اولین رستوران تمام اتوماتیک و بدون گارسون جهان

اولین رستوران تمام اتوماتیک و بدون گارسون جهان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶

بگرز”  اولین رستوران تمام اتوماتیک جهان در سال 2007 و در شهر نورنبرگ آلمان افتتاح شد.

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

موقعیت مکانی رستوران

در رستوران “بگرز” خبری از گارسون نیست و سفارش غذا کاملا به صورت اتوماتیک انجام می شود. این رستوران در یک ساختمان صنعتی و عجیب و غریب در حومه نورنبرگ، بایرن دایر شده است.

افتتاحیه رستوران

گودبای رود ویترز

صاحب رستوران شخصی به نام “مایکل مک” که کاملا با صنعت رستوران و غذاخوری بیگانه بود، موفق شد اولین رستوران تمام اتوماتیک جهان را بازگشایی کند. او در رستورانش به جای پیشخدمت های دست به سینه و کراوات زده از سیستم پیشرفته تری مدد گرفته است؛ به این صورت که هر میز توسط ریل های فلزی به آشپزخانه متصل شده و غذاهایی مثل گوشت گاو و سوسیس در امتداد ریل حرکت می کنند و به دست مشتری می رسند.

سیستم اتوماتیک رستوران

رستوران گوبای رود ویترز

تمام بخش های رستوران از طریق سیستم کامپیوتری به یکدیگر متصل شده اند و مشتریان غذای مورد نظر خود را با استفاده از یک صفحه لمسی که روی هر میز تعبیه شده، انتخاب می کنند. سفارشات در آشپزخانه طبقه بالا ثبت می شود. این سیستم می تواند مدت زمان تقریبی تا آماده شدن غذا را محاسبه کند و مشتریان را مطلع سازد.

مزیت های استفاده از سیستم خودکار در صنعت رستوران

بگرز

این سلسله مراتب سرو غذا بیشتر یادآور اداره پست است تا یک رستوران سنتی. مایکل با استفاده از این سیستم خودکار توانسته میلیون ها یورو صرفه جویی کند. همچنین، از مزیت های دیگر استفاده از سیستم اتوماتیک این است که درگیری های اخلاقی، اختلاف و مشاجره بین گارسون و مشتری در رستوران او بی معناست.

چرا مهمانداران، پروازهای اکانومی را به فرست کلاس ترجیح می دهند؟
ادامه مطلب

البته رستوران مایکل تنها مکانی نیست که در آن ماشین، جایگزین نیروی انسانی شده است. صندوق های ماشینی به جای صندوقدارن واقعی در سوپر مارکت های آلمان به چشم می خورند.

بگرز

مایکل با خود فکر کرد اگر بتواند به جای ماشین، برای رساندن غذا به دست مشتری از سرسره استفاده کند، کارش راحت تر خواهد شد. او با چند نفر از دوستان مهندس خود مشورت کرد و در آخر ایده اش را عملی ساخت. از این رو سرسره های مارپیچ فولادی با استفاده از نیروی گرانشی سفارشات مشتریان را به آنها تحویل می دهند.

نظرات کاربران