شلوغ ترین فرودگاه های دنیا

شلوغ ترین فرودگاه های دنیا

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

آیا می دانید شلوغ ترین فرودگاه های دنیا کدامند؟

و اینکه بیشترین نشست و برخاست های بین المللی از کدام یک از فرودگاه های دنیا صورت می گیرند؟

با سفرمی همراه باشید تا با شلوغ ترین فرودگاه های دنیا با در نظر گرفتن تعداد مسافران بین المللی و همچنین تعداد کل مسافران آشنا شوید.

طبق آمار، فرودگاه دبی در سال 2016 به 83 میلیون و 6 هزار مسافر خدمات ارائه داده است.

با استناد بر آمارهای جدید تا کنون نیز از لحاظ رفت و آمد مسافران بین المللی شلوغ ترین فرودگاه دنیا بشمار می رود. آمار ارائه ی شده ی اخیر توسط مقامات عملیاتی دبی نشان می دهد این فرودگاه در سال 2015 رشدی معادل با 7.2 درصد داشته است. این در حالی است که 78 میلیون مسافر در سال 2015 وارد فرودگاه دبی شده اند.

رشد صنعت گردشگری دبی در سال های اخیر به حقیقت شگفت آور و قابل تحسین است. فرودگاه دبی در سال 2002 تنها 16 میلیون مسافر هوایی را مورد استقبال قرار داده است و این به معناست که رشد کلی در طی 16 سال گذشته برابر با 423 درصد بوده است و این آمار واقعا حیرت انگیز است!

 • فرودگاه دبی از لحاظ گردشگران بین المللی شلوغ ترین فرودگاه دنیا می باشد و فرودگاه های هیتروی لندن (Heathrow) و هنگ کنگ چین در مرتبه ی دوم و سوم قرار می گیرند.

همچنین شلوغ ترین فرودگاه با توجه بر تعداد کل مسافران، فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا (Hartsfield-Jackson Atlanta International) است.

فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا از سال 1998 به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیا شناخته شده است. این فرودگاه در سال 2015 بیش از 101 میلیون مسافر را جا به جا نموده است. این تعداد مسافر معادل با کل جمعیت اتیوپی است!

شلوغ ترین فرودگاه های دنیا

 10 فرودگاه شلوغ دنیا از لحاظ ترافیک مسافران بین المللی

(بر اساس آخرین آمار در دسترس)

 1. فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ 41.1 میلیون مسافر در سال 2016

بزرگ ترین فرودگاه استانبول، و مرکز اصلی خطوط هوایی ترکیه، حتی سریع تر از فرودگاه دبی رشد نموده است. این فرودگاه در سال 2002 در مجموع پذیرای 11.4 میلیون مسافر بوده است. رقمی که سال گذشته به 60.1 میلیون مسافر افزایش یافت. خطوط هوایی ترکیش، یکی از بزرگترین حامل های جهان از لحاظ تعداد کشورهایی که خدمات پروازی ارائه می دهد، از بزرگترین مشتری های فرودگاه آتاتورک است.

عجیب ترین هواپیماها در گذر تاریخ
ادامه مطلب

فرودگاه آتاترک

 1. سووارنابهومی در بانکوک، تایلند؛ 46 میلیون مسافر در سال 2016

فرودگاه سووارنابهومی (Suvarnabhumi Airport)، فرودگاه اصلی بانکوک است که در سال 2006 افتتاح گردید و مرکز اصلی فعالیت خطوط هوایی از قبیل تای ایرویز بین المللی (Thai Airways International)، بانکوک ایرویز (Bangkok Airways) و اورینت تای ایرلاینز (Orient Thai Airlines) است. محبوب ترین مقاصد پروازی بین المللی این فرودگاه، هنگ کنگ، سئول، دبی و شانگهای می باشند.

فرودگاه سووارنابهومی

 1. فرودگاه بین المللی اینچیون، کره ی جنوبی؛ 48.7 میلیون مسافر در سال 2015

بر مبنای جوایز اسکای تراکس در سال 2016، اینچیون (Incheon International Airport) دومین فرودگاه بین المللی برتر دنیا می باشد. این فرودگاه دارای امکاناتی همچون زمین اسکی روی یخ، زمین گلف، اسپا، سونا، حمام رایگان، و هفت باغ می باشد. مجموع ترافیک سالانه در فرودگاه کره ی جنوبی از 14.5 میلیون در سال 2001 به 49.3 میلیون در سال 2015 افزایش یافته است.

فرودگاه اینچین

 1. فرودگاه فرانکفورت، آلمان؛ 54 میلیون مسافر در سال 2015

فرودگاه فرانکفورت نه تنها بزرگترین فرودگاه آلمان است، بلکه از لحاظ تعداد مقاصدی که خدمات پروازی ارائه می دهد نیز بزرگترین فرودگاه دنیا بشمار می رود. با در نظر گرفتن تعداد کل مسافران در سال 2015 که 61 میلیون نفر می باشند، این فرودگاه به دوازدهمین فرودگاه پرازدحام دنیا بدل گشته است.

