تمیزترین فرودگاه ها

تمیز ترین فرودگاه های دنیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

در این مطلب قصد داریم به معرفی تمیز ترین فرودگاه های دنیا بپردازیم. این فرودگاه ها در سال 2017 بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط اسکای تراکس از مسافران دنیا شناخته شده اند. با سفرمی همراه باشید…

نتایج جوایز سال 2017

فرودگاه بین المللی هانادا ی توکیو (Tokyo Haneda International Airport) در نظرسنجی فرودگاه های دنیا از مسافران بین المللی، بار دیگر نیز موفق به کسب عنوان تمیز ترین فرودگاه دنیا گردید.

فرودگاه بین المللی اینچیون (Incheon International Airport) نیز توانست در رتبه ی دوم قرار گیرد و رتبه ی سوم تمیز ترین فرودگاه های دنیا در نتایج نهایی به فرودگاه سنترایر ناگویا (Centrair Nagoya Airport) تعلق گرفت.

تمیزترین فرودگاه ها

فهرست تمیز ترین فرودگاه های دنیا در سال 2017

  1. فرودگاه بین المللی هاندا در توکیو (Tokyo Haneda)؛ ژاپن

  1. فرودگاه اینچیون در سئول (Seoul Incheon)؛ کره ی جنوبی

  1. فرودگاه سنترایر ناگویا (Centrair Nagoya)؛ ژاپن

  1. فرودگاه تااُیوان در تایوان (Taiwan Taoyuan)؛ تایپی

  1. فرودگاه ناریتای توکیو (Tokyo Narita)؛ ژاپن

  1. فرودگاه چانگی سنگاپور (Singapore Changi)؛ سنگاپور

  1. فرودگاه هنگ کنگ (Hong Kong)؛ چین

  1. فرودگاه زوریخ (Zurich)؛ سوئیس

  1. فرودگاه بین المللی کانسای در اوساکا (Kansai Osaka)؛ ژاپن

  1. فرودگاه بین المللی حمد در دوحه (Doha Hamad)؛ قطر

درباره ی جوایز فرودگاه های دنیا

جوایز اسکای تراکس به فرودگاه های دنیا (Skytrax World Airport Awards) معتبرترین تمجید برای صنعت فرودگاهی است که بر مبنای آرای مسافران در بزرگ ترین نظرسنجی سالانه ی رضایت مشتریان از فرودگاه های سراسر دنیا اهدا می شوند.

جوایز سال 2017 بر اساس 13 میلیون و 82 هزار پرسشنامه ی نظرسنجی است که توسط مشتریان ایرلاین های 105 ملیت مختلف، در طول دوره ی نظرسنجی تکمیل گردیده است.

از فرهنگ مردم آلمان تعجب نکنید!
ادامه مطلب

نظرسنجی از ماه جولای 2016 تا ماه فوریه ی 2017 انجام شده است و مشمول 550 فرودگاه در سر تا سر دنیا می شود. در این نظرسنجی تجربه ی مسافر از امکانات مختلف فرودگاه از قبیل خدمات، شاخص های عملکردی کلیدی، از چک-این (check-in) گرفته تا ورود به سالن انتظار پرواز فرودگاه، ترانسفر، خرید، نظافت، امنیت و خروج از طریق گیت خروجی مورد بررسی قرار می گیرد.

جوایز جهانی فرودگاه (The World Airport Awards) معیاری جهانی از برتری فرودگاه ها می باشد و به طور گسترده ای به عنوان جوایز انتخاب مسافران (Passengers Choice Awards) شناخته شده است.

 

نظرات کاربران