زیباترین گذرنامه های دنیا - پاسپورت - اسکاتلند - کانادا - انگلیس - نروژ - نیوزیلند

زیباترین گذرنامه های دنیا را اینجا دنبال کنید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۵

پیش از اینکه گذرنامه ها تبدیل به استانداردی جهانی برای شناسایی هویت افراد شوند، ساده تر و بسیار معمولی بودند، به ویژه مهرهایی که مقامات گمرکی در آن استفاده می کردند. امروزه سازمان های دولتی برای پیشی گرفتن از جعل کنندگان گذرنامه ها، با اعمال طراحی های جدید و خاص سعی در دشوار ساختن جعل گذرنامه ها دارند. برای ایجاد تنها یک گذرنامه ی مدرن ممکن است از ۶۰ تولیدکننده و ۳۰ مواد مختلف برای طراحی و چاپ استفاده شود. کتابچه ی گذرنامه دربردارنده ی میکرو چیپ ها، ساخته شده از جنس خاص، و بسته بندی شده با ویژگی های بصری پیچیده است که کپی کردن آن را بسیار دشوار و گاهی غیر ممکن می سازد. برخی از کشورها نیز به این منظور حتی از طرح های الهام بخش و سمبلیک کشورشان برای افزایش جذابیت گذرنامه استفاده می کنند.

در مطلب زیر سفرمی برخی از زیباترین و جالب ترین گذرنامه های دنیا را به شما معرفی می کند.

زیباترین گذرنامه های دنیا

  ایرلند

 جزیره ی امرالد (زمرد)، نامی شاعرانه برای ایرلند است و به علت سرسبز بودن بسیار زیاد آن برای اولین بار توسط ویلیام درنان در یکی از اشعارش به چاپ رسید و از آن زمان از ایرلند با عنوان امرالد و یا زمرد سبز نام برده می شود.

طرح های گذرنامه جزیره امرالد (زمرد سبز) زمین بازی گالیک (اسکاتلندی) به رنگ سبز روشن، سنگ های رونی، شعر و موزیک می باشد. طرح صفحه ی اول، نقشه ی توپوگرافی کشور است، و در صفحه ی آخر آن با ورژن انگلیسی و گالیک شهروند شدن افرادی که در جزیره متولد می شوند ضمانت شده است. همچنین سرود ملی ایرلندی، طرح های سلتیک درهم پیچیده در تمامی ی صفحات، و مجسمه های تزئینی، و نمادهایی از آداب و رسوم ایرلند در هر صفحه قابل مشاهده است.

فهرست وسایل ممنوع در فرودگاه های ایران
ادامه مطلب

کانادا

طراحی اخیر پاسپورت کانادا در ماه جولای ۲۰۱۳ ارائه شد و به علت خلاقیت در تصاویر بلک لایت (شب رنگ) به سرعت در اینترنت معروف گردید. به کارگیری جوهر هفت رنگ بلک لایت برای رنگ آمیزی دومین طرح نامرئی، تصویری شب رنگ به نمایش گذاشته است.

تماشای آتش بازی در مقابل پارلمان کانادا، دیدن آسمان پرستاره ی بالای آبشار نیاگارا، و برگ های زیبا و درخشان افرا، طرح های بسیار زیبای پاسپورت کانادایی می باشند.

نروژ

طرح گذرنامه نروژ با به کارگیری نگاه انتزاعی مینیمالیستی و رنگ های پاستلی توسط شرکت اسلویی برای مسابقات ملی طراحی گردید و جایزه ی بهترین طرح را به خود اختصاص داد. طراحی خاص مناظر باشکوه نروژی با استفاده از خطوط سایه روشن ترسیم گردیده است و جاذبه های طبیعی این کشور را به تصویر کشیده است. گذرنامه ی نروژی رنگ های مختلفی دارد که منعکس کننده ی وضعیت مهاجرتی دارنده ی گذرنامه می باشد: گذرنامه ی قرمز رنگ برای شهروندان عادی، سفید برای مهاجران، و فیروزه ای برای دیپلمات ها می باشد.

انگلستان

آخرین گذرنامه ی انگلیسی، در اواخر سال ۲۰۱۵، در جشن ۵۰۰ ساله خلاقیت با پرتره ی ریاضیدانان، مخترعان، معماران و هنرمندان، با حضور جان کانستابل هنرمند، ریاضیدانان و آدا لاولایس پیشرو در علم کامپیوتر، رونمایی گردید. هر صفحه از گذرنامه یکی از نمایشنامه های بریتانیایی را به تصویر کشیده است.

نیوزیلند

جلد گذرنامه با سرخس های نقره ای رنگ تزئین شده است و صفحات داخل گذرنامه به سوی سفری در سراسر زیبایی های طبیعی نیوزیلند گشوده می شود. رنگ های به کار برده شده در این گذرنامه از رنگ نارنجی که نمایانگر طلوع خورشید است، رنگ بنفش که غروب خورشید را تداعی می نماید، تغییر می کند و نقطه ی دید شما را به تدریج به سوی آسمان می کشاند. امتیاز دهی به پاسپورت نیوزیلندی خود امری دشوار می باشد و همچنین بر روی مهر ویزای بازدید کنندگان جمله ی “به مرکز زمین خوش آمدید” به چشم می خورد.

سفرهای مسی ستاره فوتبال آرژانتینی
ادامه مطلب

شما می توانید نسبت به رزرو هتل ارزان قیمت و خرید بلیط هواپیما در سفرمی به صورت آنلاین اقدام نمایید.

نظرات کاربران