کلاهبردارترین شهرهای جهان را پیش از سفر بشناسید!

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶

سفر به محبوب ترین نقاط گردشگری به طور حتم بی خطر نیست. گاهی اوقات شیادان زیادی در اطراف شما پرسه می زنند که شاید نتوانید به راحتی آنها را شناسایی کنید. از افسران پلیس تقلبی گرفته تا فروشندگان سمجی که می خواهند به زور اجناس بی کیفیت و کالاهای دزدی را به شما قالب کنند. اگر بخواهید در مقابل چنین افرادی مقاومت به خرج دهید اوضاع می تواند خطرناکتر از پیش شود. کلاهبردارترین شهرهای جهان را بشناسید.

شهرهای کلاه بردار

قبل از سفر به کلاهبردارترین شهرهای جهان که فهرست آن که توسط سفرمی برای شما گردآوری شده است، محتاط باشید. این شهرها سابقه خرابی در سرکیسه کردن مردم و حتی بدتر از آن در رقم زدن تجربیات بسیار تلخ برای گردشگران دارند. قطعا افراد ساده می توانند طعمه های مناسبی برای آنها باشند. در ادامه بدنام ترین شهرهای مشهور به کلاهبردای و تجارت غیرقانونی به شما معرفی می شوند.

کلاهبردارترین شهرهای جهان

1. نیواورلئان

در ابتدای این لیست نام نیواورلئان، بزرگترین شهر در ایالت لوئیزیانا، ایالات متحده آمریکا به چشم می خورد. نیواورلئان، یکی از قطب های اصلی گردشگری و پر جاذبه ترین شهرهای ایالات متحده که محله معروف فرانسوی ها و موزه ملی جنگ جهانی دوم در آن واقع شده است، دارای آمار بالایی از جرم و جنایت و کلاهبرداری می باشد.

نیواورلئان

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در نیواورلئان

بازی اسم: در این بازی کلاهبرداران به شما می گویند که می توانند تعداد حروف به کار رفته در نام خانوادگی تان را حدس بزنند و در ازای آن مثلا 5 دلار دریافت می کنند. به خاطر حس کنجکاوی که در وجود اکثر انسان هاست، معمولا سریع مبلغ را پرداخت می کنند. اما افراد شیاد پس از کمی گزافه گویی در آخر می گویند 12 حرف… که البته تعداد حروف عبارت YOUR LAST NAME می باشد.

نیواورلئان

اطلاعات تاریخی اضافه درباره جاذبه های گردشگری: از شما می خواهند هزینه اضافی پرداخت کنید تا داستان های مرموزی راجع به اماکن تاریخی به شما بگویند.

بلیط تقلبی در جشن ماردی گرا: یکی از جالب ترین رویدادهای دنیا جشن ماردی گرا است که فرصت بی نظیری برای کلاهبرداران محسوب می شود تا بلیط های تقلبی خود را با قیمت های پرت و پلا به فروش برسانند. باید بدانید شرکت در این جشنواره کاملا رایگان است.

چرا مهمانداران، پروازهای اکانومی را به فرست کلاس ترجیح می دهند؟
ادامه مطلب

2. مکزیک از کلاهبردارترین شهرهای جهان

شهر مکزیک با برخورداری از جاذبه های تاریخی خیره کننده و میراث فرهگی غنی، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. زوکالو، بزرگترین میدان جهان، موزه انتروپولوژی و کلیسای جامع مکزیکوسیتی در این شهر قرار دارند.

مکزیک

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در مکزیک

آدم ربایی: این کار یکی از خطرناک ترین جنایات در شهر مکزیک به شمار می رود. برخی از افراد توسط رانندگان قلابی تاکسی ربوده می شوند و این مجرمین پول زیادی برای آزادی قربانیان خود طلب می کنند.

مکزیک

کلاهبرداری رانندگان تاکسی: در ابتدا شما را سوار تاکسی می کنند و پس از مدتی به یک ون منتقل می شوید که چند گردشگر دیگر هم در آن هستند. در پایان سفر، هزینه هر دو وسیله نقلیه را بدون احتساب تاکسی متر از شما می گیرند.

جیب بری: جیب برها در مناطق گردشگری بسیار شلوغ به وفور یافت می شوند. خیلی مراقب باشید. در کوچه و خیابان تنها قدم نزنید و مواظب وسایل خود باشید.

3. نیویورک سیتی

نیویورک یکی از بزرگترین و محبوب ترین شهرهای جهان است. مجسمه آزادی، ساختمان امپایر استیت و موزه هنر در این شهر واقع شده اند.

نیویورک

رایج ترین شیوه های گردشگری در نیویورک سیتی

سوءاستفاده از شخصیت های مشهور: این افراد سودجو لباس مبدل شخصیت های محبوبی مثل بت من، سوپرمن و مرد عنکبوتی را به تن می کنند و برای عکس گرفتن به گردشگران نزدیک می شوند. اگر به اندازه کافی جیبشان را پر نکنید با شما درگیر خواهند شد.

نیویورک

تور دریایی جزیره استیتن: کلاهبرداران سعی می کنند بلیط کشتی جزیره استیتن را به قیمت گزافی مثلا 400 دلار به شما بفروشند. این پیشنهاد را رد کنید و یک سکه هم نپردازید! این سفر دریایی از سال 1997 کاملا رایگان است.

نیویورک

دزدان مترو: هنگامی که سوار مترو می شوید مراقب اشیای گران قیمت خود باشید؛ سارقان در کمین هستند.

