گردشگری جهان - بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا - کشتی تفریحی هارمونی دریاها

شروع به کار بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا

کل : 1

میانگین : 2

تاریخ انتشار: شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۵

آغاز به کار بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا

کشتی تفریحی Harmony of the Seas (هارمونی دریاها) با وزن ۲۲۶ هزار و ۹۶۳ تن و ۳۶۲ متر طول، به عنوان بزرگترین کشتی کروز دنیا به شمار می آید. در حال حاضر کشتی تفریحی هارمونی دریا، یک رکوردشکن در دنیای کشتی رانی محسوب می شود. با آغاز کار این کشتی عظیم، تایتانیک دیگر یک افسانه نیست زیرا آن کشتی تنها ۴۶ هزار و ۳۲۸ تن وزن و ۲۶۹ متر طول داشت.

کشتی کروز هارمونی دریا، با استفاده از به روزترین فناوری های دنیا ساخته شده است و همانند شهری شناور با انبوهی از امکانات دیدنی می باشد. این امکانات شامل سه استخر اصلی، سرسره های آبی، محوطه ویژه اسکیت روی یخ، دیوار سنگ نوردی، زمین بسکتبال و مجموعه بزرگی شامل فروشگاه ها و رستوران ها اشاره کرد. 

کشتی هارمونی دریاها روز ۲۳ مه ۲۰۱۶ از بندر ساوت همپتون در انگلیس، به مقصد سفری چهار روزه به روتردام در هلند نخستین سفر خود را آغاز کرد. این کشتی نسخه بزرگ تری از Oasis of the Seas (واحه دریاها) و Allure of the Seas (شیفته دریاها) محسوب می شود که آنها نیز همچون هارمونی دریاها به شرکت Royal Caribbean تعلق دارند.

از ویژگی های بزرگ ترین کشتی تفریحی دنیا می توان به حضور ربات ها در آن اشاره کرد که به مشتریان رستوران سرویس می دهند. این کشتی دارای پارک مرکزی با درختان سرسبز و سالن سینمای بزرگی به گنجایش ۱۳۸۰ صندلی می باشد. ظرفیت نهایی این کشتی ۶۷۸۰ مسافر و ۲۱۰۰ خدمه است که در نوع خود یک رکورد تاریخی محسوب می شود. اما تمامی این رکوردهای دیدنی موجب نشده تا فعالان زیست محیطی نگرانی خود را از بابت اثرات آلاینده این کشتی پنهان نگاه دارند. بر اساس اعلام شرکت Royal Caribbean، هر یک از سه موتور ۱۶ سیلندر این کشتی که به اندازه یک ساختمان سه طبقه بزرگی دارند در هر روز ۹۶ هزار گالن سوخت مصرف می کنند و قابل تأمل اینکه سوخت این کشتی از آلاینده ترین سوخت های دیزل در دنیا به شمار می آید.

نظرات کاربران