زیباترین و عجیب ترین کلیساهای چوبی جهان

زیباترین و عجیب ترین کلیساهای چوبی جهان

کل : 13

میانگین : 4.31

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۸

زمانی که نام کلیسا به زبان می آید احتمالا فکرتان به سمت کلیساهای سنگی با معماری های گوتیک می رود اما کلیساهایی در جهان وجود دارند که تماما از چوب ساخته شده اند و سبک معماری آن ها، متفاوت تر از سایر کلیساها است. در گذشته بیشتر کلیساها از چوب ساخته می شدند اما به دلیل این که بارها آتش گرفته اند و نابود شدند، برای پیشگیری از این موضوع، چوب را حذف و سنگ را جایگزین کردند. با این حال برخی از کلیساهای چوبی، از آتش به دور ماندند و امروزه در جهان وجود دارند. با زیباترین و عجیب ترین کلیساهای چوبی آشنا شوید.

زیباترین و عجیب ترین کلیساهای چوبی جهان

کلیسای هدال استیو در نروژ

قطعا با دیدن کلیسای هدال استیو شگفت زده خواهید شد. کلیسای بزرگی که تماما از چوب ساخته شده و برای ساخت آن حتی از قطره ای چسب یا میخ استفاده نشده است. این فقط بخش اول ماجرا است. قسمت تعجب برانگیز این کلیسا، ساخت سه روزه آن است. کلیسای هدال، تنها سه روز طول کشیده است تا به طور کامل ساخته شود. در نروژ هزاران کلیسای چوبی در قرن 12 و 13 میلادی ساخته شده بود که بسیار از آن ها در آتش سوختند و از این میان حدودا 30 کلیسای چوبی در این کشور باقی مانده است. کلیسای هدال استیو، بزرگترین کلیسای چوبی در نروژ است. کلیسای چوبی آندرال، کلیسای چوبی گل، کلیسای چوبی فلسبرگ و کلیسای رینلی، از دیگر کلیساهای چوبی مطرح این کشور است.

زیباترین کلیساهای چوبی جهان

 

کلیسای چوبی سنت نیکولاس در مسکو

این کلیسای چوبی، در شمال شرق مسکو، در محله ایزمائیلوف قرار گرفته است. با این که این کلیسا جزو بناهای غیرتوریستی این شهر محسوب می شود و بازدید از آن کاملا رایگان است اما نمی شود به مسکو رفت و از فضای داخلی و بیرونی این کلیسای چوبی، دیدن نکرد. این کلیسای چوبی، مرتفع ترین کلیسای چوبی روسیه است که در سال 2007 ساخته شده است. با این که قدمت این کلیسا زیاد نیست اما تماشای معماری هنرمندانه آن، هر بیننده ای را به وجد می آورد. بوی چوب تمام فضای داخلی کلیسا را پر کرده است و شما علاوه بر تماشای کلیسای چوبی، می توانید از موزه ها و فروشگاه های صنایع دستی که در کنار کلیسا قرار گرفته است، بهره ببرید.

شگفت انگیزترین باغ های مخفی در سراسر دنیا
ادامه مطلب

کلیسای Holy Trinity در گومل بلاروس

کلیسای Holy Trinity در گومل بلاروس

کلیسای چوبی “هالی ترینتی” که سادگی اش، دل از بیننده می برد، در نزدیکی شهر دوبراش بلاروس قرار گرفته است. این کلیسای کوچک و سبز رنگ، هر سال میزبان گردشگرانی است که برای تماشای این مکان تاریخی و دیدنی به شهر دوبراش آمده اند. پیشنهاد می کنم در سفر به بلاروس بازدید از این کلیسا را از دست ندهید.

کلیسای چنه در فرانسه

کلیسای چنه در فرانسه

به جرات می توان گفت کلیسای چنه در فرانسه، از عجیب ترین کلیساهای چوبی در جهان است. کلیسایی که در شمال فرانسه واقع شده است و ابعاد بسیار کوچکی دارد اما در دل درخت بزرگ 800 ساله بلوط ساخته شده است. پادشاهان فرانسه به ویژه ویلیام فاتح، در این کلیسا دعا می خواندند اما در قرن هفدهم میلادی، رعد و برق باعث از بین رفتن بخش زیادی از این درخت بلوط می شود. خوشبختانه بخش های دیگر درخت آتش نمی گیرد و همین موضوع، باعث می شود، تقدس این کلیسا بالاتر برود.

کلیسای کیژی در روسیه

کلیسای کیژی در روسیه

جزیره کیژی میزبان کلیساهای چوبی متعددی است اما در میان این کلیساهای چوبی، یکی از زیباترین و عجیبترین کلیساهای جهان با 22 گنبد کوچک و بزرگ، قرار گرفته که در ساخت آن حتی از یک میخ هم استفاده نشده است. این کلیسای چوبی بزرگ و چشم نواز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

کلیسای بورگاند نروژ

کلیسای بورگاند نروژ

نکته جالب توجه این کلیسای چوبی، دست نخورده بودن آن از قرن دوزادهم میلادی است. این کلیسا در شهر بورگاند نروژ قرار گرفته و ظاهر ساده و دلربایش، توریست های بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

مهاجرت به بلژیک و زندگی در آن
ادامه مطلب

کلیسای سنت آگوستین بروکلند

کلیسای سنت آگوستین بروکلند

کلیسای سنت آگوستین بروکلند از دیگر کلیساهای چوبی جهان است که ظاهر متفاوت آن نسبت به کلیساهای دیگر، باعث جذابیت این کلیسا شده است. سه مخروط چوبی روی یکدیگر قرار گرفته اند و سقف بلند کلیسا را تشکیل داده اند. این کلیسای کوچک و زیبا، در قرن 12 میلادی ساخته شده است.

کلیسای سیاه BUOIR در ایسلند

کلیسای سیاه BUOIR در ایسلند

کلیسایی ساده و سیاه رنگ که تماما از چوب ساخته شده است و تنها درب و پنجره های آن سفید رنگ است. ساختمان این کلیسا بیشتر شبیه نقاشی های دوران کودکی مان است که خانه ای با دودکش می کشیدیم اما همین سادگی اش، در دشتی با چشم انداز زیبا، این کلیسا را متفاوت تر از همه کلیساهای چوبی جهان کرده است. اگر نماد کلیسا را از روی این سازه برداریم، ممکن است آن را با کلبه ای روستایی اشتباه بگیرید.

برای سفر به هر کدام از این شهر ها و کشورها می توانید وارد سامانه رزرواسیون سفرمی شوید؛ سپس با بررسی شرکت های مختلف هواپیمایی بهترین و ارزان ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید. در این سایت لیستی از هتل ها نیز ارائه شده که شامل هتل های پنج ستاره تا اقامتگاه های معمولی می شود.

نظرات کاربران