبایی این دریاچه هر چه بگوییم، کم است.

دریاچه جوژایگو چین

 1. دریاچه ناکورو (Nakuru Lake)

ناکورو یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان است. این شگفت انگیزی مربوط به شکل و شمایل دریاچه نیست بلکه به دلیل ده ها هزار پرنده فلامینگویی است که در سطح دریاچه قرار گرفته اند و دریاچه را صورتی شکل کرده اند.

دریاچه ناکورو (Nakuru Lake)

 1. دریاچه بالخاش (Lake Balkhash)

شاید تصویر این دریاچه عجیب نباشد اما نکته قابل توجه، وجود آب شیرین و آب شور در این دریاچه است. دریاچه بالخاش، دوازدهمین دریاچه بزرگ دنیا است که در قزاقستان قرار گرفته و یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان است که همزمان، نیمی از آب های آن شور و نیمی دیگر شیرین است.

دریاچه بالخاش (Lake Balkhash

 1. دریاچه مرده (The Dead Sea)

این دریا که در مرز اسرائیل و اردن  قرار گرفته به دلیل بالا بودن میزان نمکی که دارد، هیچ موجود زنده ای در آن زندگی نمی کند. دریاچه مرده، یکی از دریاچه های منحصر به فرد روی زمین است.

دریاچه مرده (The Dead Sea

 1. دریاچه نیلوفر آبی تایلند (Lake Nong Harn, Thailand)

دریاچه نیلوفرهای آبی در تایلند، با بیش از 32 میلیون نیلوفر آبی شناور بر روی آب، یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان است که تماشای آن، بی شک شگفت انگیز است. توریست ها می توانند در میان این نیلوفرهای صورتی رنگ، با قایق شنا کنند و از تماشای دریاچه نیلوفرهای آبی تایلند، لذت ببرند.

دریاچه نیلوفر آبی تایلند

نظرات کاربران