فرودگاه فرانکفورت

 1. چانگی، سنگاپور؛ 54.8 میلیون مسافر در سال 2015

نیازی به گفتن نیست که ترافیک فرودگاه چانگی سنگاپور (Singapore Changi Airport) را مسافران بین المللی ایجاد می کنند. فرودگاه چانگی به مدت 4 سال پیاپی به عنوان بهترین فرودگاه دنیا توسط اسکای تراکس اواردز (Skytrax Awards) شناخته شده است. این فرودگاه دارای دوسینمای رایگان، استخر، آبشاری 6 متری و یک باغ پروانه که منزلگاه 1000 گونه ی مختلف می باشد.

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، سومین فرودگاه پر رفت و آمد ترکیه
ادامه مطلب

فرودگاه چانگی

 1. فرودگاه اسخیپول آمستردام، هلند؛ 58.2 میلیون مسافر در سال 2015

پر ازدحام ترین مسیرهای پروازی از فرودگاه اسخیپول آمستردام (Amsterdam Airport Schiphol) با 6 باند فرود، به هیترو (Heathrow)، بارسلونا، پاریس، روم و گتویک (Gatwick) می باشند. فرودگاه اسخیپول آمستردام از قدیمی ترین فرودگاه های دنیا می باشد. این فرودگاه در سال 1916 به عنوان فرودگاهی نظامی تاسیس گردید و از سال 1920 کاربرد آن تغییر یافت و به منظور برقراری پروازهای غیر نظامی مورد استفاده قرار گرفت.

فرودگاه اسپیخول آمستردام

 1. شارل دوگول پاریس، فرانسه؛ 60.4 میلیون مسافر در سال 2015

شارل دوگول پاریس (Paris-Charles de Gaulle) نهمین فرودگاه شلوغ دنیا به طور کلی (با در نظر گرفتن تعداد کل مسافران)، و چهارمین فرودگاه دنیا با در نظر گرفتن مسافران بین المللی می باشد. شلوغ ترین مسیرهای پروازی فرودگاه شارل دوگول پاریس به مقصد فرودگاه جِی. اِف. کِنِدی نیویورک (New York JFK)، هیتروی لندن (Heathrow)، بارسلونا اِل پرات (Barcelona El Prat) و دبی می باشد و خطوط هوایی فرانسه (Air France) از بزرگترین مشتریان این فرودگاه است.

فرودگاه شارل دوگول

 1. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ چین؛ 68.1 میلیون مسافر در سال 2015

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ چین واقع در جزیره ی چِک لَپ کوک (Chek Lap Kok) است و در سال 1998 افتتاح گردید. از لحاظ مساحت، این فرودگاه از سال ،2002 با جا به جایی 27 میلیون مسافر، 153 درصد رشد نموده است. سال گذشته اسکای تراکس فرودگاه بین المللی هنگ کنگ چین را پنجمین فرودگاه برتر دنیا نامید.

فرودگاه هنگ کنگ

 1. هیتروی لندن، انگلیس؛ 71 میلیون مسافر در سال 2016

فرودگاه هیتروی لندن (London Heathrow Airport) به عنوان شلوغ ترین فرودگاه اروپا تنها در سال 1985 پذیرای بیش از 30 میلیون مسافر بوده است. در حال حاضر این رقم به 70 میلیون نفر مسافر هوایی رسیده است. عدم وجود باند فرود بیشتر از موانع رشد هیترو در آینده می باشد. شلوغ ترین مسیرهای پروازی از فرودگاه هیترو به مقاصدی از قبیل جِی. اِف. کِنِدی نیویورک، دبی، دوبلین، امستردام و هنگ کنگ می باشند.

!زیبایی های خیره کننده دریاچه سوان ارمنستان
ادامه مطلب

فرودگاه هیتروی لندن

 1. فرودگاه بین المللی دبی، امارات متحده ی عربی؛ 77.5 میلیون مسافر در سال 2015

همانطور که در ابتدا شرح دادیم، دبی از لحاظ تعداد مسافران بین المللی به عنوان شلوغ ترین فرودگاه دنیا شناخته شده و در رتبه ی اول قرار گرفته است، و با در نظر گرفتن تعداد کلی مسافران در میان فرودگاه های دنیا رتبه ی سوم به آن اختصاص داده شده است.

فرودگاه دبی

پر ازدحام ترین فرودگاه های دنیا با در نظر گرفتن تعداد کل مسافران

 1. فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا (Hartsfield–Jackson Atlanta)؛ 101.5 میلیون مسافر در سال 2015
 2. بیجینگ کپیتال (Beijing Capital)؛ 90.1 میلیون مسافر در سال 2015
 3. فرودگاه بین المللی دبی؛ 83.6 میلیون مسافر در سال 2016
 4. اُهر شیکاگو (O’Hare Airport)؛ 76.9 میلیون مسافر در سال 2015
 5. فرودگاه هیترو لندن؛ 75.7 میلیون در سال 2016
 6. هندا توکیو (Tokyo Haneda Airport)؛ 75.3 میلیون مسافر
 7. فرودگاه بین المللی لس آنجلس؛ 74.9 میلیون مسافر
 8. فرودگاه هنگ کنگ؛ 68.5 میلیون مسافر در سال 2015
 9. شارل دوگل پاریس (Paris-Charles de Gaulle)؛ 65.9 میلیون مسافر در سال 2016
 10. فرودگاه بین المللی فورت وورث دالاس (Fort Worth)؛ 64.2 میلیون مسافر در سال 2015

 

 

 

نظرات کاربران

 1. سلام
  بسیار جالب و مفید بود ممنونم