امن ترین ایرلاین های دنیا 2017

امن ترین ایرلاین های دنیا ۲۰۱۷

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶

امن ترین ایرلاین های دنیا در این مطلب به شما معرفی می شوند. با سفرمی همراه باشید…

با وجود داستان های غم انگیز اخیر، سفر هوایی همچنان امن ترین شکل مسافرت در دنیا به شمار می رود. سایت “AirlineRatings.com” فهرستی از ۲۰ ایرلاین امن دنیا منتشر کرده است. در این فهرست هر شرکت هواپیمایی بر اساس استانداردهای بین المللی و آمار مرگ و میر در طی ۱۰ سال اخیر مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن توسط اداره سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی منتشر شده است. حتی اینکه آیا کشور مبدا ایرلاین مورد نظر از ۸ پارامتر ایمنی سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی تبعیت می کند یا خیر، مورد بررسی قرار گرفته است.

کانتاس

تمام ایرلاین هایی که نامشان در این فهرست قید شده است امتحان ایمنی خود را پس داده اند.

۲۰. ایرنیوزلند

نیوزلند

ایرنیوزلند پس از یک دوره بحران مالی، در اوایل سال ۲۰۰۰ بهبود خوبی به دست آورد. سایت “AirlineRatings.com” ایرنیوزلند را برای سومین سال متوالی به عنوان بهترین ایرلاین جهان معرفی کرد. این شرکت هواپیمایی در طی چند دهه گذشته هیچ حادثه مهمی را تجربه نکرده است.

۱۹. آلاسکا

آلاسکا

این ایرلاین از سال ۲۰۰۰ تا کنون هیچ سقوط مرگباری را در کارنامه کاری خود ثبت نکرده است.

۱۸. آل نیپون ایرویز (ANA)

انا ایر

آل نیپون ایرویز در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد. کیفیت عالی خدمات باعث شد که سال گذشته این ایرلاین از طرف آژانس Skytrax در میان بهترین ایرلاین های دنیا رتبه ششم را دریافت کند. آنا (ANA) در طی ۴۵ سال اخیر هیچ سقوط مرگباری نداشته است.

۱۷. بریتیش ایرویز

بریتیتش ایرویز

در طول سه دهه اخیر، بریتیش ایرویز هیچ سانحه مرگباری را تجربه نکرده است.

۱۶. کاتای پسیفیک

کاتای پسیفیک

سایت “AirlineRatings.com” در سال های اخیر ایرلاین کاتای پسیفیک را به عنوان بهترین خط هوایی بلند برد در منطقه آسیا- اقیانوس آرام معرفی کرده است. این شرکت هواپیمایی هم از نظر خدمات برجسته و هم از لحاظ صلاحیت ایمنی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. به جز حملات تروریستی، در سوابق ایرلاین کاتای پسیفیک از دهه ۱۹۶۰ تاکنون هیچ حادثه مرگباری ثبت نشده است.

۱۵. دلتا

ایرلاین دلتا

دلتا ایر با برخورداری بیش از ۸۰۰ هواپیما در ناوگان خود، دومین شرکت بزرگ حمل و نقل در دنیا به حساب می آید. این شرکت مستقر در آتلانتا در دو دهه گذشته هیچ سانحه هوایی را تجربه نکرده است.

۱۴. الاتحاد

الاتحاد

الاتحاد مستقر در ابوظبی، مانند همسایه خود پرونده ایمنی پاک و سفیدی دارد. جای تعجب دارد که این ایرلاین با رشد و توسعه سریع تنها در طول ۱۰ سال به چنین مقیاس و اعتباری دست پیدا کرده است.

۱۳. اوا ایر

اوا ایر

اخیرا نام اوا ایر تایوان از طرف سایت “AirlineRatings.com” به عنوان بهترین ایرلاین بلند برد در آسیا معرفی شده است. از زمان تاسیس این شرکت در سال ۱۹۸۸ تا کنون هیچ سانحه هوایی بزرگی در سوابق کاری آن به ثبت نرسیده است.

۱۲. فین ایر

فین ایر

فین ایر، شرکت هواپیمایی ملی فنلاند، به اندازه دیگر رقبای اسکاندیناوی خود، توجه رسانه ها را جلب نکرده است. اما فراموش نکنید که این حامل مستقر در هلسینکی یکی از بهترین سوابق ایمنی در صنعت هواپیمایی را دارد و از دهه ۱۹۶۰ هیچ سانحه بزرگی را تجربه نکرده است.