4. آمستردام از کلاهبردارترین شهرهای جهان

آمستردام پایتخت پادشاهی هلند، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اروپاست. میراث غنی و بناهای تاریخی مانند موزه ملی آمستردام، موزه آن فرانک، کلیسای غرب و کاخ سلطنتی، گردشگران زیادی را به این شهر جذب می کند.

چه رازهایی در پاسپورت شما نهفته است؟
ادامه مطلب

آمستردام

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در آمستردام

متکدیان قلابی: گدایان قلابی همان افراد بی خانمانی هستند که در شهر زندگی می کنند و تظاهر به گدایی می کنند. اگر در مقابل آنها مقاومت به خرج دهید، می توانند خیلی پرخاشگرانه عمل کنند. پس مراقب باشید.

موادفروشان: در این شهر خرید و فروش مواد مخدر رواج دارد و فروش مواد تقلبی به وفور اتفاق می افتد.

5. بمبئی

بمبئی، پایتخت مالی هند، یکی از بدنام ترین شهرهای جهان است. از پربازدیدترین جاذبه های این شهر می توان به دروازه هند، خیابان مُد، درگاه حاجی علی و … اشاره کرد.

بمبئی

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در بمبئی

هتل ها و رستوران های قلابی: مراقب باشید که توسط تور لیدرهای قلابی ربوده نشوید. این افراد از تشابه اسمی هتل های منطقه استفاده می کنند. راننده تاکسی به ازای هر مشتری که برای آنها بیاورد، کمیسیون دریافت می کند.

بمبئی

سیم کارت جعلی: این امر در هند رایج است. افراد شیادی هستند که سیم کارت های جعلی به گردشگرانی که اسناد و مدارک ندارند، می فروشند.

فروشگاه های بسیار گران فروش: فروشندگان به گردشگران خارجی کالاهایشان را به بهایی گزاف می فروشند. قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرید، دوباره فکر کنید.

6. پاریس

سرزمین عطر و نور با سازه های نمادین معروفش نظیر موزه لوور و برج ایفل توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است.

پاریس

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در پاریس

کلاهبرداری با حلقه طلا: شخصی با یک حلقه طلایی به شما نزدیک می شود و می گوید که شدیدا به پول نیاز دارد و حاضر است حلقه را در ازای چند یورو به شما تقدیم کند. گول او را نخورید! حلقه واقعی نیست..

پاریس

خیریه های تقلبی: کلاهبرداران از شما برای کمک به خیریه های تقلبی آنها تقاضای کمک می کنند.

دستگاه های خودپرداز: معمولا این کار گروهی انجام می شود. زمانی که پول از دستگاه خودپرداز بیرون می آید در یک به چشم هم زدن آن را قاپ می زنند. مراقب باشید.

7. لندن

لندن یکی از بزرگترین شهرهای انگلستان می باشد که گردشگران زیادی را تحت تاثیر قرار داده است.

خلبانان چطور در مسافت های طولانی خودشان را سرگرم می کنند؟
ادامه مطلب

لندن

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در لندن

حراج های تقلبی: کالاهای الکترونیکی جعلی، جواهرات و عطرهای تقلبی که در حراج ها به فروش می رسند.

لندن

بلیط کنسرت: مراقب افراد شیادی که بلیط های کنسرت تقلبی می فروشند، باشید! فقط از سایت ها و مراکز معتبر خرید کنید!

8. بوگوتا از کلاهبردارترین شهرهای جهان

بوگوتا، پایتخت مرتفع کلمبیا، منزلگاه موزه معروف طلا، کوه مونتسرات و موزه ملی، یکی از پربازدیدترین شهرهای گردشگری کلمبیا است.

بوگوتا

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در بوگوتا

اتوبوس های شبانه: شما سوار اتوبوس می شوید و در میان راه گروهی از سارقان، پول و وسایل شما را غارت می کنند. فقط از طریق آژانس های معتبر اقدام به رزرو کنید.

بوگوتا

غذا و نوشیدنی: هرگز از دست غریبه ها نوشیدنی و غذا نگیرید. ممکن است آغشته به انواع و اقسام داروها باشد و مسمومتان کنند تا با خیال راحت اشیای با ارزشتان را به سرقت ببرند.

9. هنگ کنگ

هنگ کنک شهری پر جنب و جوش و فرهنگی است. برخی از جاذبه های گردشگری معروف این شهر عبارتند از: دیزنی لند، بازار شبانه در خیابان معبد و قله ترام.

هنگ کنگ

رایج ترین شیوه های کلاهبرداری در هنگ کنگ

فروش کالاهای دست دوم به عنوان اجناس برند و نو: این رایج ترین شیوه کلاهبرداری در هنگ کنگ است. فروشنده، کالای مورد نظر خود را در بسته بندی جدید می گذارد و به شما قالب می کند.

هنگ کنگ

آثار هنری و عتیقه جات تقلبی: تشخیص آثار هنری و عتیقه جات اصلی از تقلبی برای کسانی که تخصص کافی ندارند، اغلب کار دشواریست. قبل از اینکه چنین اشتباه بزرگی مرتکب شوید، از اصلی بودن آن مطمئن شوید.

آیا تا به حال در طول سفر، گرفتار چنین کلاهبردارانی شده اید؟ تجربیات خود را با سفرمی در میان بگذارید…

نظرات کاربران