۱۱. هاوائین ایرلاین (Hawaiian Airlines)

ایرلاین هاوایی

این شرکت مستقر در هونولولو، به طور مداوم، به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته است. هاوایی در حال حاضر ناوگانی با بیش از ۵۰ هواپیمای پهن پیکر و باریک پیکر دارد. هاوایی تا کنون هیچ سانحه مرگباری را تجربه نکرده است.

۱۰. ایرلاین ژاپن

ایرلاین ژاپن

ایرلاین ژاپن در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و بیش از ۶۰ سال به عنوان هواپیمایی ملی ژاپن فعالیت کرده است. در طول ۳۰ سال گذشته هیچ حادثه و سقوط مرگباری از این ایرلاین گزارش نشده است.

۹. کی ال ام (KLM)

کی ال ام

هواپیمایی کی ال ام در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین نام ها در صنعت هواپیمایی به شمار می رود. با اینکه کی ال ام و ایر فرنس در سال ۲۰۰۴ با یکدیگر ادغام شدند، اما این دو شرکت تحت نام برندهای متفاوتی فعالیت می کنند. کی ال ام از ۴۰ سال گشته تاکنون هیچ سانحه هوایی مرگباری در پرونده خود ندارد.

۸. لوفت هانزا

لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا مستقر در فرانکفورت، اخیرا به عنوان یکی از بهترین خطوط هوایی بین المللی شناخته شده است. لوفت هانزا از سال ۱۹۹۳ تا کنون هیچ حادثه مرگباری تجربه نکرده است.

۷. هواپیمایی اسکاندیناوی

اسکاندیناوی

این شرکت از سال ۱۹۴۶ تاسیس شده است و در حال حاضر به عنوان هواپیمایی ملی کشور دانمارک، نروژ و سوئد فعالیت می کند. آخرین انفجار مرگبار این ایرلاین در سال ۲۰۰۱ رخ داد.

۶. ایرلاین سنگاپور

ایرلاین اسکاندینتاوی

ایرلاین سنگاپور بخاطر خدمات با کیفیت و عملیات کارآمد در سطح جهانی مورد ستایش قرار گرفته است. آژانس SKYTRAX عنوان دومین شرکت برتر دنیا را به سنگاپور داده است. این حامل مستقر در فرودگاه چانگی از سال ۲۰۰۰ هیچ سانحه هوایی را ثبت نکرده است.

۵. ایرلاین بین المللی سوئیس

ایرلاین سوئیس

ایرلاین بین المللی سوئیس در سال ۲۰۰۲ از بقایای یک شرکت ورشکسته تاسیس شد. در سال ۲۰۰۷، این شرکت به عضویت گروه لوفت هانزای آلمان درآمد. ایرلاین سوئیس در تاریخ خود هیچ تلفاتی نداشته است.

۴. یونایتد ایرلاینز

یونایتد ایرلاینز

این شرکت هواپیمایی مستقر در شیکاگو، از ۲۰ سال گذشته تا کنون هیچ سانحه هوایی مرگبار یا اقدامات تروریستی را تجربه نکرده است.

۳. ویرجین آتلانتیک

ویرجین

این شرکت مستقر در انگلستان متعلق به ریچارد برانسون میلیاردر است. ویرجین آتلانتیک در طول سابقه خود تاکنون هیچ گونه سقوط مرگباری در پرونده خود ثبت نکرده است.

۲. ویرجین استرالیا

ویرجین استرالیا

ویرجین استرالیا قلمرو امپراطوری ریچارد برانسون در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک ایرلاین ارزان قیمت با نام تجاری ویرجین بلو تاسیس شد. این شرکت در طول مدت فعالیت خود تا کنون از هیچ سقوط مرگباری گزارش نداده است.

۱. هواپیمایی کانتاس

کانتاس

بار دیگر برنده جایزه امن ترین ایرلاین سال، هواپیمایی استرالیایی“کانتاس” می باشد. آوازه شهرت و اعتبار این شرکت هواپیمایی از نظر امنیت و سوابق درخشان ایمنی در جهان به اثبات رسیده است. این ایرلاین ۹۶ ساله از سال ۱۹۵۱ تاکنون هیچ گزارشی از سوانح هوایی و سقوط مرگبار در کارنامه کاری خود ندارد.

نظرات کاربران